Artur Bogacki
Unia Jaroszowiec - KS Olkusz
Unia Jaroszowiec - KS Olkusz Artur Bogacki
W finale piłkarskiego Pucharu Polski w Podokręgu Olkusz czwartoligowy KS Olkusz w efektownym stylu pokonał w Jaroszowcu tamtejszą Unię.

Unia Jaroszowiec - KS Olkusz 1:7 (0:4)
Bramki:
0:1 Spurna 15, 0:2 Mrożek 31, 0:3 Szymański 33, 0:4 Mrożek 38, 0:5 Kiczyński 49, 1:5 Pańczyk 67 1:6 Grojec 75 samob., 1:7 Pope 77.

Unia: Mosur (72 Półtorak) - Nowak (80 Toborowicz), Grojec, Knap, Skrzypek - Milej, Tomsia, Pańczyk, Dudek, Szatan (61 Żaba) - Jamrozowicz.

Olkusz: Wiśniewski - Dudzik (46 Terbalyan), Kasprzyk, Żak (46 Chabinka), - Pope,Tumiłowicz (46 Barczyk), Żmudka, Spurna (46 Nowak), Mrożek - Szymański.

Sędziował: Grzegorz Sobczyk. Widzów: 70.

Przez pierwszy kwadrans gospodarze byli w miarę równorzędnym przeciwnikiem, później przyjezdni ich wypunkotwali. W 13 min po zagraniu Żaka z lewej strony Spurna główkował niecelnie, ale po chwili, po centrze z prawej Tumiłowicza, już trafił - także głową - do praktycznie pustej bramki.

Trzy gole w kilka minut jeszcze przed zmianą stron w zasadzie rozstrzygnęły mecz. Mrożek wykończył strzałem w dalszy róg składną akcję, ponadto wykazał się największym sprytem, trącając piłkę w starciu z dwoma rywalami i wychodzącym z bramki Mosurem. A te trafienia przedzielił gol z 15 m Szymańskiego, po zagraniu z prawej Dudzika.

Gdy tuż po przerwie po rzucie wolnym żaden z gospodarzy nie ruszył do zagranej za ich plecy piłki i Kiczyński spokojnie główkował w dalszy róg, stało się jasne, że miejscowi nie odwrócą losów meczu. Stać ich było na honorowe trafienie (Pańczyk w zamieszaniu).

W końcówce olkuszanie powiększyli przewagę, a główną rolę odegrał Pope. Najpierw po jego akcji i zagraniu z lewej Grojec pechowo trącił piłkę, a ta wpadła przy bliższym słupku. Dwie minuty później gracz gości już bez "pomocy" trafił do siatki. KS Olkusz awansował do półfinału na szczeblu okręgu krakowskiego.

Po spotkaniu prezes PPN Olkusz Bolesław Ściepura wręczył kapitan obu ekip okolicznościowe puchary.

ZDJĘCIA Z MECZU IV LIGI: KS OLKUSZ - ISKRA KLECZA DOLNA

RELACJA I ZDJĘCIA Z MECZ KS OLKUSZ - WIŚLANKA GRABIE

ZDJĘCIA Z MECZU KS OLKUSZ - GÓRNIK WIELICZKA

KLASA A OLKUSZ: PROMIEŃ PRZEGINIA - POGOŃ MIECHÓW

Sportowy24.pl w Małopolsce

Materiał oryginalny: Puchar Polski - Olkusz. W finale wyżej notowany KS Olkusz nie dał szans Unii Jaroszowiec [ZDJĘCIA] - Gazeta Krakowska