Puchar Króla. Mecz FC Barcelona - Real Sociedad ONLINE....

Puchar Króla. Mecz FC Barcelona - Real Sociedad ONLINE. Lewandowski w drodze po puchar. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Puchar Hiszpanii, 1/4 finału
2023-01-25 21:00

FC Barcelona

1

Real Sociedad

0

• Dziękujemy bardzo za relację LIVE na naszym portalu! Do "usłyszenia" już wkrótce przy okazji spotkań PKO BP Ekstaklasy!

• Koniec spotkania! Wybrzmiał końcowy gwizdek. Barca gra dalej. Skromna wygrana daje ekipie Roberta Lewandowskiego półfinał krajowego pucharu.

• Ależ strzał Realu! Mogło być 1:1! Strzał Jona Olasagastia obronił w świetnym stylu ter Stegen.

• Szykuje się stały fragment gry dla Realu. Może być groźnie.

• O trzy minuty potrwa dłużej ten mecz, przekazał sędzia.

• Zmiana taktyczna Barcelony. Xavi wpuszcza do gry Marcosa Alonso zmieniając Andreasa Christensena.

• Idealna szansa na wyrównanie! Uderzał Robert Navarro, kapitalna interwencja ter Stegena! Dobijał jeszcze Carlos Fernandez, ale trafił w boczną siatkę. Akcję zapoczątkował niemiecki bramkarz, który podał wprost pod nogi rywala.

• Zmiana w obozie gości. Schodzi Sorloth, za niego Carlos Fernandez.

• W pojedynkę chciał przedrzeć się Robert Navarro. Akcja skrzydłowego zatrzymana przez dwójkę piłkarzy Barcy.

• Kolejna zmiana w Barcelonie. Schodzi Dembele, którego kibice żegnają owacją na stojąco. Za niego Ansu Fati.

• Zakotłowało się pod bramką Realu. Zabrakło troszkę szczęścia i wykończenia po stronie Raphinhi, który nie trafił czysto w piłkę.

• Ciekawa próba Barcy skrzydłem. Podawał w pole karne zmiennik, Kessie. Dośrodkowanie zablokowane i gospodarze mają korner.

• Zszedł także Pablo Marin. W jego miejsce trener gości wprowadził Jona Olasagatiego.

• Na murawie pojawia się Robert Navarro. Hiszpan zmienia Takefusę Kubo.

• Schodzi także Alex Balde, a w jego miejsce Raphinha.

• Zmiana w obozie Barcy. Schodzi Pedri, za pomocnika pojawia się Franck Kessie.

• Indywidualna próba Ousmane Dembele. Minął kilku rywali i zakończył akcję strzałem. Uderzenie bez większych trudów broni bramkarz.

• Protesty na Camp Nou! Piłkarze i kibice Barcy domagają się jedenastki wskazując na rzekome zagranie ręką jednego z piłkarzy Realu. Nic z tego - gramy dalej, pokazał sędzia.

• Barca kompletnie zdominowała rywala - Real próbował wyjść z kontrą, ale pierwsze podanie do przodu skończyło się stratą.

• Dogranie w pole karne do Pedriego. Piłka została trącona przez obrońcę rywali i z akcji nici.

• Juniorski błąd Julsa Kounde, piłka wychodzi za linię i zaczną piłkarze gości.

• Piłkarze Barcelony grają po obwodzie. Real Sociedad zamknięty na dwudziestym, dwudziestym piątym metrze od własnej bramki.

• Znów dał o sobie znać Gavi. Pomocnik huknął i trafił w poprzeczkę. Kibice na Camp Nou złapali się za głowę.

• Faulowany Gavi. Za nieprzepisowe zatrzymanie Hiszpana żółtą kartkę ogląda Martin Zubimendi.

• Piłkarze Barcelony przy piłce. Konstruują atak.

• W polu karnym gości padł Gavi, jednak arbiter nie wskazał na jedenasty metr. Gramy dalej, podniósł się hiszpański pomocnik.

