Lechia Gdańsk

1

1 2 połowa

4 karne

• Koniec meczu! Lech Poznań miał finał w garści, ale piłkarze nie wykorzystali trzech jedenastek. Gdańszczanie dzielnie bronili się przez 120 minut i to Zlatan Alomerović, a nie Mickey van der Hart, ani Miłosz Mleczko został bohaterem tego półfinału.

• NIEPRAWDOPODOBNE! KAMIL JÓŹWIAK SPUDŁOWAŁ! LECHIA GDAŃSK W FINALE PUCHARU POLSKI!

• Niesamowita dramaturgia. Miłosz Mleczko pojawił się w miejsce Van der Harta na ostatnie rzuty karne.

• Uraz bramkarza Lecha jest chyba poważny. Raczej nie da rady dokończyć tej serii jedenastek.

• Gajos pewnie przy słupku!

• Co za dramaturgia. Piłkarze Lecha mieli zwycięstwo na tacy. Dwa obronione karne, a teraz pomylili się gospodarze i mamy remis.

• ALOMEROVIĆ BRONI! RAMIREZ UDERZYŁ W BOK, ALE WYCZUŁ GO BRAMKARZ!

• Flavio bezbłędnie! Jak Zwoliński - prosto w okienko.

• Jeszcze będą emocje! Słaby strzał Marchwińskiego, niemal w środek. Alomerović przedłuża nadzieje Lechii.

• BRONI VAN DER HART! Znakomicie to wyjął Holender! Kryeziu strzelał w stronę kontuzjowanej ręki bramkarza, a ten poszedł w ciemno i dalszą dłonią wyjął to uderzenie!

• Satka! Wysoko i obok bramkarza. Alomerović ma pecha przy interwencjach, bo wciąż brakuje mu centymetrów.

• Ojojoj! Zwoliński podbiegł do piłki jak Robert Lewandowski i huknął prosto w okno!

• Van der Hart zostaje. Do piłki podchodzi Zwoliński...

• Moder w prawy róg! Rzucił się tam Alomerović, ale zrobił to za późno.

• Podczas interwencji kontuzji doznał Mickey van der Hart. Czy będziemy mieli zmianę po dwóch strzałach Lechii?

• Broni van der Hart! Pietrzak uderzył w lewy dolny róg bramki i świetnie interweniował golkiper!

• Mocno Gytkjaer! Alomerović bez szans.

• Kubicki! 1:0 dla Lechii, choć blisko interwencji był van der Hart!

• Zaczynamy konkurs rzutów karnych. Trenerzy wyznaczyli strzelców. Mamy losowanie o pierwszą jedenastkę do wykonania.

• Po 120 minutach wciąż nie mamy drugiego finalisty Totolotek Pucharu Polski.

• Celny strzał Jóźwiaka z okolic szesnastego metra, ale prosto w bramkarza.

• Letniowski dostał piłkę w polu karnym, ale źle obrócił się w stronę bramki. Nie zastawił się i łatwo zabrał mu futbolówkę Nalepa.

• Kryeziu pociągał za koszulkę Marchwińskiego. Kartka.

• Karol Fila również łapie się za mięsień. Musi go zastąpić młodzieżowiec, a więc Kobryń wchodzi na plac.

• Zwoliński poszedł jak dzik w żołędzie! Przepchał Crnomarkovicia, dobiegł aż pod pole karne, ale jego podanie do Paixao było niecelne.

• Conrado zagrał w pole karne, Zwoliński zastawił piłkę w szesnastce i delikatnie wycofał do Kryeziu. Strzał z pierwszej piłki i tuż obok słupka.

• Marchwiński zastąpił Tibę.

• Tiba faulowany blisko pola karnego.

• Kostewycz przejął daleką piłkę od partnera. Uderzył prawą nogą, ale prosto w rywala.

• Rozpoczynamy ostatni kwadrans meczu w Poznaniu.

• Koniec pierwszej połowy dogrywki.

• To debiut słoweńskiego pomocnika w barwach Lechii.

• Makowskiego złapały skurcze. Piotr Stokowiec wprowadził więc za niego Egzona Kryeziu.

