Przerwane derby Piast Gliwice - Górnik Zabrze ZDJĘCIA Wybryki kibiców doprowadziły do zakończenia meczu. Pamiętacie?

Tomasz Kuczyński
3.03.2018 r. Przerwany mecz Piast Gliwice - Górnik Zabrze.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
3.03.2018 r. Przerwany mecz Piast Gliwice - Górnik Zabrze. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugała
W poniedziałek 12.04.2021 r. w meczu 24. kolejki PKO Ekstraklasy w Gliwicach odbędą się derby Piast - Górnik Zabrze. Na trybunach zabraknie kibiców, ze względu na obostrzenie związane z pandemią koronawirusa. Kiedy fani mogli wchodzić na stadiony, przy Okrzei było gorąco (dosłownie). Zobacz ZDJĘCIA z przerwanych derbów Piast - Górnik 4 marca 2018 roku.

W 81. minucie meczu kibole Piasta Gliwice zeszli ze swojego sektora i zaczęli wyłamywać ogrodzenie dzielące ich od murawy. Gdy przęsło płotu padło kilku wybiegło na boisko w kierunku sektora gości. Pogoń porządkowych była nieskuteczna, w kierunku zadymiarzy ruszył nawet trener Waldemar Fornalik.

Kibice Górnika palili flagi Piasta

Po ataku kiboli zespołu gospodarzy mecz został przerwany. W tym momencie gliwiczanie prowadzili 1:0 i od zwycięstwa dzieliło ich około dziesięciu minut. Miejscowi fani w ten sposób zareagowali na palenie flag Piasta w sektorze kibiców Górnika.

Interweniowała policja na koniach, padły strzały z broni gładkolufowej. Po 38 minutach przerwy delegat PZPN Andrzej Ryng podjął decyzję o zakończeniu meczu.

Najpierw walkower dla Piasta i zabrane punkty Górnikowi

Komisja Ligi Ekstraklasy SA ukarała walkowerem Piast Gliwice, ale odjęła te trzy punkty Górnikowi. Zabrzanie odwołali się do Najwyższej Komisji Odwoławczej, która oddała im trzy punkty, ale zwiększyła o 20 tys. zł karę finansową (pierwotnie 40 tys. zł).

Na Piast nałożono karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców na sześć kolejnych meczów oraz na dwa spotkania z Górnikiem w Zabrzu oraz karę finansową 80 tysięcy złotych. Kibice Górnika nie mogli wyjechać na osiem kolejnych meczów i na dwa spotkania z Piastem w Gliwicach, a klub dostał grzywnę 60 tysięcy złotych.

Piast Gliwice - Górnik Zabrze 1:0 (0:0), przerwany w 81. minucie
1:0 Mateusz Szczepaniak (48-głową)

Piast: Szmatuła - Konczkowski, Korun, Czerwiński, Pietrowski - Badia (78. Valencia), Jodłowiec, Hateley, Zivec - Angielski (69. Papadopulos), Szczepaniak.

Górnik: Loska - Wieteska, Suarez, Bochniewicz, Koj - Kądzior, Żurkowski (50. Smuga), Matuszek, Kurzawa - Angulo, Ł. Wolsztyński.

Żółte kartki: Jodłowiec - Suarez, Matuszek
Sędziował: Daniel Stefański
Widzów: 5.579