Puchar Polski: KP Drawsko z przewagą, Gwardia z wygraną

Krzysztof Marczyk
Zaktualizowano
Puchar Polski. Gwardia przez ponad godzinę grała w Drawsku w osłabieniu, ale i tak nie dała szans niżej notowanym przeciwnikom.

W rozgrywanym awansem meczu w ramach 4. rundy Pucharu Polski ZZPN koszaliński III-ligowiec bezlitośnie wykorzystał błędy dominujących na szczeblu A-klasowym drawszczan.

W 24. minucie po dośrodkowaniu Keisuke Naki piłkę głową do siatki skierował Piotr Sulima. W 32. minucie świetną okazję miał KP Drawsko, ale wychodzący sam na sam grający prezes Tomasz Walkiewicz został wycięty przez Jakuba Czyżewskiego, przez co defensor Gwardii zszedł z boiska z zasłużoną czerwoną kartką. Wydawało się, że miejscowi złapią wiatr w żagle, ale stało się odwrotnie. To podopieczni Łukasza Drożdzala obnażyli indywidualne błędy rywali i zdobyli kolejne bramki. W drugiej połowie sytuację sam na sam wykorzystał Sulima, następnie podanie obrońcy przeciął Naka i podwyższył na 3:0, a wynik ustalił, po dograniu Cezarego Bacia na skrzydło, Maciej Bachleda. Rezultat mógłby być nawet wyższy, ale dwóch świetnych okazji w końcówce nie wykorzystał Maksymilian Boczek. Tym samym Gwardia awansowała do kolejnej fazy PP.

- Jeszcze w pierwszej połowie fajnie to wyglądało, nie było wielkiej różnicy. A druga połowa? Cóż, Gwardia obnażyła nasze pojedyncze błędy. Chwała tym ponad 200 kibicom, którzy przyszli na stadion mimo przenikliwego zimna. Wszyscy na ten mecz czekali - powiedział Walkiewicz.

- Brawa dla chłopaków, gra w dziesiątkę nas nie załamała. Szansę dostali też ci, którzy w lidze grali mniej minut - mówił z kolei Drożdżal. Pozostałe mecze w ramach 4. rundy PP odbędą się 30 bm. o 13.00.

KP Drawsko Pomorskie - Gwardia Koszalin 0:4 (0:1)
0:1 i 0:2 Sulima (24. i 55.), 0:3 Naka (63.), 0:4 Bachleda (80.).
KP Drawsko: Piłat (82. Nowacki) - S. Tkacz, T. Wyrzykowski, Bany, Rdzanek(65. Sochanek), Gołyński (72. Sz. Wyrzykowski), Nowik, Żuk (80. D. Tkacz), Kujawka (79. Sobczak) , Walkiewicz, Witoń.
Gwardia: Skoczyk - Mateusz Bachleda (80. Kurs), Wojciechowski (75. Silski), Czyżewski, Maciag, Bać, Hendryk, Miętek (46. Krauze), Sulima (67. Stankiewicz), Naka (63. Maciej Bachleda), Boczek.

Materiał oryginalny: Puchar Polski: KP Drawsko z przewagą, Gwardia z wygraną - Głos Koszaliński

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.