Puchar Polski. GKS Katowice - Górnik Zabrze ONLINE. Kolejne...

Puchar Polski. GKS Katowice - Górnik Zabrze ONLINE. Kolejne derby Śląska w tym sezonie. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Fortuna Puchar Polski, 1/16 finału
2022-10-20 20:30

GKS Katowice

1

Górnik Zabrze

2

• Dziękuję serdecznie za relację LIVE! Do "usłyszenia" wkrótce!

• Koniec meczu! Górnik gra dalej! GKS odpada. Świetny wieczór Lukasa Podolskiego, którego trafienia dały Zabrzanom awans do 1/8 finału Pucharu Polski.

• Ależ szansa GKS-u. Piłki nie sięgnął jednak Marko Roginić. Kilka centymetrów i mogła być bramka!

• Pięknie przymierzył się były reprezentant Niemiec. Trafienie z dwudziestu-kilku metrów może dać awans Górnikowi.

• PODOLSKI GOL

• GOL! ALEŻ TRAFIENIE! DRUGI GOL LUKASA PODOLSKIEGO! GÓRNIK NA PROWADZENIU!

• Widoczna przewaga Górnika. Są sytuacje gości, jednak wynik pozostaje wciąż remisowy. Pięć minut do końca.

• Miał okazję Aleksander Paluszek. Główka stopera po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jednak mocno niecelna.

• Gęsto pod polem karnym GKS-u. Szykuje się rzut rożny. Piłkarze Górnika nie chcą doprowadzić do dogrywki.

• Uderzeniem na bramkę GKS-u popisał się Jean Jules Mvondo. Zabrakło jednak mocy i Dawid Kudła broni bez trudu.

• ...zbiega na ławkę również Paweł Olkowski. Pojawia się Robert Dadok.

• ...zabraknie także Mateusza Cholewiaka, w jego miejsce Szymon Włodarczyk...

• Potrójna zmiana w obozie gości. Schodzi Kanji Okunuki, w jego miejsce Dani Pacheco...

• To mógł być gol! Kanji Okunuki złożył się do strzału, jednak uderzenie pomocnika minimalnie obok słupka. GKS może odetchnąć.

• Kontratak gospodarzy zaprzepaszczony. Niecelne podanie na kilkadziesiąt metrów. Jean Jules Mvondo przechwytuje piłkę.

• Kolejna próba wrzutki i czujnie piłkarze GKS-u. Będzie rzut rożny dla Górnika.

• Ciekawa próba Górnika. Przerzut do Erika Janży od obrońców. Zagranie jednak przecięte.

• Akcja Górnika zatrzymana. Fauluje Arkadiusz Jędrych. Gospodarze grają ostro, muszą uważać, by nie kończyć tego meczu w dziewiątkę.

• Soczyste uderzenie Erika Janży! Górnik zaatakował. Widoczna różnica przewagi liczebnej gości.

• GKS zagra w 10! Najpierw żółtą, później po konsultacji VAR czerwoną kartkę ogląda Patryk Szwedzik. Brutalny faul na Eriku Janży nie mógł spotkać się z inną oceną przez arbitra.

• Schodzi również Dawid Brzozowski, a na murawie pojawia się Oskar Repka.

• Zmiany w obozie gospodarzy. Schodzi Marcin Urynowicz, w jego miejsce Zbigniew Wojciechowski.

• Grzegorz Rogala ogląda żółtą kartkę.

• gks katowice - górnik zabrze

• Gorąco pod bramką Górnika. Przed linią bramkową piłkę wybija Blaz Vrhovec. Lampka ostrzegawcza dla gości. GKS postraszył!

• Dobra gra Górnika. Dłuższy okres kiedy przy piłce są podopieczni Bartoscha Gaula.

• Żółtą kartką ukarany piłkarz gospodarzy, Rafał Figiel.

• MAMY WYRÓWNANIE! LUKAS PODOLSKI STRZELA NA 1:1!

• Górnik przed szansą. Goście mają korner.

• GKS w posiadaniu. Trwa akcja gospodarzy. Może zobaczymy podwyższenie wyniku.

• Ależ huknięcie na bramkę! Lukas Podolski z bombą w samą poprzeczkę! Później dobitka Kanjiego Okunukiego, ale Dawid Kudła broni.

• Górnik stanął przed szansą z rzutu wolnego, ale dośrodkowanie Erika Janży wybite.

• Zapowiadało się interesująco! Lukas Podolski ze świetnym podaniem w pole karne, ale Erik Janża niecelnie w odegraniu. Wielka szkoda.

• Górnik podobnie jak pod koniec pierwszej połowy, w drugiej również zaczął od posiadania i budowania akcji. Gospodarze biegają za piłką.

• Zaczynamy drugą część meczu!