• Dużo strat i chaosu w środkowej strefie boiska.

• pra

• To jest niemożliwe! Wszyscy na ławce Realu łapią się za głowę! Alexander Sorloth otrzymał piłkę metr od bramki i chybił. Uderzenie Norwega nad bramką.

• Kolejna kara indywidualna dla piłkarza Barcy. Żółtą kartkę ogląda Pedri. Zatrzymał uciekającego Kubo.

• Takefusa Kubo strzelał z rzutu wolnego, ale uderzenie Japończyka wprost w mur złożony przez piłkarzy Barcy.

• Żółtą kartką ukarany za faul Sergio Busquets. Tym samym goście mają rzut wolny.

• gol

• Akcję rozpoczął Jules Kounde. Wypuścił kolegę z reprezentacji, który ruszył na bramkę i uderzył po krótszym słupku. Był w polu karnym Robert Lewandowski, ale zgodnie z piłkarskim porzekadłem - atakujący w polu karnym rywala nie ma przyjaciół. 1:0 dla Barcy.

• I mamy bramkę! Ousmane Dembele strzela i Barca w końcu obejmuje prowadzenie!

• Ciekawa próba z rzutu wolnego. Piłka w polu karnym spadła pod nogi Ronalda Araujo, ten podał do Julsa Kounde, ale Francuz niecelnie. Rozpocznie Real od bramki.

• Bardzo ciekawa akcja Barcy. Piłkę w pole karne wrzucał Ousmane Dembele, ale zagrożenie zażegnane.

• Faul w środkowej strefie gracza Realu. Ucierpiał Gavi, ale sędzia nie sięga po kartonik.

• Zszedł również Mikel Oyarzabal. Za niego Ander Barrenetxea.

• Dwie zmiany wraz z rozpoczęciem drugiej części spotkania. Nie zobaczymy Diego Rico. W jego miejsce pojawił się Aihen Munoz.

• Rozpoczynamy drugą część meczu.

• Statystyki z pierwszej połowy:

• Posiadanie piłki: 64% na korzyść Barcelony,
    • Strzały? 11 do 1 na korzyść Barcy.
  • Koniec pierwszej połowy. Bezbramkowym remisem kończy się pierwsza część meczu na Camp Nou. Wracamy za kilkanaście minut.

• Niezła akcja prawą stroną Barcy. Zabrakło szczęścia by podanie Ousmane Dembele trafiło do Pedriego.

• Zagramy o trzy minuty dłużej w pierwszej części meczu.

• Doskonały zwód i wejście w pole karne Julsa Kounde. Obrońca uderzył obok bramki, a bramkarz Realu mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem.

• Podanie Roberta Lewandowskiego do Gaviego. Niestety dla Barcy ten spalił. To piąty ofsajd podopiecznych Xaviego. Dla porównania Real ma "0" w rubryce spalonych.

• Barca w posiadaniu. Długa wymiana podań.

• Całkowicie zasłużona kara dla Braisa Mendeza. Pomocnik stanął na kostce Sergio Busquetsa i słusznie został wyrzucony z boiska.

• Dzieję się! Brais Mendez za faul na Sergio Busquetsie ogląda żółty kartonik, choć arbiter podszedł do monitora i zastanawia się, czy nie był to faul na czerwoną kartkę.

• fal

• Ależ brutalny faul na Lewandowskim. Cierpi Polak. Za to zagranie Brais Mendez nie ogląda jednak żółtej kartki.

• Wróciliśmy do gry. Nie będzie potrzebna zmiana.

• kont

• Zwija się z bólu na murawie Pedri trafiony łokciem w nos przez jednego z rywali.

• Akcja rozprowadzona przez Roberta Lewandowskiego zakończona uderzeniem Pedriego. Broni bramkarz.

• Zaatakował Real! Niesygnalizowany strzał Kubo. Piłka trafiła w poprzeczkę.

• Koronkowa akcja Barcy, ale Gavi zgubił piłkę w ostatnim momencie. Nici z efektownej akcji Dumy Katalonii.

