Puchar Niemiec. Energie Cottbus - Bayern Monachium ONLINE....

Energie Cottbus

1

Bayern Monachium

3

• Bayern z Monachium zgodnie z planem bez większego problemu awansował do drugiej rundy Pucharu Niemiec. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski, który wykorzystywał przede wszystkim akcje kolegów - najpierw dobijał uderzenie Kingsleya Comana, a później zmienił tor lotu piłki po strzale Leona Goretzki. Ładny strzał z dystansu oddał też Coman, a Energie bramkę honorową strzeliło na sam koniec meczu, gdy z rzutu karnego trafił Berkan Taz. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, Bayern wygrywa z Energie Cottbus 3:1 i melduje się w 1/16 finału Pucharu Niemiec!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ENERGIE! BERKAN TAZ PEWNIE POKONUJE NEUERA!

• RZUT KARNY DLA ENERGIE! Leon Goretzka faulował Berkana Taza!

• Dwie minuty dłużej potrwa jeszcze to spotkanie.

• W końcówce szansę debiutu w Bayernie dostanie jeszcze Lucas Hernandez. Francuz zmienił Niklasa Suele.

• Bayern długo wymienia teraz piłkę na połowie rywali. Bawarczycy są już zupełnie spokojni o wynik.

• Serge Gnabry przejął piłkę na połowie rywali, wymienił ją z Leonem Goretzką, ten uderzył z pola karnego, a futbolówka trafiła jeszcze w Roberta Lewandowskiego i wpadła do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA BAYERNU! ROBERT LEWANDOWSKI!

• Sporo zamieszania mamy teraz na boisku. Stracił na chwilę kontrolę nad meczem arbiter.

• Wreszcie zmuszony do większego wysiłku Manuel Neuer. Dobra kontra gości, uderzał z prawej strony Moritz Broschinski, ale bramkarz Bayernu bez problemu sparował piłkę na rzut rożny.

• Kimmich dwukrotnie dośrodkowywał z pole karne. Najpierw niepewnie interweniował Moser, potem niecelnie strzelał Mueller.

• Abdulkadir Beyazit wbiegł z piłką w pole karne i się przewrócił, nie było tam jednak faulu Niklasa Suele.

• Serge Gnabry wszedł z piłką w pole karne i uderzył na bramkę Mosera, ale trafił prosto w bramkarza Energie.

• Mocny strzał Leona Goretzki sprzed pola karnego. Rezerwowy Bayernu był bliski szczęścia, ale piłka przeszła tuż obok słupka!

• Jeszcze jedna zmiana w Energie. Schodzi Dimitar Rangelov, na boisku melduje się Moritz Broschinski.

• Prostopadłe podanie Thiago w pole karne, ale nie zorientował się w tym Mueller i futbolówka w rękach bramkarza.

• Druga zmiana w Bayernie. Boisko opuszcza Kingsley Coman, wchodzi Serge Gnabry.

• Dobre dośrodkowanie Kimmicha z kornera, główkował Pavard, ale nie trafił w bramkę.

• Kolejna akcja Bayernu, Hasse wybił piłkę głową na rzut rożny.

• Druga bramka dla Bayernu! Kontra gości - Leon Goretzka przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i zagrał na lewą stronę do Kingsleya Comana, a ten zszedł do środka i precyzyjnie uderzył sprzed pola karnego, umieszczając piłkę w siatce!

• GOOOOOOOOOOOOOL DLA BAYERNU! KINGSLEY COMAN!

• Druga roszada w Energie. Poza boiskiem Felix Geisler, za niego Abdulkadir Beyazit.

• Była to ostatnia akcja Renato Sanchesa. Zmienił go Leon Goretzka.

• Z dystansu strzelał Renato Sanches, piłka przeszła jednak obok słupka.

• Po dośrodkowaniu z kornera jeden z gospodarzy doszedł do strzału z ostrego kąta, ale obronił to uderzenie Neuer.

• Kontra gospodarzy i dobra interwencja Benjamina Pavarda. Obrońca Bayernu wybił piłkę na rzut rożny.

• Indywidualna akcja Renato Sanchesa lewą stroną, podanie do Muellera nie było jednak najlepsze i złapał piłkę bramkarz.

• Szybka wymiana piłki w polu karnym między graczami Bayernu, nie było jednak strzału na bramkę Mosera.

• Pierwsza zmiana w tym meczu. Schodzi Niklas Geisler, zastępuje go Colin Raak.

• David Alaba uderzył z rzutu wolnego, ale piłka przeszła obok bramki.

• Tobias Eisenhuth faulował Tolisso przed polem karnym. Żółta kartka dla gracza gospodarzy.

• Na spalonym złapany Thomas Mueller.

• Energie zaatakowało odważniej bramkę Bayernu, piłka znalazła się w polu karnym gości, lecz nie było strzału na bramkę Neuera.

• Kolejna kartka. Tym razem Tobias Hasse zatrzymywał Renato Sanchesa.

