krk
Robert Lewandowski w starciu z Herthą zanotował dwie asysty
Robert Lewandowski w starciu z Herthą zanotował dwie asysty East News
Bayern Monachium potrzebował dogrywki, by zameldować się w ćwierćfinale Pucharu Niemiec. Konfrontacja Bawarczyków z Herthą zakończyła się zwycięstwem przyjezdnych 3:2. Na Olympiastadion Robert Lewandowski wystąpił w roli kapitana i zanotował dwie asysty.

Lewandowski spotkanie z Herthą rozpoczął nie tylko w podstawowym składzie, ale także z opaską kapitana na ramieniu. Polak w roli kapitana Bayernu zadebiutował już w minioną sobotę, kiedy w 74. minucie przejął opaskę po zejściu Thomasa Muellera.

Pierwsze słowo pucharowego starcia należało do gospodarzy. Berlińczycy prowadzenie objęli już w 3. minucie po golu Maximiliana Mittelstaedta. Bayern dopowiedział błyskawicznie. Po dośrodkowaniu Joshuy Kimmicha o piłkę powalczył Robert Lewandowski, a ta trafiła pod nogi Serge'a Gnabry'ego. Skrzydłowy Bawarczyków huknął bez zastanowienia i doprowadził do remisu.

Po przerwie Gnabry po raz drugi wpisał się na listę strzelców. 23-latek tym razem trafił do bramki Herthy po asyście Jamesa Rodrigueza. Kolumbijczykowi wcześniej futbolówkę odgrywał Lewandowski. Berlińczycy wyrównali w 67. minucie. Prosty błąd popełnił Mats Hummels, który zbyt krótko zagrał piłkę głową do Svena Ulreicha. Pomyłkę reprezentanta Niemiec bezwzględnie wykorzystał Davie Selke.

Aby wyłonić ćwierćfinalistę Pucharu Niemiec niezbędna okazała się dogrywka. W kluczowej akcji meczu udział znów miał Lewandowski. Polak w polu karnym dograł piłkę w stronę bramki, a tam do siatki głową wpakował ją Kinglsey Coman.

1/8 finału Pucharu Niemiec

Hertha Berlin - Bayern Monachium 2:3 po dogrywce (1:1; 2:2)

Bramki: Mittelstaedt 3', Selke 67' - Gnabry 7', 49', Coman 98'

Hertha Berlin: Rune Jarstein - Valentino Lazaro, Niklas Stark, Karim Rekik, Marvin Plattenhardt - Salomon Kalou (81' Lukas Kluenter), Per Ciljan Skjelbred (103' Fabian Lustenberger), Marko Grujić, Maximilian Mittelstaedt - Ondrej Duda (110' Jordan Torunarigha) - Vedad Ibisević (64' Davie Selke).

Bayern Monachium: Sven Ulreich - Joshua Kimmich, Niklas Suele, Mats Hummels, David Alaba - Leon Goretzka, Thiago Alcantara - Serge Gnabry (89' Franck Ribery), James Rodriguez (119' Javi Martinez), Kingsley Coman (120' Thomas Mueller) - Robert Lewandowski.

Żółte kartki: Leon Goretzka, Robert Lewandowski (Bayern Monachium)

Reprezentanci, którzy kończyli kariery w polskiej lidze

Materiał oryginalny: Puchar Niemiec. Kapitan Lewandowski z dwiema asystami. Bayern awansował po dogrywce - Gol24