Puchar Polski. Jutrzenka zakończyła przygodę Płomienia

Aleksander Gąciarz
W meczu IV rozgrywek Pucharu Polski w okręgu krakowskim Płomień Kościelec uległ Jutrzence Giebułtów 0:8 (0:1)

Pucharowa przygoda grających w klasie A podopiecznych Wojciecha Sochy zakończyła się na trzecioligowcu z Giebułtowa. Wcześniej drużyna z Kościelca wyeliminowała kolejno Kosynierów Łuczyce (12:1), Galicję Raciborowice (3:1) i Orła Iwanowice (6:1).

Gracze Jutrzenki, choć na trzecioligowych boiskach spisują się słabo, w spotkaniu z Płomieniem mogli wziąć na siebie rolę profesorów futbolu. Różnica w wyszkoleniu i organizacji gry była widoczna od pierwszych minut, choć gospodarze w I połowie grali w sposób bardzo zdyscyplinowany taktycznie i ambitnie. Dość powiedzieć, że przyjezdni, mimo ogromnej przewagi w posiadaniu piłki, nie stworzyli wielu okazji bramkowych. Swoich szans starali się szukać głównie w uderzeniach z dystansu i właśnie po jednym z nich – w wykonaniu Wcisły - padł jedyny gol w pierwszej odsłonie.

W przerwie trener Andrzej Mika wymienił połowę składu Jutrzenki i pod bramką Ryńcy co rusz trąbiono na alarm. Miejscowi z czasem mieli coraz mniej sił, by przeciwstawić się atakom rywali. W efekcie bramki się posypały. Hat tricka ustrzelił Kawa, a wynik ustalił pechowiec M. Grabski, który po zagraniu Wcisły tak nieszczęśliwie przeciął lot piłki, że zaskoczył własnego bramkarza.

Gospodarzom należy jednak oddać, że sami też próbowali zdobyć choćby honorowego gola. Dwa razy w doskonałych sytuacjach za lekko uderzali Wędel i S. Grabski. Po strzale Czarnego i rykoszecie zagrożenie z dużym trudem zażegnali Bzoń na spółkę z Gugułą. Wobec takiej postawy trudno się dziwić, że schodzących z boiska graczy Płomienia pożegnały brawa kościeleckich kibiców.

Płomień Kościelec – Jutrzenka Giebułtów 0:8 (0:1)

0:1 Wcisło 11, 0:2 Kawa 51, 0:3 Balawender 56, 0:4 Michanik 64 (głową), 0:5 Kawa 69, 0:6 Kawa 77, 0:7 Jeziorski 79 (głową), 0:8 M. Grabski 87 (samobójcza)

Płomień: Ryńca – Cieślik, Machnik, M. Grabski, Janik – S. Grabski, K. Bartosik, P. Krawiec (57 Kwiecień), Czarny – Wędel, Ostrowski (72 Antończyk)

Jutrzenka: Guguła – Romuzga (46 Majcherczyk), Jeziorski, Zając – Kawa, Suwała (46 Zawadzki), Zieliński (46 Bizoń), Wcisło, Domaradzki (46 Wojtaszek)– Pietrzyk (46 Balawender), Michniak