PSV Eindhoven

2

Manchester United

1

• Niespodziewane zwycięstwo gospodarzy 2:1 było zasłużone na tle niemrawo grających "Czerwonych Diabłów". Spotkanie przyćmiła niestety koszmarna kontuzja Luke'a Shawa. Obrońca United doznał otwartego złamania po starciu z Hectorem Moreno i czeka go wielomiesięczna rehabilitacja.

• KONIEC MECZU! PSV wygrywa u siebie z Manchesterem United 2:1!

• 3 minuty dolicza sędzia. Po rzucie rożnym krótko rozegranym przez Depaya ręką przed polem karnym zagrał Schaars i może być groźnie pod bramką gospodarzy.

• Do końca spotkania już tylko 3 minuty i doliczony czas gry, a Manchester wciąż gra w ofensywie dość niemrawo i nie potrafi stworzyć klarownych sytuacji podbramkowych.

• Aktywnego dziś na skrzydle w zespole gości Ashleya Younga zmienia z kolei Ekwadorczyk Antonio Valencia.

• Jurgen Locadia zmienia w drużynie gospodarzy Maxime'a Lestienne'a, który rozegrał dziś naprawdę bardzo dobre zawody.

• Depaya przyspiesza i wrzuca z prawej flanki, piłka spada po koźle w pole karne, ale zaskoczyła Fellainiego i Belg nie oddał nawet strzału.

• Hendrix do De Jonga w pole karne, a napastnik PSV był niepilnowany na piątym metrze! Snajper gospodarzy z ostrego kąta posłał piłkę mocno, ale ponad bramkę!

• Fellaini zgrywa do Maty przed pole karne, Hiszpan z klepki do Martiala, ale niedokładnie.

• Strata Maty, a Smalling ratuje sytuację i wybija na rzut rożny. Tym razem piłka posłana na krótki słupek i wybita przez obrońców "Czerwonych Diabłów".

• Martial strzela z ostrego kąta, Francuz nie był na spalonym, ale nie był w stanie samodzielnie zakończyć akcji - żaden z zawodników United nie wsparł Francuza.

• Długa misterna akcja Manchesteru kończy się fatalnym dośrodkowaniem Blinda - piłka szybuje wysoko ponad bramką Zoeta.

• Andera Herrerę zmienia Marouane Fellaini, który prawdopodobnie będzie miał nieco bardziej ofensywne zadania od Hiszpana.

• Tym razem ukarany Jeffrey Bruma z PSV.

• Centra Depaya z kornera, Schweinsteger nie był w stanie oddać jednak strzału.

• Meksykanin boleśnie odczuł skutki starcia ze Smallingiem i na boisko wchodzi za niego Stijn Schaars.

• Guardado chyba skręcił staw skokowy po ostrym wejściu Smallinga. Anglik ukarany żółtym kartonikiem.

• Ponownie dwójkowej akcji próbują Depay i Martial, ale Holendra o centymetry w polu karnym ubiegli obrońcy PSV.

• Young drybluje i schodzi do środka, w gąszcz obrońców, którzy blokują jego uderzenie.

• Tym razem próbują goście. Zza pola karnego Ander Herrea, Jeroen Zoet pewnie chwyta piłkę.

• Brenet strzela z daleka, ale De Gea broni bez najmniejszego problemu.

• Schweinsteger kapitalnie wrzuca miękko w pole karne do wbiegającego Maty, ale Hiszpan nie był w stanie przyjąć łatwej piłki, a mógł podać do Depaya i bramka byłaby niemal pewna!

• Young po raz kolejny został sfaulowany taktycznie, tym razem przez Hectora Moreno. Żółta kartka dla Meksykanina.

• Juan Mata z dystansu bardzo niecelnie.

• Niedokładne podanie Darmiana, piłka szybko powędrowała na lewe skrzydło do Lestiene'a, a jego wrzutkę w pole karne głową pewnie zamknął nieupilnowany Luciano Narsingh! PSV prowadzi z MU 2:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOL! 2:1 DLA PSV! LUCIANO NARSINGH!

• Santiago Arias powstrzymał nieprzepisowo rozpędzonego Younga i mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu.

• Brenet pokusił się o rajd w kierunku szesnastki gości, ale łatwo stracił piłkę.

• Depay zbyt szybko wrzucił piąty bieg, piłka mu odskoczyła i Moreno zastopował jego nieźle zapowiadający się rajd.

• Tym razem nie było zagrożenia, choć zapasy Darmiana z Moreno wzbudziły spore emocje wśród kibiców - arbiter nie miał jednak podstaw do podyktowania jedenastki, bo obaj zawodnicy równie mocno pracowali rękami.