• Gajos pozazdrościł Moderowi i również mocno uderzył z dystansu. Na posterunku bramkarz Lecha.

• 100 minut mocno pracował Puchacz w ofensywie. Czas na zmianę, Kostewycz za niego

• Piłkarze Lecha są już praktycznie w polu karnym Lechii. Zawahał się Ramirez, zawahał się Letniowski. Przymierzył Jóźwiak, ale obok bliższego słupka.

• Dobre dośrodkowanie z głębi pola. Gytkjaer na wślizgu próbował strącić futbolówkę, ale minął się z nią.

• Makowski uderzył z około 20 metrów. Płasko i lekko. Obronił to van der Hart.

• Jak to nie wpadło? Moder mocno wbił piłkę w pole karne i Gytkjaer huknął z bliska na bramkę. Alomerović intuicyjnie obronił ten strzał.

• Mocny początek gości. Conrado wrzucił do wbiegającego w pole karne Paixao, ale strzał był niecelny.

• Zaczynamy pierwszą połowę dogrywki!

• 21 do 6 w strzałach dla Lecha. Ogromna przewaga gospodarzy. Czy Lechii starczy sił, by bronić się aż do serii jedenastek?

• A więc dogrywka! Po jednym golu strzeliły oba zespoły, a jako że nie ma rewanżu, zwycięzca musi zostać rozstrzygnięty w dodatkowych 30 minutach lub rzutach karnych.

• Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Nalepa czubkiem głowy wybił piłkę, ta trafiła w ramię Pietrzaka i blisko przedramienia Conrado. Na pierwszy rzut oka był to ewidentny karny, ale powtórki wykazały co innego.

• Nie ma rzutu karnego dla Lecha! Najpierw sędzia Musiał podyktował jedenastkę, ale dostał sygnał z wozu VAR, że nie ma mowy o przewinieniu.

• Moder poszedł na przebój przy linii końcowej, ale tylko wywalczył korner.

• Butko po ziemi dośrodkował w pole karne i Maloca wślizgiem wybił piłkę na rzut rożny.

• Długa piłka do Paixao, ale wrócił się na swoją pozycję Puchacz, zablokował rywala i znów w akcji Lech.

• Dośrodkowanie Puchacza na nogę Jóźwiaka. Uderzenie nad bramką.

• Zwoliński w miejsce Mihalika. To oznacza, że Paixao zostanie przesunięty na skrzydło.

• Coraz bliżej Moder! Tym razem w słupek uderzył pomocnik Lecha. Piłka trafiła jeszcze prosto w Jóźwiaka, ale ten nie zdążył zareagować i od bramki rozpocznie Alomerović.

• Pierwszy kontakt z piłką Conrado. Wysoka piłka w pole karne, ale za głębokie było to dogranie i pewnie wyszedł do niego van der Hart.

• I zmiana również w Lechii. Conrado za Ze Gomesa.

• Letniowski w miejsce Kamińskiego.

• Znowu świetnie Moder! Krótkie zagranie Tiby, Moder wysunął sobie piłkę i potężnie uderzył na bramkę. Interwencja Alomerovicia dość nieporadna, ale skuteczna - zagrożenie oddalone.

• Błąd Crnomarkovicia, ale Makowski "podpalił się" i za mocno zagrał do Paixao. Od bramki golkiper Lecha.

• 17 strzałów Lecha do 4 Lechii... W celnych: 2 do 1.

• Jóźwiak skupił na sobie uwagę obrońców, zagrał do Puchacza, który posłał płaską piłkę w pole karne i centymetrów zabrakło, by Tiba zdobył bramkę na 2:1.

• Błyskawiczna odpowiedź Lecha! Moder zagrał krótko do Daniego Ramireza, a Hiszpan z dystansu, płaskim strzałem, pokonał Alomerovicia! Piłka kozłowała tuż przed bramką, co utrudniło bramkarzowi interwencję.

• GOOOOOOL! DANI RAMIREZ!

