Jaromir Kruk
od 16 lat
Kadra Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej przegrała w Nowinach swój mecz na inaugurację Pucharu Kazimierza Deyny U-14. Podopieczni Michała Sarka przegrali ze Śląskim ZPN 1:4 (0:2).

Do turnieju finałowego Pucharu Kazimierza Deyny dostały drużyny z regionalnych związków piłki nożnej. Zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A są zespoły: Podlaski Związek Piłki Nożnej, Świętokrzyski ŚZP, Śląski ŚZP i Wielkopolski ŚZPN. W grupie B są: Pomorski ŚZPN, Mazowiecki ŚZPN, Podkarpacki ŚZPN i Dolnośląski ŚZPN.

Gospodarze zmarnowali świetną okazję zaraz na początku spotkania. W pierwszej połowie widać było różnicę w kulturze piłkarskiej i warunkach fizycznych. Śląski prowadził po niej 2:0. Nadzieje ŚZPN dało kontaktowe trafienie Gustawa Piątka, ale po chwili samobójcze trafienie Dawida Zegadło podcięło im skrzydła. W drugiej połowie na boisku pojawił się Nikodem Kuzera, syn Kamila, zasłużonego zawodnika i obecnie drugiego trenera Korony Kielce. Nie był jednak w stanie wiele wskórać w konfrontacji z jednym z faworytów turnieju. – Takie spotkania dużo mogą dać naszym młodym piłkarzom – uważa Michał Sarek, trener kadry ŚZPN. W drugim meczu grupy A Podlaski ZPN uległ Wielkopolskiemu ZPN 1:6 (0:2).

Puchar Kazimierza Deyny U-14
Grupa A
Świętokrzyski ZPN – Śląski ZPN 1:4 (0:2)
Bramki: Gustaw Piątek 44 – Dominik Skiba 23, Bartosz Morawiec 40, samobójcza Dawid Zegadło 46, Denis Matyśkiewicz 63.
Świętokrzyski ZPN: Palacz (72 Rzepa) – Buczkowski, Braniewicz, Długosz, Zegadło (74 Kuzera) – Zbróg, Piątek, Chmielewski, Cerek (64 Sala), Ręcica (48 Bryła) – Nowiński (70 Bator).