• Arias rozpędza się prawą flanką gospodarzy i obrońca rodem z Kolumbii wywalczył korner dla PSV.

• Bardzo ładna dwójkowa akcja, Depay rozpędza się i zagrywa na ścianę do silnie zastawiającego się Martiala, nastolatek odgrywa z pierwszej piłki do Memphisa, który strzela płasko wprost w Zoeta.

• Martial zastawia się tyłem do bramki, po czym następuje obrót i próba dryblingu. Nie tym razem. Obrona gospodarzy pewnie odbiera Francuzowi futbolówkę.

• Tym razem z lewej strony dośrodkowuje Rojo, a piłkę wybija wysoko i daleko Brenet.

• Depay wrzuca z kornera, ale dziś rzuty rożny wykonywane przez gości nie przynoszą nawet cienia zagrożenia.

• Martial ambitnie na skrzydle, ale naciskany przez obrońców traci piłkę - Francuz wywalczył aut na wysokości pola karnego.

• Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmian w przerwie.

• Rozpoczynamy drugą połowę! Która drużyna przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę?

• Piłkarze powoli wracają już na murawę. Tymczasem w drugim spotkaniu grupy B VfL Wolfsburg prowadzi u siebie z CSKA Moskwa 1:0.

• Koniec pierwszej połowy! Piłkarze schodzą do szatni z wynikiem 1:1. Wydarzenia boiskowe przyćmiła nieco niestety poważna kontuzja Luke'a Shawa z Manchesteru.

• Jeszcze minuta do końca pierwszej odsłony. Pan Nicola Rizzoli doliczył ich bowiem aż 8.

• Ashley Young dośrodkowuje przez całe pole karne, ale żaden z jego kolegów nie pofatygował się, by przeciąć to zagranie.

• Sporo zamieszania w polu karnym PSV, najpierw "na ścianę" tyłem do bramki ustawił się Martial, piłka wycofana do Maty, Hiszpan wrzuca w pole karne na długi słupek do Depaya, który nie trafił w piłkę, a jego kolejna próba strzału była już spóźniona.

• Gra wciąż się toczy, pierwsza połowa jeszcze trwa, gdyż przerwa po kontuzji Luke'a Shawa trwała ładnych kilka minut.

• Lestiene wrzuca z rzutu rożnego, a Hector Moreno wyskoczył wyżej od Darmiana, piłka trafiła jeszcze w głowę Daleya Blinda, co zmyliło Younga pilnującego długiego słupka. Piłka wpada do siatki i mamy remis!

• GOOOOOOOOOOOL! 1:1! Hector Moreno! PSV wyrównuje!

• Lestiene znowu aktywny, tym razem dośrodkowuje z lewej strony, ale pewnie blokuje go głową Smalling i mamy rzut rożny dla PSV.

• Guardado drybluje na prawym skrzydle, ale wypuścił sobie futbolówkę zbyt daleko i musiał ratować się faulem. Na własnej połowie grę rozpoczyna United.

• Chris Smalling ambitnie odebrał piłkę na połowie rywala Lestiene'owi, rozpędził się i uderzył w polu karnym, ale świetnie interweiniował Jeroen Zoet. Stoper gości niespodziewanie zapędził się do ofensywy!

• Depay ponownie uderza po urwaniu się obrońcom, tym razem z ostrego kąta posłał piłkę tuż obok długiego słupka!

• Holenderska akcja na holenderskim boisku przyniosła zatem prowadzenie drużynie United.

• Znakomite zagranie Blinda z głębi pola, Depay był szybszy od obrońców, slalomem wyminął defensorów PSV i pewnie wykończył akcję! Były gracz PSV nie omieszkał świętować bramki, ale kibice byli wyrozumiali i nie słyszeliśmy zbyt wielu gwizdów.

• GOOOOOOOOOL! 0:1! DEPAY!

• Po rykoszecie piłka spada przed pole karne pod nogi Darmiana. Włoch próbuje strzału, ale został zablokowany.

• Kolejny sygnał ostrzegawczy dla drużyny van Gaala, Lestiene wpada w pole karne i uderza z ostrego kąta, jednak bardzo niecelnie. Wyraźnie spóźniony Darmian.

• Dużo zamieszania w polu karnym United, Propper przegrał jednak przebitkę z obroną drużyny van Gaala.

• Lestiene rozpędził się na lewej flance i nieupilnowany wrzucił w środek pola karnego, gdzie czyhał już Marcos Rojo i szybko pozbył się piłki.