• Kluczowa strata w środku pola, goście zagrali na lewą stronę, gdzie z głębi pola dośrodkował Rafał Pietrzak. Centra obrońcy spadła prosto na głowę Flavio Paixao, który pokonał van der Harta! Satka był za daleko od napastnika, Crnomarković źle zaasekurował i mamy gola dla Lechii!

• GOOOOOOOL! FLAVIO PAIXAO!

• Mogli wyjść z kontrą piłkarze Lecha, ale pogubił się Jóźwiak i nie zauważył odegrania od Tiby.

• Kolejna próba Modera, ale teraz zablokowane to uderzenie. Mamy rzut rożny.

• Zaskoczył teraz Moder! Mocne uderzenie z ostrego kąta i zabrakło dosłownie centymetrów.

• Alomerović wypiąstkował dośrodkowanie. Zaczął kontratak Gomes, zagrał wysoko do Paixao, ale ten stracił piłkę przed polem karnym.

• Kamiński płasko do Ramireza pole karne, ale ten nie przeciął piłki i nie ma strzału w tej sytuacji.

• Arbiter dostał informację z VAR, że nie ma rzutu karnego. Gramy dalej.

• Puchacz upadł w polu karnym, ale sędzia Tomasz Musiał nie zauważył faulu Ze Gomesa. Po chwili wrzutka Portugalczyka została posłana w trybuny.

• Świetna akcja wychowanków. Puchacz do Jóźwiaka ten Modera, ale pomocnik zagrał w pole karne tam, gdzie nie było nikogo z jego partnerów.

• Butko wpadł z kozłującą piłką w polu karnym, dograł wysoko, ale Jóźwiak nie doskoczył do zagrania i Lechia oddala zagrożenie.

• Zaczynamy drugą połowę!

• W Poznaniu na razie bezbramkowy remis. Obie drużyny miały jednak swoje okazje: mocny strzał Gomesa, czy przekombinowana akcja Kamińskiego. Brakuje natomiast bramek, a nawet celnych strzałów.

• Koniec pierwszej połowy.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Pietrzaka. Wybił piłkę pierwszy obrońca.

• Butko dośrodkował w pełnym biegu. Na dalszym słupku zamykał akcję Jóźwiak, ale niecelnie uderzył głową.

• Prostopadła piłka Ramireza do Jóźwiaka. Skrzydłowy poturbowany przez obrońcę i bramkarza.

• Optymistyczna próba Modera. Wysoko nad bramką.

• Piękna akcja Puchacza. Świetnym balansem ciała zgubił Filę i Kubickiego, ale Nalepa zablokował jego dośrodkowanie.

• Gomes zabrał się z piłką i mocno uderzył na bramkę. Rzucił się w tym kierunku van der Hart, bo niewiele zabrakło, ale nadal bez celnej próby w tym meczu.

• Znowu Jóźwiak uderzył z tego samego miejsca. Prosto w obrońcę.

• Jóźwiak blisko prowadził piłkę, złamał akcję do środka, ale nie dokręcił piłki przy strzale i ta poleciała obok bramki.

• Strzały/strzały celne: Lech - 5/0; Lechia - 2/0

• Kolejna zaprzepaszczona szansa Kolejorza. Przejęcie piłki w środku pola, podanie do Gytkjaera, który miał przed sobą tylko jednego obrońcę. Biegł w pole karne, ale tuż przed nim zawahał się i wpadł prosto w rywala. Mógł uderzać, mógł podawać do Kamińskiego. Wybrał najgorszą opcję.

• Dlaczego nie padł tu strzał? Podanie z głębi pola do Gytkjaera, Duńczyk piętką przedłużył do Kamińskiego, który - będąc 10 metrów przed bramką - chciał wystawić partnerowi piłkę do pustej bramki, zamiast bezpośrednio uderzać.

• Ramirez ograł rywala, zagrał w pole karne do Modera, lecz ten źle sobie przyjął piłkę.

• Rzut rożny dla Lechii, ale oddalił zagrożenie wracający we własne pole karne Gytkjaer.

• Ładne dośrodkowanie w pole karne, ale przewidział to zagranie Alomerović i piłka w jego rękach.

