Puchar Ligi w Anglii. Drużyna Bednarka odpadła w półfinale

OPRAC.:
Jakub Maj
Jakub Maj
Szymon Starnawski
Southampton, w którego barwach cały mecz rozegrał Jan Bednarek, przegrał na wyjeździe z Newcastle United 1:2 i odpadł w półfinale piłkarskiego Pucharu Ligi w Anglii. "Sroki" zagrają o to trofeum po raz drugi w historii. W 1976 roku przegrały z Manchesterem City.

Piłkarze Newcastle do wtorkowego rewanżu przystępowali po ubiegłotygodniowym zwycięstwie w Southampton 1:0, a we wtorek szybko objęli prowadzenie - w piątej minucie do siatki trafił Sean Longstaff. Kwadrans później ten sam zawodnik strzelił na 2:0 i losy dwumeczu były już praktycznie przesądzone.

W 29. minucie stratę zmniejszył Szkot Che Adams - była to trzecia bramka stracona przez "Sroki" w ostatnich 10 spotkaniach, która nie miała jednak większego znaczenia.

W drugiej parze półfinałowej rywalizują Manchester United i Nottingham Forest. W pierwszym meczu "Czerwone Diabły" zwyciężyły na wyjeździe 3:0. Rewanż na Old Trafford odbędzie się w środę.

Finał rozegrany zostanie 26 lutego na londyńskim stadionie Wembley.(PAP)