• Joshua Kimmich faulem zatrzymał Marcela Hoppe. Gracz Bayernu z żółtą kartką.

• Lewandowski wycofał piętą do Thiago, a ten uderzył sprzed pola karnego, ale piłka przeszła obok słupka.

• Kingsley Coman wpadł z piłką w pole karne i przewrócił się, lecz nie dostrzegł tu faulu arbiter.

• Lewandowski bliski drugiego gola! Sporo miejsca na lewej stronie miał Alaba, ledwo zdążył do piłki, ale wyłożył ją polskiemu napastnikowi, lecz Lewandowski z kilku metrów uderzył obok słupka!

• Od środka wznowiło mecz Energie. Oba zespoły na razie bez zmian.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają powoli na boisko. Za moment początek drugiej połowy.

• W Cottbus na razie bez niespodzianki - Bayern prowadzi z czwartoligowym Energie i jest blisko awansu do 1/16 finału Pucharu Niemiec. Zgodnie z przewidywaniami obrońcy tytułu mają bardzo dużą przewagę nad czwartoligowcem, ale na razie tylko raz trafili do siatki - Robert Lewandowski z bliska dobił strzał Kinsgleya Comana. Zarówno Coman, jak i Lewandowski mieli jeszcze inne szanse, ale obaj trafili w poprzeczkę. Kilkukrotnie na wysokości zadania stanął też bramkarz gospodarzy, Lennart Moser. Jak będzie w drugiej połowie? Wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Thiago Alcantara faulem powstrzymał Felixa Brugmanna. Hiszpan ukarany żółtą kartką.

• Minutę dłużej potrwa pierwsza część meczu.

• Uderzenie z ekwilibrystycznej pozycji Lewandowskiego nie przyniosło skutku. Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

• Renato Sanches wrzucił futbolówkę w pole karne z lewej strony, mogło być groźnie, gdyby nie interwencja nogami Mosera.

• Teraz było blisko wyrównania! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przed szansą na gola stanął Berkan Taz, ale w dobrej sytuacji uderzył zbyt wysoko!

• Kolejna poprzeczka! Niewiele brakowało do szczęścia Comanowi, który mógł wykończyć dośrodkowanie z prawej strony boiska. Mimo obecności dwóch obrońców skrzydłowy uderzył głową z trudnej pozycji, lecz trafił w poprzeczkę!

• Mueller miał piłkę w polu karnym i zdecydował się na strzał, lecz było to uderzenie niecelne.

• Zbyt mocne zagranie Renato Sanchesa do Comana. Piłka wyszła na aut.

• Tolisso dośrodkowywał z prawej strony boiska, lecz wrzutka była zbyt głęboka. Bramkarz Energie bez problemu złapał piłkę.

• Lewandowski przed kolejną szansą! Polak skorzystał z dośrodkowania Alaby, świetnie przyjął sobie piłkę i mocno uderzył na bramkę, ale Moser znów był czujny i dobrze interweniował!

• Bayern wreszcie wychodzi na prowadzenie! Joshua Kimmich dobrze dośrodkował w pole karne z prawej strony, przed bramką Energie zupełnie niepilnowany był Kingsley Coman, lecz jego uderzenie znakomicie obronił Lennart Moser. Wobec dobitki Roberta Lewandowskiego golkiper gospodarzy był już jednak bezradny!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA BAYERNU! ROBERT LEWANDOWSKI!

• Napór Bayernu trwa. Brakuje jednak celnych strzałów na bramkę Energie.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Muellera z prawej strony. Piłka w rękach Mosera.

• Dośrodkowanie Alaby z lewej strony boiska, radzi sobie z nim Jan Koch i wybija piłkę.

• Corentin Tolisso uderzył sprzed pola karnego, lecz piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

• Piłka wycofana do Manuela Neuera, biegł do niego rywal, lecz bramkarz Bayernu spokojnie minął go z futbolówką.

• Alaba i Coman szybko rozegrali rzut wolny na lewej stronie, ten drugi dośrodkował w pole karne, ale zagrał za mocno i piłka wyszła poza boisko.

• Po dośrodkowaniu Alaby z rzutu wolnego piłka odbiła się od jednego z obrońców i omal nie wpadła do bramki. Czujny był jednak golkiper.

• Dośrodkowanie Muellera z prawej strony, spokojnie łapie piłkę Lennart Moser.

• Napór Bayernu trwa. Goście cały czas utrzymują się przy piłce niedaleko pola karnego Energie.

• Poprzeczka ratuje gospodarzy! Dobrze dośrodkował z lewej strony Kingsley Coman, Robert Lewandowski złożył się do uderzenia, ale po interwencji bramkarza piłka trafiła w poprzeczkę!

• Kolejna ofensywna akcja gospodarzy, tym razem lewą stroną i pierwszy rzut rożny dla Energie.

• Energie dłużej znajduje się teraz na połowie Bayernu. Większego zagrożenia to nie przyniosło, ale każdy taki moment jest głośno fetowany przez kibiców.

