Puchar Polski: Młoda Legia lepsza od rezerw Bogdanki

Marcin Puka/Kurier Lubelski
Marcin Kalkowski zdobył wyrównującego gola dla Bogdanki
Marcin Kalkowski zdobył wyrównującego gola dla Bogdanki Filip Trubalski
Piłkarze Legii Warszawa (Młoda Ekstraklasa) są postrachem zespołów z Lubelszczyzny. Kilka dni temu podopieczni Dariusza Banasika w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski pokonali Motor Lublin, a dziś w rundzie wstępnej PP uporali się z rezerwami GKS Bogdanka.

Goście w ostatniej chwili skompletowali skład i o dziwo w Sulejówku wcale nie byli gorsi od gospodarzy. Pierwsza połowa była wyrównana, a obydwie drużyny miały kilka okazji do strzelenia bramek. Jednak po 45 minutach było 0:0.

Po zmianie stron, Legię (ME) na prowadzenie w 57. minucie wyprowadził Patryk Mikita (strzelił też gola Motorowi), ale 60 sekund później za sprawą Marcina Kalkowskiego był remis.

Pachniało dogrywką, ale w samej końcówce wynik meczu ustalił Mateusz Romachów. Miejscowym dopisało szczęście, gdy w 90. minucie piłka po strzale jednego z zawodników gości ostemplowała słupek bramki strzeżonej przez Oskara Pogorzelca.

Legia Warszawa (Młoda Ekstraklasa) - GKS Bogdanka II 2:1 (0:0)

Bramki: Patryk Mikita 57', Mateusz Romachów 88' - Marcin Kalkowski 58'

Legia II: Oskar Pogorzelec - Maciej Prusinowski, Cezary Michalak, Mateusz Cichocki (15' Łukasz Bogusławski), Bartosz Widejko - Mateusz Romachów, Kamil Kurowski (55' Mateusz Janusiewicz), Kordian Latos, Marcel Gąsior, Aleksander Jagiełło (77' Łukasz Turzyniecki) - Patryk Mikita

Bogdanka II: Mateusz Budzyński - Michał Bancerz, Marcin Kalkowski, Sebastian Klajda, Adam Osiecki - Bartosz Wiązowski, Mateusz Pielach, Paweł Pisarczyk (53' Jan Siegieda), Damian Kwiatkowski, Piotr Rembiesa - Michał Paluch (72' Patryk Stopa)

Sędzia: Paweł Malec (Łódź)