• Jest odpowiedź Lecha! Satka zabrał piłkę Paixao, błyskawicznie zagrał do Jóźwiaka, a ten do Ramireza. Hiszpan wpadł w pole karne, ale zamiast uderzać lepszą nogą, nawinął dwóch obrońców i nie miał już z czego uderzać. Ostatecznie strzelił prawą stopą delikatnie, prosto w rywala.

• Lechia odgraża się gospodarzom! Wysokie zagranie do skrzydła, gdzie Pietrzak opanował futbolówkę, nisko dośrodkował i do strzału doszedł Paixao. Uderzenie z woleja minimalnie niecelne.

• Osaczeni piłkarze Lechii, seria dośrodkowań z lewej i prawej strony, ale obrońcy są na miejscu i wciąż wybijają piłkę przed siebie.

• Przejęcie Lecha w kole środkowym, szybkie rozegranie na prawe skrzydło, trójkowa akcja Kamińskiego, Modera i Tiby, ale dośrodkowanie tego ostatniego zablokowane.

• Obrońcy Lechii poradzili sobie z dośrodkowaniem Butki, piłka trafiła przed pole karne do Ramireza, ale ten niecelnie uderzył.

• Alomerović naciskany przez rywala - posłał piłkę w aut.

• Tiba dostał piłkę w polu karnym i w ostatniej chwili wcinką posłał ją w światło bramki. Nie było jednak strzału, za wcześnie wybiegł do podania Gytkjaer.

• Daleka piłka na Puchacza, grający dziś na lewej obronie zawodnik źle przyjął i nie zdążył już do linii końcowej, by dośrodkować w pole karne.

• Makowski wrzucił piłkę ze środka pola, kiks Modera i Paixao był blisko dostawienia nogi i zdobycia bramki.

• Bardzo spokojny początek. Lechiści ustawili się kilkadziesiąt metrów przed swoją bramką i stoperzy wymieniają między sobą piłkę.

• Zaczynamy! Gytkjaer do partnerów z tyłu!

• Piłkarze wyszli już na murawę. Rozbrzmiał hymn Kolejorza, za chwilę usłyszymy pierwszy gwizdek arbitra.

• W nocy z wtorku na środę kibole Lechii Gdańsk, którzy zjawili się w Poznaniu na mecz z Lechem, zdewastowali zabytkową lokomotywę Ty51-183 stojącą przy ulicy Bułgarskiej. -> Zobacz!

• Środowe starcie będzie szóstym pucharowym meczem z Lechią przy Bułgarskiej w historii (trzy w Pucharze Polski, jeden w Superpucharze i dwa w Pucharze Ekstraklasy). Wszystkie z tych meczów Lech wygrywał do 0.

• Podopieczni Dariusza Żurawia są w dobrej formie (15 punktów w 7 ostatnich spotkaniach), a w ostatnich trzech kolejkach przełamali pewną barierę – zaczęli punktować z najlepszymi zespołami w lidze, co było problemem Lecha.

• Pół żartem, pół serio ktoś powiedziałby, że finał krajowego czempionatu jest wyjątkowo w Lublinie, przez co nie ma "klątwy Narodowego" i Lech ma większe szanse na triumf, ale pozytywów dla gospodarzy jest więcej.

• Dziś poznamy kolejnego finalistę. Wyłoniony zostanie spośród pary Lech - Lechia. Obie drużyny grają w grupie mistrzowskiej, lecz Kolejorz zajmuje już miejsce na podium. Gdańszczanie są nieco dalej, więc jedyna szansa na grę w europejskich pucharach to dla nich obrona Pucharu.

• Wczoraj poznaliśmy pierwszego finalistę Totolotek Pucharu Polski. Została nim Cracovia, która zagrała świetnie w obronie i skutecznie pod bramką Legii Warszawa. Pasy wygrały 3:0 i meldują się w finale w Lublinie.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Lech Poznań - Lechia Gdańsk!

