Puchar Polski. Mecz Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa...

Puchar Polski. Mecz Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa ONLINE. Hitowe starcie w Pucharze Polski

Fortuna Puchar Polski, 1/8 finału
2022-11-09 17:30

Pogoń Szczecin

0

Raków Częstochowa

1

• Koniec meczu! Raków wygrywa 1:0 i melduje się w ćwierćfinale Pucharu Polski!

• Tudor zatrzymał Grosika, który wychodził sam na sam!

• Ivi ukarany żółtą kartką

• Koczerhin miał wystawioną piłkę jak na tacy. Zawodnik Rakowa strzelił prosto w bramkarza!

• Raków - 7
  • Ivi przymierzył z rzutu wolnego. Jego charakterystyczny "spadający liść" odbił się tuż przed Klebaniukiem, który nie przypilnował długiego słupka, za który był odpowiedzialny

• Ivi Lopez!!! 1:0 dla Rakowa!

• Kucharczyk został "uwolniony" przez Biczachczjana. Skrzydłowy Pogoni zobaczył, że bramkarz wyszedł z bramki. Kucharczyk próbował strzelić z dystansu tak, aby strzał wyminął Trelowskiego. Niestety tylko boczna siatka!

• Koniec pierwszej połowy! Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy za kilkanaście minut

• Świetny strzał z dystansu Rakowa! Klebaniuk znowu był czujny!

• Ivi z najlepszą szansą w pierwszej połowie! Hiszpan dostał piłkę w polu karny i bez zastanowienia uderzył na bramkę. Klebaniuk był górą!

• Grosicki z celnym strzałem, ale takie lekkie uderzenie nie mogło pokonać Trelowskiego

• Niezła akcja Pogoni prawym skrzydłem. Niestety akcja nie zakończyła się celnym dośrodkowaniem. Zawodnik Portowców zablokowany

• Strzały:

• Pogoń - 1
    • Raków - 3
  • Uraz Bartkowskiego jest poważniejszy. Obrońca opuszcza boisko. Wchodzi Stolarski

• Stały fragment dla Rakowa. Jak nie idzie z gry, to może z rzutu wolnego...

• Zaczynamy mecz!

• Już za kilka chwil pierwszy gwizdek sędziego!

• Marek Papszun, trener Rakowa: - Przed nami ważne spotkanie. Będziemy chcieli utrzymać formę, dobrą dyspozycję i udanie zakończyć rundę oraz cały rok kalendarzowy. W przypadku Gutkovskisa wierzę, że po zdobyciu czterech goli się odblokował i będzie regularnie strzelał bramki. Spodziewam się dużej motywacji i bardzo dobrego przygotowania Pogoni. Grają u siebie i to jest dla nich bardzo ważny mecz pod kątem dania sobie szansy na zdobycie jakiegoś trofeum

• Skład gości:

• Skład gospodarzy:

• Raków broni Pucharu Polski, po który sięgał w dwóch ostatnich latach. Do 1/8 finału awansował jednak z dużym trudem zwyciężając w Sosnowcu z I-ligowym Zagłębiem 1:0 po golu w doliczonym czasie gry. Jeszcze więcej szczęścia mieli szczecinianie, którzy z III-ligowym Rekordem Bielsko-Biała wygrali dopiero po karnych 12:11, bo po dogrywce był remis 3:3.

• W poprzednim sezonie obie drużyny uplasowały się na podium PKO Ekstraklasy, więc nic dziwnego, że mecz w Szczecinie uważany jest za najciekawszy pojedynek tej fazy pucharowych zmagań. Raków przystąpi do niego opromieniony sobotnią wygraną 7:1 z Wisłą Płock, a Pogoń będzie chciała zrehabilitować się w oczach swoich fanów po ostatniej klęsce z Górnikiem Zabrze 1:4.

• Za 20 minut zaczynamy mecz Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa w ramach 1/8 finału Pucharu Polski. Już teraz zapraszamy na wstęp do tego spotkania

©Andrzej Szkocki/Polska Press

Puchar Polski. W hicie 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski Pogoń Szczecin zmierzy się z Rakowem Częstochowa. Drużyna, która będzie chciała się zrehabilitować swoim kibicom za porażkę przed kilkoma dniami w lidze z Górnikiem Zabrze (1:4) spotka się z obrońcą tytułu, mistrzem rundy jesiennej, Rakowem Częstochowa. Relacja LIVE w środę od godziny 14.30!

Puchar Polski. Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa

- Przed nami ważne spotkanie.
Będziemy chcieli utrzymać formę, dobrą dyspozycję i udanie zakończyć rundę oraz cały rok kalendarzowy. W przypadku Gutkovskisa wierzę, że po zdobyciu czterech goli się odblokował i będzie regularnie strzelał bramki. Spodziewam się dużej motywacji i bardzo dobrego przygotowania Pogoni. Grają u siebie i to jest dla nich bardzo ważny mecz pod kątem dania sobie szansy na zdobycie jakiegoś trofeum - powiedział Marek Papszun, trener częstochowian.

Sędzią meczu Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa będzie Daniel Stefański z Bydgoszczy. Dotychczasowe spotkania 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski były bardzo zacięte i kończyły się rzutami karnymi bądź dogrywką. Emocji nie powinno zabraknąć także w hicie tej rundy PP.

Przewidywane składy na mecz Pogoń - Raków:
Pogoń: Bartosz Klebaniuk - Paweł Stolarski, Mariusz Malec, Kostas, Leo Borges - Damian Dąbrowski, Jean Carlos, Mateusz Łęgowski, Sebastian Kowalczyk, Rafał Kurzawa - Luka Zahovic.
Raków: Kacper Trelowski - Stratos Svarnas, Zoran Arsenić, Tomáš Petrášek - Deian Sorescu, Ben Lederman, Giannis Papanikolaou, Daniel Szelągowski, Bartosz Nowak - Ivi Lopez, Fabian Piasecki.

Nie zagrają w meczu Pogoń - Raków:
Pogoń: Pontus Almqvist, Kacper Kostorz, Kacper Smoliński (kontuzje).
Raków: Marcin Cebula, Szymon Czyż, Andrzej Niewulis (kontuzje).

Puchar Polski. Mecz Pogoń - Raków TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo wyłącznie w kodowanym kanale Polsat Sport. Mecz dostępny również na stronie i w aplikacji Polsat Box Go. Relacja LIVE od godziny 14.30 w GOL24 - zapraszamy!