Puchar Polski. Piast zagrał na pół gwizdka i prawie się doigrał. Gol debiutującego Ayonga

JCZ
Jedną z bramek zdobył Denis Gojko
Jedną z bramek zdobył Denis Gojko Andrzej Banas / Polska Press
Puchar Polski. Awans do 1/16 finału uzyskał Piast Gliwice. W pobliskim Jastrzębiu wygrał z GKS-em 2:1 (2:0). Trener Waldemar Fornalik nie powinien być jednak zadowolony z gry w drugiej połowie.

W porównaniu do ligowego meczu ze Śląskiem Wrocław (1:4) trener Waldemar Fornalik wymienił dosłownie całą jedenastkę. Szansę dostali m.in. debiutanci: stoper Damian Byrtek i napastnik Karsten Ayong. Ten drugi dał prowadzenie.

Piast zagrał dzisiaj w taki sposób, żeby nie stracić za wiele sił. Bramkę na 1:0 zdobył dzięki serii błędów w defensywie GKS-u: po wypuszczeniu piłki przez Grzegorza Drazika z najbliższej odległości trafił bowiem Ayong. Gol na 2:0 był z kolei konsekwencją indywidualnej akcji Denisa Gojki.

W drugiej połowie Piast ewidentnie spuścił z tonu za co spotkała go kara. W 74 minucie kontaktowego gola strzelił wprowadzony Dawid Weis, któremu asystował Patryk Skórecki. Ostatni kwadrans toczył się w nerwowej atmosferze, ale kolejnych bramek już nie ujrzeliśmy. Najlepszą sytuację zmarnował Piotr Parzyszek, który przegrał pojedynek jeden na jednego.

Piłkarz meczu: Aleksander Jagiełło