Puchar Narodów Afryki 2017. Bracia Ayew wprowadzili Ghanę do półfinału!

PI
Po meczu radość w drużynie Ghany była uzasadniona
W trzecim meczu ćwierćfinałowym Pucharu Narodów Afryki Ghana wygrała z DR Kongo 2:1. Spotkanie było bardzo emocjonujące, a wszystkie bramki padły po przerwie. Wynik otworzył w 63. minucie Jordan Ayew. Wyrównał kapitalnym uderzeniem z dystansu M'Poku, ale ostatnie słowo należało do Andre Ayew, który wykorzystał rzut karny i zapewnił swojej drużynie awans do półfinału. W nim Ghana zmierzy się Kamerunem, który pokonał Senegal 1:0.

DR Kongo - Ghana 1:2

0:1 J. Ayew (63)
1:1 M'Poku (68)
1:2 A. Ayew (78)(k)

Kongo:Matampi - Mpeko, Bokadi, Tisserand, Mutambala - Mulumba (85. Bolingi), Mbemba - M'Poku Ebunge (83. Bakambu) - Mubele Ndombe (83. Bokila), Mbokani, Kabananga

Ghana:Razak - Afful, Amartey, Boye, Acheampong - Thomas, Acquah, Wakaso - A. Ayew, J. Ayew, Atsu

Żółte kartki:Mulumba, Mutambala, Tisserand - Wakaso, Amartey