Puchar Polski: Kiedy losowanie półfinału? O której godzinie?...

Puchar Polski: Kiedy losowanie półfinału? O której godzinie? TRANSMISJA ONLINE

red

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Puchar Polski: Kiedy losowanie półfinału? O której godzinie?

Puchar Polski: Kiedy losowanie półfinału? O której godzinie? ©Bartek Syta / Polska Press

Puchar Polski losowanie. Losowanie półfinału Pucharu Polski 15.03.2019. Kiedy losowanie półfinału Pucharu Polski? Losowanie Pucharu Polski transmisja. Losowanie Pucharu Polski online. Puchar tysiąca drużyn wkracza w kluczową fazę. Poznaliśmy już wszystkie cztery zespoły, które wystąpią w półfinale Pucharu Polski. Do tej pory największą niespodziankę sprawił Raków Częstochowa, który wyeliminował zarówno Lecha Poznań, jak i Legię Warszawa. Pozostali półfinaliści to Jagiellonia Białystok, Lechia Gdańsk i Miedź Legnica. Kiedy LOSOWANIE PÓŁFINAŁU Pucharu Polski?
Puchar Polski: Kiedy losowanie półfinału? O której godzinie?

Puchar Polski: Kiedy losowanie półfinału? O której godzinie? ©Bartek Syta / Polska Press

Puchar Polski: Kiedy losowanie półfinału? O której godzinie?


Zgodnie z nowymi zasadami o awansie do finału przesądzi tylko jedno spotkanie. Jeżeli w parze znajdą się dwie drużyny z tego samego szczebla to o roli gospodarza przesądzi kolejność w losowaniu. W przypadku pary mieszanej taki handicap otrzyma pierwszoligowiec.

Jednym z terminów na rozegranie półfinału Pucharu Polski jest 10 kwietnia.
PZPN bierze pod uwagę także trzy inne daty: 9, 16 oraz 17 kwietnia. Finał jak co roku odbędzie się 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie. Nie zobaczymy w nim ani obrońcy trofeum (Legia Warszawa), ani ostatniego finalisty (Arka Gdynia). Zabraknie również drużyny, która w ciągu ostatnich czterech lat grała w finale trzykrotnie, czyli Lecha Poznań.

Półfinaliści Pucharu Polski

  • Jagiellonia Białystok (Lotto Ekstraklasa)
  • Lechia Gdańsk (Lotto Ekstraklasa)
  • Raków Częstochowa (Fortuna 1 Liga)
  • Miedź Legnica (Ekstraklasa)


Losowanie par półfinału Pucharu Polski [NA ŻYWO]


Z czterech półfinalistów aż trzy zespoły mają już na koncie zdobycie Pucharu. Miedź Legnica dokonała tego w 1992 roku, Lechia zdobyła puchar jako III-ligiowec w 1983 roku, natomiast Jagiellonia cieszyła się z trofeum dziewięć lat temu. Największym sukcesem Rakowa jest za to finał w 1967 roku. Obecnie podopieczni trenera Marka Papszuna powtórzyli sukces częstochowian z 1972 roku, czyli dotarli do półfinału.

Losowanie Pucharu Polski TRANSMISJA


Mecze 1/2 finału zaplanowano na 10 kwietnia. Dodatkowe terminy to 9, 16 i 17 kwietnia. Pary 1/2 finału zostaną wylosowane w siedzibie PZPN o godzinie 12. Transmisja na żywo z losowania na kanale youtube Łączy nas piłka

PUCHAR POLSKI w GOL24


Więcej o PUCHARZE POLSKI - newsy, wyniki, terminarz, drabinka

"11" Polaków w Serie A. Jest też niezła ławkaW związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

Terminarz Pucharu Polski

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej