Poznaliśmy drabinkę Klubowych Mistrzostw Świata 2014

Mariusz Lesiak
Poznaliśmy drabinkę Klubowych Mistrzostw Świata 2014 KMŚ 2014
W marokańskim Marrakeszu odbyło się losowanie par Klubowych Mistrzostw Świata, które w tym roku będą rozgrywane w dniach 10-20 grudnia.

Jak do tej pory zostało wyłonionych pięciu z siedmiu uczestników, którzy staną do walki o końcowy triumf w tym turnieju. Są to zwycięzcy Ligi Mistrzów UEFA (Real Madryt), Copa Libertadores (San Lorenzo), Ligi Mistrzów Oceanii (Auckland City), Ligi Mistrzów CONCACAF (Cruz Azul) oraz mistrz Maroka jako przedstawiciel gospodarzy (Moghreb Tétouan).

Wciąż o awans do rozgrywek walczą w afrykańskiej oraz azjatyckiej Lidze Mistrzów, gdzie do rozegrania zostały już tylko dwumecze finałowe. Kluczowe starcia zostały zaplanowane na 25 października i 1 listopada (Azja, Al-Hilal vs Western Sydney Wanderers FC) oraz 26 października i 1 listopada (Afryka, AS V.Club vs E. S. Setifienne).

Pełna drabinka turniejowa:

Mecz kwalifikacyjny o miejsce w ćwierćfinale: (10 grudnia, Rabat)

Moghreb Tétouan - Auckland City

Ćwierćfinały: (13 grudnia, Rabat)

Ćwierćfinał 1: zwycięzca Afrykańskiej LM - Moghreb Tétouan/Auckland City
Ćwierćfinał 2: Cruz Azul - zwycięzca Azjatyckiej LM

Półfinały: (odpowiednio 16 (Rabat) i 17 grudnia (Marrakesz)) zwycięzca ćwierćfinału 1 - Real Madryt
zwycięzca ćwierćfinału 2 - San Lorenzo

Finał: (20 grudnia, Marrakesz)

Warto zaznaczyć, iż w tym turnieju zostaną również rozegrane mecze o trzecie miejsce (20 października) oraz o piątą lokatę (17 października).