• Mata wrzuca z prawego skrzydła, Martial główkuje, ale piłka z niedużym impetem pofrunęła metr obok słupka.

• Brenet nadepnął Schweinsteigera przed polem karnym PSV i będzie rzut wolny dla United.

• Kolejny rzut rożny dla "Czerwonych Diabłów" po raz kolejny nie przynosi nawet szczypty zagrożenia. Bardzo łatwo wybijają obrońcy PSV.

• Dośrodkowanie Ashleya Younga z prawej flanki tym razem nieco bardziej celne, ale Hendrix dobrze asekurował całą akcję i szybko wybił piłkę.

• Hendrix podaje do Lestiene'a, Belg niepilnowany uderza wprost w De Geę, ale wcześniej słyszymy gwizdek arbitra, bowiem gracz PSV był na ofsajdzie. Drużyna gospodarzy powoli zaczyna dyktować warunki.

• Brenet zagrywa do Narsingha, ale reprezentacyjny skrzydłowy ponownie na spalonym. To mogła być naprawdę groźna akcja dla gospodarzy!

• Brenet świetnie blokuje Martiala we własnym polu karnym i odbiera piłkę młodemu Francuzowi.

• W środku pola faul Herrery na Guardado, a pan Rizzoli ustnie napomina hiszpańskiego pomocnika.

• Argentyńczyk przejął rolę stopera, a na bok obrony powędrował Daley Blind. United wciąż spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie, a tempo meczu stało się bardzo senne.

• Gramy dalej, nie ma kary dla Hectora Moreno, a przy piłce utrzymuje się Manchester United.

• Na murawie pojawił się Argentyńczyk Marcos Rojo.

• Bardzo ładne sportowe zachowanie holenderskich kibiców, którzy brawami żegnają zawodnika Manchesteru United. Niestety Luke Shaw najprawdopodobniej będzie musiał pauzować przez kilka miesięcy, gdyż uraz wyglądał naprawdę bardzo poważnie.

• Lekarze wciąż pracują nad unieruchomieniem piłkarza, tak aby nie pogłębić urazu Shawa, a gracze PSV na boisku dogrzewają się i grają "w dziadka".

• Wciąż czekamy na werdykt arbitra oraz na zniesienie Luke'a Shawa z boiska. Anglik leży nieruchomo i na pewno zostanie zniesiony na noszach.

• Uraz obrońcy Manchesteru wygląda naprawdę fatalnie. Reprezentant Anglii wciąż leży na boisku. Do wejścia na murawę szykuje się Marcos Rojo.

• Powtórki pokazują, że wślizg Hectora Moreno prawdopodobnie był nieczysty i Manchesterowi należał się rzut karny, a Meksykaninowi kartka.

• Luke Shaw bardzo przebojowo rusza w pole karne gospodarzy, minął kilku rywali i przewrócił się w polu karnym po przypadkowym zderzeniu z Hectorem Moreno. Piłka wylądowała po rykoszecie za linią końcową. Luke Shaw leży na boisku i będzie potrzebna pomoc lekarzy.

• Depay wrzuca na krótki słupek, a gospodarze bez problemu ekspediują piłkę poza pole karne.

• Ładna dwójkowa akcja Darmiana z Youngiem na prawym skrzydle i włoski defensor wywalczył rzut rożny.

• Szybka kontra PSV zatrzymana przez chorągiewkę sędziego liniowego. Luciano Narsingh był na dwumetrowym spalonym.

• Herrera ambitnie odzyskał piłkę, zauważył wybiegającego Younga, który sprzed linii pola karnego próbował wrzucać, ale zdecydowanie przesadził z siłą. Piłka pofrunęła w trybuny.

• Wrzutka Younga z prawego skrzydła spokojnie przecięta przez obronę PSV. Rzut rożny dla gości rozegrany krótko nie przyniósł żadnego zagrożenia.

• Zamieszanie w środku pola, niefrasobliwie piłkę traci Mata, a później to samo robi Lestienne.

• PSV otrzymuje piłkę po faulu w środku pola na Guardado.

• Pierwsza akcja United! Mata na dobieg zagrywa długą piłkę do Depaya, Holender łamie akcję do środka i zagrywa w pole karne, Martial trącił piłkę i wyłapał ją bramkarz. Ander Herrera był chyba lepiej ustawiony i Francuz mógł zostawić mu futbolówkę.

• "Czerwone Diabły" leniwie rozgrywają piłkę na własnej połowie, aż wreszcie po długim wykopie De Gei przejmują ją gospodarze.

