Przeżyjmy to jeszcze raz. Retransmisja Polska - Niemcy 2:0 [WIDEO]

Jacek Czaplewski
od 16 lat
Przez pandemię koronawirusa odwołano wszystkie najważniejsze rozgrywki, a także nasze rodzime. Kibicom pozostało głównie śledzenie ligi rosyjskiej albo tureckiej. Mogą też przypomnieć sobie wielkie mecze. O godz. 20:30 na kanale Łączy Nas Piłka odbędzie się retransmisja historycznego meczu Polska - Niemcy (2:0) na PGE Narodowym w Warszawie.

Do historycznego zwycięstwa Polski nad Niemcami doszło 11 października 2014 roku w meczu eliminacji do Euro 2016. Trenerem był wtedy Adam Nawałka, a do siatki trafili Arkadiusz Milik (w 51 minucie) oraz zmiennik Sebastian Mila (88 minuta). Z trybun widowisko śledziło 56 934 osób.

Przypomnijmy zwycięski skład biało-czerwonych: Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek, Łukasz Szukała, Kamil Glik, Jakub Wawrzyniak (84' Artur Jędrzejczyk) - Kamil Grosicki (71' Waldemar Sobota), Grzegorz Krychowiak, Tomasz Jodłowiec, Arkadiusz Milik (77' Sebastian Mila), Kamil Grosicki - Robert Lewandowski.

Polska z Niemcami mierzyła się dotąd 21 razy. Tamto zwycięstwo pozostaje po dziś dzień jedynym. W 7 innych meczach padł remis, natomiast w 13 pozostałych górą byli nasi sąsiedzi (bramki 12-34).

Po raz ostatni Polska zagrała z Niemcami w czerwcu 2016 roku. W grupowym meczu Euro na Stade de France było 0:0.

W sobotę o 20:30 kanał Łączy Nas Piłka przeprowadzi retransmisję historycznego meczu z 2014 roku. - Odtworzymy Wam w całości niezapomniany mecz z Niemcami na Stadionie Narodowym w eliminacjach EURO 2016. Przypomnijmy sobie wspólnie m.in. heroiczną walkę podopiecznych Adama Nawałki w defensywie, dośrodkowanie Łukasza Piszczka do Arkadiusza Milika i pamiętne wejście Sebastiana Mili na końcowe fragmenty spotkania - czytamy w opisie.