Puchar Niemiec. Kapitan Lewandowski z dwiema asystami....

Puchar Niemiec. Kapitan Lewandowski z dwiema asystami. Bayern awansował po dogrywce

krk

Robert Lewandowski w starciu z Herthą zanotował dwie asysty

Robert Lewandowski w starciu z Herthą zanotował dwie asysty ©East News

Bayern Monachium potrzebował dogrywki, by zameldować się w ćwierćfinale Pucharu Niemiec. Konfrontacja Bawarczyków z Herthą zakończyła się zwycięstwem przyjezdnych 3:2. Na Olympiastadion Robert Lewandowski wystąpił w roli kapitana i zanotował dwie asysty.

Lewandowski spotkanie z Herthą rozpoczął nie tylko w podstawowym składzie, ale także z opaską kapitana na ramieniu. Polak w roli kapitana Bayernu zadebiutował już w minioną sobotę, kiedy w 74. minucie przejął opaskę po zejściu Thomasa Muellera.

Pierwsze słowo pucharowego starcia należało do gospodarzy.
Berlińczycy prowadzenie objęli już w 3. minucie po golu Maximiliana Mittelstaedta. Bayern dopowiedział błyskawicznie. Po dośrodkowaniu Joshuy Kimmicha o piłkę powalczył Robert Lewandowski, a ta trafiła pod nogi Serge'a Gnabry'ego. Skrzydłowy Bawarczyków huknął bez zastanowienia i doprowadził do remisu.

Po przerwie Gnabry po raz drugi wpisał się na listę strzelców. 23-latek tym razem trafił do bramki Herthy po asyście Jamesa Rodrigueza. Kolumbijczykowi wcześniej futbolówkę odgrywał Lewandowski. Berlińczycy wyrównali w 67. minucie. Prosty błąd popełnił Mats Hummels, który zbyt krótko zagrał piłkę głową do Svena Ulreicha. Pomyłkę reprezentanta Niemiec bezwzględnie wykorzystał Davie Selke.

Aby wyłonić ćwierćfinalistę Pucharu Niemiec niezbędna okazała się dogrywka. W kluczowej akcji meczu udział znów miał Lewandowski. Polak w polu karnym dograł piłkę w stronę bramki, a tam do siatki głową wpakował ją Kinglsey Coman.