• Po raz pierwszy pokazał się z przodu Robert Lewandowski, lecz obrońca wybił mu piłkę spod nóg.

• Dobre zachowanie Renato Sanchesa pod własną bramką. Zablokował przeciwnika, od piątego metra zacznie Manuel Neuer.

• Uderzenie z dystansu Alaby, piłka przeszła jednak wysoko nad poprzeczką.

• Daleki przerzut Davida Alaby na prawą stronę. Tam był Thomas Mueller, podał do jednego z partnerów, lecz obrońca gospodarzy wybił piłkę na rzut rożny.

• Ucierpiał w starciu z jednym z rywali Corentin Tolisso. Piłkarz Bayernu potrzebuje pomocy medycznej.

• Pierwsza akcja Bawarczyków lewą stroną nieskuteczna. Obrońca Energie dobrze zasłonił piłkę i ta wyszła poza boisko.

• Spokojny początek meczu. Tak jak można było się spodziewać, Bayern rozgrywa piłkę.

• Od środka zaczął mecz Bayern. Goście w białych strojach, Energie na czerwono.

• Zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą właśnie na boisko. Kibice Energie przygotowali efektowną oprawę.

• W dotychczasowych meczach 1. rundy Pucharu Niemiec nie brakowało ciekawych spotkań i niespodzianek. Największą jest porażka Augsburga z czwartoligowym SC Verl.

• W sezonie 2008/2009 Energie Cottbus rywalizowało jeszcze w 1. Bundeslidze, a w 2011 roku klub ten był w półfinale Pucharu Niemiec. Ostatnie lata są jednak dla Energie zdecydowanie gorsze - w poprzednim sezonie gospodarze dzisiejszego meczu spadli do ligi regionalnej, czyli na czwarty poziom rozgrywkowy.

• W zeszłym sezonie to właśnie Bayern Monachium zdobył to trofeum. W finale Bawarczycy pokonali RB Lipsk 3:0. Dwie bramki zdobył wówczas Robert Lewandowski, jedną Kingsley Coman - dziś obu zobaczymy na boisku od pierwszej minuty.

• Dla Bayernu Monachium mecz w Pucharze Niemiec będzie drugim oficjalnym spotkaniem w tym sezonie. Wcześniej mistrzowie Niemiec przegrali starcie o Superpuchar z Borussią Dortmund 0:2. W spotkaniu z Energie Cottbus drużyna Niko Kovaca jest zdecydowanym faworytem.

• Bayern Monachium rozpoczyna dziś walkę o obronę Pucharu Niemiec! Drużyna Roberta Lewandowskiego w pierwszej rundzie zmierzy się na wyjeździe z grającym obecnie w czwartej lidze Energie Cottbus. Na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik - startujemy już o 20:45!

red

Puchar Niemiec. Energie Cottbus - Bayern Monachium ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©East News

Puchar Niemiec. Bayern Monachium nowy sezon rozpoczął od porażki w Superpucharze Niemiec z Borussią Dortmund. Przed startem ligi Bawarczycy sprawdzą się jeszcze z czwartoligowym Energie Cottbus. Początek meczu 1. rundy Pucharu Niemiec w poniedziałek o godz. 20:45. Relacja LIVE w GOL24!

Puchar Niemiec. Energie Cottbus - Bayern Monachium ONLINE

W ubiegłym sezonie Bayern Monachium sięgnął po Puchar Niemiec, a Robert Lewandowski z siedmioma golami na koncie zdobył tytuł króla strzelców. W rozpoczynających się w piątek rozgrywkach w sezonie 2019/20, które zakończą się w maju wielkim finałem na stadionie olimpijskim w Berlinie, zespół z Bawarii ponownie będzie w gronie największych faworytów. Energie nie powinno sprawić Bayernowi najmniejszych problemów. Zespół z Cottbus miniony sezon III ligi zakończył na 17. miejscu w tabeli i spadł na czwarty poziom rozgrywkowy.

Szefowie monachijczyków w ostatnim czasie znaleźli się w ogniu krytyki za małą aktywność na rynku transferowym. Bayern jeszcze w trakcie poprzedniego sezonu zakontraktował francuskich obrońców Lucasa Hernandeza i Benjamina Pavarda. Brakuje jednak wzmocnień w ofensywie. Z powodu poważnej kontuzji Bawarczycy zrezygnowali z transferu Leroya Sane. Do końca roku zostanie za to wypożyczony z Interu Ivan Perisić. Chorwat ma być alternatywą dla podatnych na kontuzję Kingsleya Comana i Serge'a Gnabry'ego.

Energie Cottbus - Bayern Monachium TRANSMISJA TV

Spotkanie I rundy Pucharu Niemiec pokaże na żywo Eurosport 1. Wstęp do meczu w poniedziałek 12 sierpnia od godz. 20:30. Początek transmisji o 20:45. W internecie starcie Energie z Bayernem będzie można obejrzeć na eurosport.player. Tekstowa relacja LIVE w GOL24!