Dawid Dobrasz, Paweł Stankiewicz

Puchar Polski. Mecz Lech Poznań - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Grzegorz Dembinski

Totolotek Puchar Polski. Mecz Lech Poznań - Lechia Gdańsk ONLINE. Lech w środowy wieczór gra jeden z najważniejszych meczów w tym sezonie, a może nawet od kilku lat. W ramach półfinału Totolotek Pucharu Polski do Poznania przyjeżdża Lechia Gdańsk. Relacja na żywo z meczu Lech - Lechia live w GOL24.pl.

Mecz Lech Poznań - Lechia Gdańsk ONLINE

Lech Poznań ma szansę, żeby lipiec zakończyć nawet z wicemistrzostwem Polski i zdobyciem Pucharu Polski. Pół żartem, pół serio ktoś powiedziałby, że finał krajowego czempionatu jest wyjątkowo w Lublinie, przez co nie ma "klątwy Narodowego" i Lech ma większe szanse na triumf, ale pozytywów dla gospodarzy jest więcej. Kolejorz w 2020 roku przeciwko Lechii zagrał jeden z najlepszych meczów w sezonie. Wygrał 2:0, a liczba oddanych strzałów zatrzymała się na 42.

Dodatkowo środowe starcie będzie szóstym pucharowym meczem z Lechią przy Bułgarskiej w historii (trzy w Pucharze Polski, jeden w Superpucharze i dwa w Pucharze Ekstraklasy). Wszystkie z tych meczów Lech wygrywał do 0.

Patrząc nieco mniej historycznie, to warto wspomnieć, że podopieczni Dariusza Żurawia są w dobrej formie (15 punktów w 7 ostatnich spotkaniach), a w ostatnich trzech kolejkach przełamali pewną barierę – zaczęli punktować z najlepszymi zespołami w lidze, co było problemem Lecha. W meczach z Legią, Piastem i Śląskiem Kolejorz zdobył siedem punktów, co musiało wpłynąć na morale zespołu.

W meczu z Lechią ważnym aspektem może być zmęczenie zawodników obu drużyn. Kolejorz w meczu z Legią wystawił najsilniejszy skład z wyjątkiem zawieszonego Chrystiana Gytkjaera. Natomiast trener Piotr Stokowiec w meczu z Cracovią chciał dać odpocząć swoim liderom i wymienił kilku piłkarzy wyjściowej jedenastką, ale skończyło się to porażką 0:3.

W tym sezonie biało-zieloni przegrali w Poznaniu 0:2, a długo utrzymywał się bezbramkowy remis dzięki fenomenalnej postawie Dusana Kuciaka. Dziś Słowaka może zabraknąć, bowiem w Totolotku Pucharze Polski szkoleniowiec stawia na Zlatana Alomerivicia.

- W poprzednim sezonie wszystkie mecze w Pucharze Polski graliśmy na wyjeździe i to nam nie przeszkodziło sięgnąć po trofeum – przypomina szkoleniowiec Lechii Piotr Stokowiec. - W tym dobrze punktujemy na wyjazdach. Przed nami przeciwnik z najwyższej półki, ale nie jedziemy na wycieczkę tylko po awans. Kibice w nas wierzą, a ja też wierzę w tę drużynę. Lech to z pewnością bardzo dobra drużyna, ale nie jesteśmy na straconej pozycji. Koncentrujemy się na słabszych stronach naszego rywala, a te ma każdy zespół. Jedziemy dobrze zagrać i awansować. To jest nasz główny cel. Piłkarze Lecha to tacy sami ludzie, a my musimy przez 90 minut udowodnić na boisku naszą wyższość - dodaje.

W niedzielę Lechia zagra ponownie z Lechem w Poznaniu, tym razem o ligowe punkty, ale drużyna po spotkaniu pucharowym wróci do Gdańska i potem ponownie uda się do Poznania.

Mecz Lech Poznań - Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV

Studio przed meczem Lech - Lechia na żywo rozpocznie się o godz. 19 w Polsacie Sport. Transmisję z meczu Pucharu Polski Lech - Lechia live przeprowadzą stacje Polsat Sport i Super Polsat. Mecz Lech Poznań - Lechia Gdańsk online dostępny będzie również na platformie Ipla. Jednorazowy dostęp w cenie 5 zł.

20:00 mecz Lech Poznań - Lechia Gdańsk live