Primavera: Genoa przegrała z Cagliari 1:3. Maciej Mas strzelił dwa gole w starciu drużyn do lat 19

Press Focus/x-news
Genua, Włochy. Genoa U-19 przegrała z Cagliari U-19 1:3 w meczu 16. kolejki. Udany występ w barwach ekipy "Rossoblu" zaliczył Maciej Mas. Zawodnik UKS SMS Łódź (przebywa na wypożyczeniu) w ciągu 18 minut strzelił dwa gole. W 27. minucie Genoa zdobyła bramkę kontaktową, ale po zmianie stron wynik na 3:1 podwyższył Alessandro Lombardi.

Maciej Mas na Półwysep Apeniński trafił w styczniu, w ramach półrocznego wypożyczenia z opcją wykupu z UKS SMS Łódź.

W rundzie jesiennej Maciej Mas reprezentował barwy GKS Bełchatów, przebywając na wypoyczeniu. Na zapleczu ekstraklasy rozegrał 17 meczów (+1 w Pucharze Polski). Nie zdobył ani jednej bramki, za to w spotkaniu z Puszczą Niepołomice zmarnował jedenastkę.

W pierwszej drużynie Cagliari występuje Sebastian Walukiewicz. Dzisiaj ten stoper z rocznika 2000 miał okazję zagrać w Serie A w meczu z Interem Mediolan (1:1).

MACIEJ MAS:
Wiek/Pozycja: 19 lat (rocznik 2000)/napastnik
Rodzaj transakcji: wypożyczenie (do końca sezonu), z opcją transferu
Debiut: 5 minut, mecz z Interem Mediolan w rozgrywkach młodzieżowych U-19 (18 stycznia)