• Koniec pierwszej połowy! Długo pograli piłkarze, bo było sporo przerw w grze. W ostatniej akcji pierwszej części jeszcze uderzał Paweł Olkowski, ale jego strzał poszybował nad bramką.

• Piłkarze z Katowic cały czas biegają za piłką. Górnik mimo posiadania, nie potrafi stworzyć sobie dogodnej sytuacji.

• Dobrze zapowiadająca się akcja Górnika. Piłkarze gości weszli w pole karne, piłka z lewej strony zagrana do Lukasa Podolskiego, ale jeden z obrońców wybija futbolówkę.

• Marcin Urynowicz przecina niezłą akcję Górnika. Chwila oddechu dla piłkarzy GKS-u.

• Górnik długo prowadził atak, ale dużo niedokładności w podaniach gości. Strata piłki i zagrożenie zażegnane.

• Pewnie wykonana jedenastka obrońcy GKS-u. Strzał pod poprzeczkę, na siłę. Daniel Bielica nie wyczuł intencji rywala, rzucił się w drugą stronę.

• GOL Z RZUTU KARNEGO! GKS NA PROWADZENIU!

• RZUT KARNY DLA GKS-U. Sędzia wskazuje na "wapno"! Żółtą kartką ukarany za zagranie ręką został Emil Bergström.

• Tomasz Wajda stoi przy monitorze.

• Powtórki pokazują ewidentnie - ręką zablokował strzał Emil Bergström.

• Kontrowersja! Jeden z zawodników Górnika prawdopodobnie dotknął piłki ręką we własnym polu karnym. Tomasz Wajda konsultuje się z VAR-em.

• Fantastyczne uderzenie Patryka Szwedzika! Interweniuje Emil Bergström. Po jego bloku piłka ląduje na rzucie rożnym. Górnik może odetchnąć.

• Piłkarze gospodarzy imponują zadziornością. Szybko grają piłką i goście nie raz mają problem z atakami rywali. Niezły fragment gry GKS-u.

• Kanji Okunuki ograł fantastycznie Arkadiusza Jędrycha. Japończyk dograł w pole karne, jednak jego podanie bez trudów złapał golkiper.

• Górnik Zabrze próbował zaatakować z kontry, ale zbyt wolno zbierał się w akcji. Piłkarze GKS-u zdążyli się ustawić i akcja straciła na tempie.

• Marko Roginić przed szansą, ale napastnik GKS-u złapany na spalonym.

• Pogubiła się obrona Górnika. Znów w akcji Patryk Szwedzik, który urwał się Aleksandrowi Paluszkowi. Piłka zablokowana i rzut rożny dla gospodarzy.

• Dawid Brzozowski zablokował dośrodkowanie Erika Janzy. Groźnie zapowiadający się atak Górnika przerwany.

• Świetna praca w obronie. Patryk Szwedzik przechwycił piłkę i atak Górnika spalił na panewce.

• Erik Janza złapany na pozycji spalonej. Piłka dla gospodarzy.

• Kontuzja okazała się zbyt poważna. Jonathan Kotzke nie będzie w stanie kontynuować meczu, w jego miejsce Blaz Vrhovec.

• Aleksander Paluszek bohaterem Górnika. Przeciął ważną akcję we własnym polu karnym. Spod nóg wyłuskał piłkę Patrykowi Szwedzikowi.

• Górnik Zabrze w posiadaniu. Piłka na własnej połowie. Przyjezdni powoli budują akcję.

• Chwila przerwy w grze. Mięsień naciągnął sobie Jonatan Kotzke. Schodzi w asyście sanitariuszy. Szykuje się zmiana.

• Ależ akcja Górnika! Lukas Podolski podał prostopadle do Erika Janży, a ten w polu karnym do Mateusza Cholewiaka. Strzał tego ostatniego broni Dawid Kudła. Mogło być 0:1!

• Patryk Szwedzik przed szansą. Piłka jednak nie została dobrze przyjęta przez napastnika Katowic. W rezultacie - Górnik gra od bramki.

• Mateusz Cholewiak złapany na spalonym. Dobra próba Górnika, ale napastnik pośpieszył się z wybiegnięciem za linię obrony.

• Richard Jensen fauluje Patryka Szwedzika. GKS przed szansą z rzutu wolnego.

• Odważna próba GKS-u Katowice. Niecelnym zagraniem z prawej strony popisał się Bartosz Jaroszek. Uderzenie jednak dalekie od bramki.

• Rafał Figielfaulowany w okolicach koła środkowego. Zaczną gospodarze ze stałego fragmentu.

• Próba długiego zagrania Górnika niecelna, Kanji Okunuki nie przyjął piłki.

• Odważnie zaczęli gospodarze. Akcja zatrzymana, faul w ataku. Zacznie Górnik.

