Puchar Polski: Błękitni Stargard Szczeciński - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:1

psz, Grzegorz Drążek/Głos Szczeciński
Błękitni wyeliminowali Termalicę z Pucharu Polski
Błękitni wyeliminowali Termalicę z Pucharu Polski Andrzej Banaś/Polska Press
W ostatnim meczu 1/32 finału Pucharu Polski, drugoligowi Błękitni Stargard Szczeciński wyeliminowali występującą w Ekstraklasie Termalicę Bruk-Bet Nieciecza.

Błękitni w poprzednim sezonie robili furorę w Pucharze Polski, pokonali między innymi dwukrotnie Cracovię i raz Lecha Poznań, a odpadli dopiero po dogrywce w półfinale właśnie z Lechem. W nowym sezonie stargardzki drugoligowiec znowu jest groźny dla zespołów z najwyższej ligi.

W dzisiejszym spotkaniu w Stargardzie rywalem Błękitnych był beniaminek Ekstraklasy Termalica Bruk-Bet Nieciecza. To goście wprawdzie pierwsi zdobyli gola, ale gospodarze jeszcze w pierwszej połowie wyrównali i wyszli na prowadzenie. Gole strzelili Radosław Wiśniewski i Wojciech Fadecki.

Błękitni w tej części, grając z wiatrem, stworzyli sobie więcej bramkowych sytuacji, ale goli więcej nie było. W drugiej połowie także już nie padły. Termalica próbowała atakować, ale obrońcy i bramkarz Błękitnych nie popełnili błędów w swoim polu karnym i dobrze interweniowali po dośrodkowaniach przyjezdnych.

W 72. minucie Błękitni mogli podwyższyć prowadzenie. Robert Gajda był sam na sam z bramkarzem gości, minął go, ale nie zdołał oddać strzału do pustej bramki, bo wpadł na niego goniący go obrońca. Sędzia nie wskazał na jedenastkę. W końcówce spotkania piłkarze beniaminka Ekstraklasy posyłali długie dośrodkowania w pole karne gospodarzy, ale bez rezultatu. Błękitni mogli kilka razy skontrować, ale brakowało celnego podania.

Stargardzki drugoligowiec wygrał 2:1 i awansował do drugiej rundy Pucharu Polski. W niej zagra z Zagłębiem Lubin, kolejnym beniaminkiem Ekstraklasy. A dzisiejszą wygraną Błękitnych oglądał między innymi trener Pogoni Szczecin Czesław Michniewicz.

Błękitni Stargard Szczeciński - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:1

Bramki: Radosław Wiśniewski 22, Wojciech Fadecki 34 - Adrian Chomiuk 17

Błękitni: Marek Ufnal - Franciszek Siwek, Tomasz Pustelnik, Patryk Baranowski, Ariel Wawszczyk - Wojciech Fadecki (84 Maciej Więcek), Maciej Liśkiewicz, Bartosz Flis, Radosław Wiśniewski (69 Piotr Wojtasiak), Rafał Gutowski - Michał Magnuski (61 Robert Gajda)

Termalica: Adrian Olszewski - Adrian Chomiuk, Dawid Abramowicz, Dawid Sołdecki, Dariusz Jarecki - Jakub Wróbel, Bartłomiej Babiarz, Mateusz Kupczak, Tomasz Foszmańczyk (64 Wojciech Kędziora), Szczepan Kogut (46 Dalibor Pleva) - Adrian Paluchowski (64 Emil Drozdowicz).

Żółte kartki: Baranowski, Wawszczyk (Błękitni) - Kupczak, Chomiuk, Babiarz (Termalica)

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)

źródło: Głos Szczeciński, Błękitni Stargard Szczeciński