PSG znowu odpadło z Pucharu Francji na wczesnym etapie. Grali Messi i Neymar, awansował Olympique Marsylia

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
PSG odpadło z Pucharu Francji w 1/8 finału
PSG odpadło z Pucharu Francji w 1/8 finału PAP, EPA/SEBASTIEN NOGIER
Już na 1/8 finału kończy się przygoda PSG z Pucharem Francji. Zespół z Leo Messim i Neymarem w składzie został wyeliminowany przez Olympique Marsylia (1:2). Rok temu faworyt również przepadł na tym samym etapie.

PSG odpadło z Pucharu Francji. Marsylia w ćwierćfinale

Gospodarze objęli prowadzenie w 31. minucie, kiedy rzut karny wykorzystał Alexis Sanchez. Na to trafienie doświadczonego, 34-letniego Chilijczyka odpowiedział wprawdzie Hiszpan Sergio Ramos (45+2.), ale ostatnie słowo należało do marsylczyków. Wynik ustalił wypożyczony w styczniu z Atalanty Bergamo Ukrainiec Rusłan Malinowski (57.).

Paryżanie zagrali w Marsylii w mocnym składzie, m.in. z Argentyńczykiem Lionelem Messim i Brazylijczykiem Neymarem. Z powodu kontuzji zabrakło natomiast Kyliana Mbappe.

PSG ostatnio zdobyło Puchar Francji w sezonie 2020/21. Z kolejnych rozgrywek odpadło w 1/8 finału po porażce z późniejszym triumfatorem - FC Nantes. Obrońcy trofeum we wcześniejszym środowym meczu wywalczyli awans do ćwierćfinału po zwycięstwie w rzutach karnych nad Angers. Po 90 i 120 minutach było 1:1.

W czwartek odbędzie się spotkanie Lorient z Lens, którego piłkarzami są Przemysław Frankowski, Adam Buksa i Łukasz Poręba. PAP

Olympique Marsylia - PSG 2:1 (1:1)

Bramki: Sanchez 31' (k.), Malinowskyj 57' - Ramos 45'
Żółte kartki: Guendouzi, Mbemba - Mendes

Selekcjoner Fernando Santos poszuka w weekend kandydatów do gry w reprezentacji Polski. Będzie na trzech meczach PKO Ekstraklasy. Z drużyn, które obejrzy wytypowaliśmy nazwiska zawodników, którymi powinien się bezwzględnie zainteresować.

Kandydaci z Ekstraklasy do gry w reprezentacji Polski. Dla n...