Przegrali towarzysko w Sanoku. Sandecja lepsza od Motoru

Kamil Wojdat
W pierwszym meczu kontrolnym trwającego okresu przygotowawczego, drugoligowi piłkarze Motoru Lublin nie sprostali występującej klasę wyżej Sandecji Nowy Sącz. Rywale zwyciężyli 4:2.

Spotkanie rozegrane zostało w Sanoku, gdzie aktualnie pierwszoligowa Sandecja przebywa na obozie. Dla obu drużyn był to pierwszy test-mecz przed powrotem na ligowe boiska. Ten zarówno w Fortuna 1. Lidze, jak i eWinner 2. Lidze nastąpi w weekend 16-17 lipca.

Lepiej sparing rozpoczęli rywale, którzy już w 5. minucie za sprawą Jakuba Wróbla objęli prowadzenie. Lublinianie próbowali strzałów, także po rzutach wolnych, wynik nie ulegał jednak zmianie. Tuż przed przerwą po dośrodkowaniu w pole karne swoją okazję na wyrównanie miał nowy napastnik żółto-biało-niebieskich, Michał Żebrakowski. Do szatni w lepszych nastrojach udali się piłkarze z Nowego Sącza.

Lepsze nastroje towarzyszyły im także po zmianie stron. Sandecja szybko dołożyła dwie kolejne bramki (w tym jedną z rzutu karnego) i od 55. minuty prowadziła już 3:0. Motor odpowiedział w 83. minucie. Piłkę wrzucał Damian Sędzikowski, a tę do bramki skierował jeden z graczy testowanych (3:1). Kilka minut później przeciwnicy podwyższyli prowadzenie (4:1), a tuż przed zakończeniem spotkania rozmiary porażki uderzeniem z dystansu zmniejszył nieco Piotr Ceglarz (4:2)

Za cztery dni żółto-biało-niebiescy wyruszą na zgrupowanie do Warki. Po drodze zatrzymają się w Pruszkowie, gdzie 26 czerwca zmierzą się z drugoligowym Zniczem.

Motor trenuje przed sparingiem. Arkadiusz Onyszko zapowiada ...

Sandecja Nowy Sącz – Motor Lublin 4:2 (1:0)

Bramki: Wróbel, Walski, testowany, testowany – testowany, Ceglarz

Sandecja (I połowa); Tokarz – Szufryn, Nekić, Słaby, Kosakiewicz, Popiela, Żarnowski, Maissa Fall, Chmiel, Toporkiewicz, Wróbel; (II połowa): Tokarz – Szufryn, Piter-Bučko, Boczek, Walski, Merebaszwili, Kasprzak, Surzyn, testowany, testowany, Toporkiewicz.

Motor (I połowa): testowany I – Najemski, testowany II, Rozmus, Król, testowany III, testowany IV, Wójcik, Staszak, Firlej, Żebrakowski; (II połowa): Lach – Cichocki, Zbiciak, R. Król, testowany V, testowany VI, Ceglarz, Michota (68 Wójcik), Moskwik, Firlej (68 Żebrakowski [77 testowany 7], Sędzikowski.