• Ależ to mogło się skończyć! Ousmane Dembele z podaniem do Roberta Lewandowskiego, ten jednak nie sięgnął futbolówki.

• Atakuje Real. Długa piłka do przodu jednak niecelna i akcja spaliła na panewce.

• Barcelona przed szansą z rzutu wolnego. Faulowany Sergio Busquets. Do piłki podchodzi Pedri.

• Wygląda na to, że wszystko w porządku. Piłkarze wrócili do gry.

• kontuzja

• Nieprzyjemny widok! Leży na murawie Robert Lewandowski. Napastnik ucierpiał w starciu z Rico.

• Mogło to się skończyć bramką! Dograł Ousmane Dembele w pole karne. Wbiegł Frenkie de Jong wślizgiem, jego strzał obok słupka Realu.

• Akcja jak po sznurku Barcelony, ale zaszwankowało podanie w pole karne. Alex Balde szukał Lewandowskiego, ale Polak doskonale pilnowany.

• Lewandowski uruchomiony długim zagraniem. Kapitan Biało-Czerwonych złapany jednak na spalonym.

• Ciekawa akcja Alexa Balde. Hiszpan wbiegł w pole karne, ale zabrakło mu pomysłu na dogranie i stracił piłkę. Zapowiadało się ciekawie.

• spalony

• Ależ pech Lewandowskiego! Strzelił bramkę, ale piłka trafiła po drodze Frenkiego de Jonga, który stał za linią spalonego. Nie ma bramki, wielka szkoda dla kibiców Barcelony.

• Zamieszanie w polu karnym Realu. Sprytem wykazał się Gavi. Strzał Hiszpana jednak obok słupka.

• Ależ zagranie do Ousmane Dembele od bramkarza. Francuz wszedł w pole karne, dostrzegł Roberta Lewandowskiego i zagrał mu piłkę. Polak uderzył, ale piłkę zablokował jeden z obrońców. Efekt? Rzut rożny.

• Piłkarze Realu wysoko stoją się ustawiają. Barca ma problem z wyjściem z własnej połowy.

• Kontra Realu zażegnana. Z kapitalnym odbiorem Robert Lewandowski. Napastnik lubi uczestniczyć w obronie.

• Kapitalnie poprowadzona akcja przez Sergio Busquetsa. Dograł do Alexa Balde. Próba strzału wahadłowego nieudana - uderzenie ponad bramką.

• Niezła próba Realu Sociedad. Akcja lewą stroną i dośrodkowanie autorstwa Diego Rico. Zabrakło jednak adresata.

• Pierwsza akcja Barcelony za nami. Przed Barcą szansa z rzutu rożnego.

• Rozpoczęliśmy mecz - zaczęła drużyna Realu Sociedad.

• Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem Camp Nou uhonorował drużynę siatkarek FC Barcelony, która sięgnęła po Puchar Królowej w tej dyscyplinie.

• barca

• Piłkarze skończyli rozgrzewkę i już za chwilę rozpoczniemy zawody.

• lewy

• Bardzo ciekawym wątkiem będzie relacja Roberta Lewandowskiego z sędzią dzisiejszego meczu, Jesusem Gilem Manzano. Dlaczego? Bo to właśnie ten rozjemca pokazał "Lewemu" czerwoną kartkę w listopadzie, przez którą napastnika czeka jeszcze jeden mecz pauzy.

• Te dwa zespoły już się spotkały w tym sezonie. Na stadionie Realu Barca wygrała 4:1 a swoje pierwsze bramki w koszulce katalońskiego klubu zdobył Robert Lewandowski. Polak trafił w tamtym meczu dublet.

• Niekwestionowanym faworytem meczu jest FC Barcelona. Kurs na wygraną "Dumy Katalonii" jest w okolicach 1.6, chociaż nie wolno lekceważyć przyjezdnych. O sile Realu Sociedad może świadczyć chociażby tabela LaLigi: klub z Kraju Basków zajmuje aż 3 lokatę z sześcioma punktami straty do liderującej Barcy.

