Puchar Polski. Hutnik wygrał finał z Pcimianką [ZDJĘCIA]

Tomasz Bochenek
Pcimianka - Hutnik Kraków
Pcimianka - Hutnik Kraków Tomasz Bochenek
Puchar Polski na szczeblu okręgu krakowskiego zdobył Hutnik, który w finale w Pcimiu pokonał 5:2 Pcimiankę. Teraz przed zespołem z Nowej Huty półfinał fazy wojewódzkiej, w którym zmierzy się z Orkanem w Szczyrzycu.

Deszcz padał non stop, boisko było grząskie. Przed przerwą efektem dominacji Hutnika było pięć bramek. Gościom, grającym w optymalnym składzie (w ligowych meczach występują teraz głównie młodzieżowcy), prowadzenie dał Mateusz Kotwica, główkując.

W drugiej połowie pcimianie postarali się o to, żeby z twarzą wyjść z meczu. Ten okres gry kapitan Hutnika Krzysztof Świątek tak skomentował: - Trochę uśpił nas wynik z I połowy, w której graliśmy na 100 procent, bardzo często wychodziliśmy na pozycje. Do gry po przerwie podeszliśmy trochę za luźno.

Puchary otrzymały obie drużyny. Wiceprezes MZPN Zbigniew Lach wręczył je kapitanom.

Pcimianka Pcim - Hutnik Kraków 2:5 (0:5)
Bramki: 0:1 Kotwica 12, 0:2 Świątek 14, 0:3 Kołodziej 25, 0:4 Gawęcki 27, 0:5 Marszalik 38. 1:5 Michał Banik 58, 2:5 Wrześniak 63.
Pcimianka: Jękot - Bartosz, K. Pandyra, Sadio, Czapla - Mirek (73 D. Pandyra), Flig (80 Kolbiarz), Wrześniak, Michał Banik, Onwudi - Maciej Banik.
Hutnik: Zając - Antoniak, Jaklik, Bienias, Tetych - Sobala, Gawęcki, Kołodziej, Świątek, Marszalik - Kotwica.
Sędziował: R. Marciniak (Kraków). Żółte kartki: Mirek - Kołodziej. Widzów: 70.

Stadiony Krakowa. Zobaczcie wszystkie! Które wypiękniały po ...