• Ashley Young ambitnie walczył na skrzydle i liczył na rzut rożny dla "Czerwonych Diabłów". Sędzia był jednak innego zdania i od bramki Zoet.

• Propper sprytnie odwraca się z piłką i ogrywa obrońcę gości, ale Schweinsteiger asekurował swojego kolegę i łatwo przejął futbolówkę.

• Strata United w środku pola, rozpędza się Lestienne, ale Smalling pewnie odbiera mu piłkę.

• Manchester United od początku ma problemy z wyjściem spod agresywnego pressingu gospodarzy.

• Zaczynamy!

• Zespół PSV w typowych koszulkach w biało-czerwone pasy, goście w trzecim komplecie składającym się z czarnych koszulek i bialych spodenek.

• Ustawienie gospodarzy awizowane jako 1-4-3-3, z kolegi Louis van Gaal tradycyjnie zdecydował się na formację 1-4-2-3-1.

• Powitanie kapitanów: Luuk de Jong w drużynie gospodarzy oraz Chris Smalling w ekipie goście pod nieobecność Wayne'a Rooneya.

• Na stadionie Phillipsa piłkarze obu ekip wychodzą już na murawę prowadzeni przez włoskiego arbitra Nicolę Rizzolego.

• Trener gospodarzy nie będzie mógł skorzystać z innego reprezentanta - 21-letniego defensora Jetro Willemsa, który narzeka na kontuzję kolana.

• W zespole gospodarzy jedną z największych gwiazd jest... trener Phillip Cocu, który jako pomocnik zaliczył ponad 200 występów w FC Barcelonie oraz ponad 100 spotkań w reprezentacji narodowej Oranje. Wśród zawodników na murawie również nie brakuje reprezentantów Holandii - zagrają bowiem m. in. Luuk de Jong, Jeffrey Bruma oraz Luciano Narsingh.

• W grupie B rywalami obu ekip są zespoły Wolfsburga i CSKA Moskwa.

• W tabeli Eredivisie po pięciu kolejkach PSV zdobyło 11 punktów i zajmuje czwarte miejsce. Z kolei podopieczni Louisa van Gaala w 5 kolejkach zdobył 10 punktów, co pozwala na zajęcie trzeciej lokaty. W ostatniej kolejce "Czerwone Diabły" pokonały u siebie 3:1 Liverpool.

• Wyjściowe jedenastki obu ekip są widoczne w oknie po lewej stronie. Ławki rezerwowych:

PSV: Pasveer, de Wijs, Locadia, Pereiro, Poulsen, Schaars, Vloet

MU: Romero, Rojo, McNair, Carrick, Fellaini, Schneiderlin, Valencia

• Zespół z miasta Phillipsa prezentuje się bardzo mocno, w ostatnim spotkaniu team Phillipa Cocu rozbił na wyjeździe czerwoną latarnię Eredivisie - drużynę Cambuur - aż 6:0.

• W składzie Manchesteru zabraknie kapitana Wayne'a Rooneya narzekającego na kontuzję uda. Zastąpi go Anthony Martial, który w debiucie przeciwko Liverpoolowi zdążył wejść z ławki i zdobyć imponującego gola. Pewnym zaskoczeniem może być obecność tylko jednego nominalnego defensywnego pomocnika w wyjściowym składzie - będzie nim Bastian Schweinsteiger. W bramce dopiero po raz drugi w tym sezonie wystąpi David De Gea, który niedawno podpisał nowy kontrakt z klubem z Old Trafford.

• Mistrzowie Holandii po raz ostatni w fazie grupowej Champions League grali w sezonie 2008/09, w ligowych rozgrywkach aż do ubiegłego sezonu regularnie ustępując pola Ajaxowi. W poprzednim sezonie do tytułu zespół poprowadził Memphis Depay, zdobywając 22 bramki i koronę króla strzelców. Dziś skrzydłowy wystąpi po drugiej strony barykady i założy trykot "Czerwonych Diabłów".

• Na papierze faworytem spotkania jest zespół gości, który do elity wraca po rocznej absencji. Od momentu poprzedniego występu w Champions League szatnia ekipy z Old Trafford została mocno przewietrzona, a w dzisiejszej jedenastce Louisa van Gaala pojawi się tylko trzech graczy, którzy wystąpili wcześniej w tych rozgrywkach w koszulce United: David de Gea, Chris Smalling i Ashley Young.

• Początek spotkania Ligi Mistrzów pomiędzy PSV Eindhoven a Manchesterem United już za 30 minut! Na relację ze spotkania serdecznie zaprasza Michał Bezuch.