• W grze o prestiżowy puchar pozostają jeszcze: Osasuna, Sevilla, Valencia, Athletic Bilbao, Real Madryt oraz Atletico Madryt. O godz. 22:00 polskiego czasu zostanie rozegrany mecz Osasuny z Sevillą, a jutro m.in. kibiców czeka piłkarska uczta - derby Madrytu: Real podejmie Atletico.

• Robert Lewandowski wciąż pauzuje w lidze za czerwoną kartkę, którą obejrzał w listopadowym meczu z Osasuną. Kara nie obowiązuje jednak w krajowym pucharze, w którym "Lewy" ma dwie bramki na koncie - zdobyte w poprzedniej rundzie przeciwko trzecioligowej Cuecie (5:0).

• Zapraszamy na relację LIVE ze spotkania 1/4 finału Pucharu Króla, w którym FC Barcelona Roberta Lewandowskiego podejmie Real Sociedad. Polaka zobaczymy od pierwszej minuty. Pierwszy gwizdek o godz. 21:00.

©PAP/EPA/Alejandro Garcia

Puchar Króla. Mecz FC Barcelona - Real Sociedad ONLINE. Robert Lewandowski jest coraz bliżej, aby zdobyć kolejne trofeum w barwach Blaugrany. FC Barcelona zmierzy się dzisiaj z Realem Sociedad w ćwierćfinale Pucharu Króla. Relacja LIVE od godziny 21:00. Transmisja na żywo w TVP Sport oraz TVPSPORT.PL.

Puchar Króla. Mecz FC Barcelona - Real Sociedad ONLINE

Robert Lewandowski pauzuje za czerwoną kartkę, którą otrzymał w starciu z Osasuną jeszcze w listopadzie. Zawieszenie dotyczy natomiast tylko rozgrywek ligowych. Polak będzie mógł wystąpić w starciu z Realem Sociedad w meczu Copa del Rey. 34-latek walczy o drugi puchar w barwach Barcy. Polak niedawno mógł się cieszyć z triumfu w Superpucharze Hiszpanii, dzięki wygranej z Realem Madryt.

Barca zmierzy się z rywalem z San Sebastian w ćwierćfinale. W grze o prestiżowy puchar pozostają jeszcze: Osasuna, Sevilla, Valencia, Athletic Bilbao, Real Madryt oraz Atletico Madryt. W 1/8 finału Duma Katalonii nie miała żadnych problemów z pokonaniem trzecioligowego zespołu AD Ceuta. Spotkanie skończyło się wynikiem 5:0, a dwie bramki strzelił Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski świetnie wkomponował się w drużynę Xavi'ego. Polak w obecnym sezonie ma na swoim koncie już 13 goli w lidze hiszpańskiej, dwa gole w Copa del Rey oraz pięć goli w Lidze Mistrzów. Dzisiaj kolejna szansa na poprawienie tego dorobku.

Przewidywane składy:
Barcelona: Ter Stegen, Kounde, Araujo, Garcia, Alba, Pedri, Busquets, de Jong, Dembele, Raphinha, Lewandowski
Real Sociedad: Remiro, Elustondo, Zubeldia, Le Normand, Rico, Zubimendi, Illarramendi, Mendez, Silva, Oyarzabal, Sorloth

Poprzednie spotkania:
Real Sociedad - FC Barcelona 1:4 (21.08.2022, liga hiszpańska)
Real Sociedad - FC Barcelona 0:1 (21.04.2022, liga hiszpańska)

Puchar Króla. Mecz FC Barcelona - Real Sociedad TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi w paśmie otwartym TVP Sport. Komentują Jacek Laskowski i Marcin Żewłakow W internecie mecz również bezpłatnie na stronie i w aplikacji TVP Sport, a także w Smart TV i HbbTV. Początek meczu o 21:00, relacja LIVE w GOL24 - zapraszamy.