Dariusz Kuczmera
W 70 minucie mecz GKS Katowice - Widzew został przerwany z powodu zachowania kibiców gospodarzy, którzy odpalili pirotechnikę i wywołali burdy na stadionie.

Kibice GKS Katowice palili flagi wrogich drużyn, rzucali race na murawę, itd. Chuligani GKS niszczyli własny obiekt przy ul. Bukowej w Katowicach, wyrywali krzesełka. Nie pomagały apele spikera. Na stadionie pracowali strażacy, gasili małe pożary, które wybuchły po odpaleniu rac. Piłkarze obu drużyn skryli się w szatni.

Sędzia miał prawo zakończyć mecz w 70 minucie, co skutkowałoby walkowerem dla Widzewa. Delegat PZPN takiej decyzji jednak nie podjął. Po ponad dwudziestu minutach piłkarze wrócili na boisko, a arbiter wznowił spotkanie. Chuligani mieniący się kibicami gospodarzy wciąż byli niespokojni. Udało się jednak dokończyć spotkanie.

Widzew wygrał 2:0. Najpierw Marek Hanousek w 41 minucie wykorzystał karnego, którego sędzia podyktował po fauli na Bartłomieju Pawłowskim. Arbiter korzystał z VAR, decyzji nie zmienił i był zasłużony karny dla Widzewa.
W 84 minucie Widzew przypieczętował zwycięstwo. Patryk Lipski zagrał prostopadle do Przemysława Kity, a ten lobem strzelił w okienko. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki.

Seria meczów Widzewa z nagannym zachowaniem kibiców trwa. W niedzielę kibole GKS Tychy wspomagani kibolami ŁKS zniszczyli sektor gości na stadionie przy al. Piłsudskiego. Chuligani rządzą?

Najważniejsze, że Widzew dzięki wygranej w Katowicach nadal ma 4 punkty przewagi nad Koroną.

GKS Katowice - Widzew Łódź 0:2 (0:1)
0:1 Marek Hanousek (41-karny), 0:2 Przemysław Kita (84).
Żółte kartki: Urynowicz - Hanousek, Danielak, Kreuzriegler.
Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin). Widzów: 3257.

Katowice: Dawid Kudła - Arkadiusz Woźniak, Bartosz Jaroszek, Arkadiusz Jędrych, Hubert Sadowski, Danian Pawłas (73, Zbigniew Wojciechowski) - Adrian Błąd (85, Krystian Sanocki), Rafał Figiel, Marcin Stromecki (46, Marcin Urynowicz), Patryk Szwedzik (46, Marko Roginić) - Filip Szymczak (85, Jakub Karbownik). Trener: Rafał Górak.

Widzew: Henrich Ravas - Patryk Stępiński, Marek Hanousek, Martin Kreuzriegler - Karol Danielak, Patryk Lipski (87, Krystian Nowak), Dominik Kun, Ernest Terpiłowski (69, Przemysław Kita), Bartłomiej Pawłowski (58, Kristoffer Hansen), Fabio Nunes (69, Mateusz Michalski) - Bartosz Guzdek (69, Radosław Gołębiowski). Trener: Janusz Niedźwiedź.