• Zaczynamy mecz! Rozpoczęli piłkarze gości.

• Trwa losowanie kapitanów. Obok sędziego stoją Erik Janża i Arkadiusz Jędrych.

• Zawody poprowadzi dziś Tomasz Wajda, arbiter z Żywca.

• Na murawę wychodzą piłkarze. Zaraz rozpocznie się mecz.

• Warunki w Katowicach: 6 stopni na plusie i lekki wiatr.

• Mecz ma szczególną otoczkę - obie drużyny z tego samego regionu i spotkanie o szczególnym gatunku emocjonalnym - "Derby". Nikt nie będzie chciał odpuścić.

• Goście natomiast dołują w Ekstraklasie. 13. miejsce w ligowej tabeli i tylko punkt przewagi nad strefą spadkową - tak wygląda obecna sytuacja klubu z Zabrza. Z pewnością zmagania o Puchar potraktują na poważnie, chcąc dać radość swoim kibicom.

• Gospodarze w lidze radzą sobie przyzwoicie - zespół z Katowic zajmuje 5. lokatę w Fortuna 1 Lidze, co obecnie daje mu grę w fazie play-off.

• Dzień dobry, zapraszamy na relację LIVE z meczu 1/16 finału Pucharu Polski. Ostatni mecz w tej rundzie to starcie pierwszoligowego GKS Katowice z ekstraklasowym Górnikiem Zabrze.

©Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse

Puchar Polski. GKS Katowice - Górnik Zabrze ONLINE. W poprzedniej rundzie Górnik mierzył się z Ruchem Chorzów. W 1/16 finału Pucharu Polski ekipę Bartoscha Gaula czekają kolejne derby Śląska. Tym razem pokrzyżować plany drużynie z Zabrza spróbuje GKS Katowice. Początek spotkania 20 października o godz. 20:30. Gdzie oglądać mecz GKS Katowice - Górnik Zabrze na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Relacja LIVE w GOL24.pl!

Puchar Polski: GKS Katowice - Górnik Zabrze ONLINE

GKS Katowice oraz Górnik Zabrze w rozgrywkach pucharowych spotkali się już 12 razy. Rywalizacja pomiędzy tymi dwoma śląskimi zespołami jest bardzo wyrównana. Pięć razy wygrał GKS, sześć razy Górnik, raz padł remis. Bilans bramkowy także przemawia za gośćmi dzisiejszego spotkania - 16:15.

Górnik z pewnością będzie miał w pamięci niezbyt udane spotkanie poprzedniej rundy Pucharu Polski z innym śląskim zespołem - Ruchem Chorzów. Mecz był bardzo wyrównany - ekipa Bartoscha Gaula wygrała tylko 1:0 po przepięknej bramce Rafała Janickiego. Teraz drużyna z Zabrza musi zagrać dużo lepiej, aby uniknąć kompromitacji.

Po ligowym meczu z Lechem Poznań, trener Górniak powiedział: - Zagraliśmy wtedy dobrze. Mieliśmy swoje sytuacje nim padł gol na 1:2. Myślę, że kluczową sytuacją był ten karny. Jednak dobrze zareagowaliśmy i na to. Potem mieliśmy swoje okazje do zdobycia bramki. Wiemy jednak, że brakuje nam skuteczności i że nasza obrona nie jest jeszcze tak zgrana, jak powinna być. Pokazaliśmy jednak też, że potrafimy walczyć do końca. My jednak na niektóre rzeczy nie mamy wpływu.

GKS Katowice to zespół, który aspiruje, aby w przyszłym sezonie znaleźć się w Ekstraklasie. Podopieczni Rafała Góraka zajmują obecnie 5. lokatę w 1. lidze i są na dobrej drodze, żeby na wiosnę bić się o awans na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Polsce. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, "GieKSa" nie przegrała od siedmiu spotkań. Przed Górnikiem bardzo trudne zadanie.

Arbitrem głównym tego meczu będzie Tomasz Wajda. Pomagać mu będą: Sławomir Kowalewski, Sebastian Szczotka (asystenci), Daniel Kruczyński (sędzia techniczny), Damian Sylwestrzak, Konrad Paszkiewicz (VAR).

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Górnik Zabrze - GKS Katowice 2:0 (22.06.2019, mecz towarzyski)
GKS Katowice - Górnik Zabrze 0:0 (16.11.2018, mecz towarzyski)

Nie zagrają w meczu GKS Katowice - Górnik Zabrze:
GKS Katowice: -
Górnik Zabrze: -

GKS Katowice - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE
Transmisja na żywo z meczu GKS Katowice - Górnik Zabrze w Polsacie Sport. W internecie spotkanie w aplikacji i na stronie Polsat Sport. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:10 - zapraszamy!

20:30 GKS Katowice - Górnik Zabrze transmisja