Puchar Polski. Powrót syna marnotrawnego. Piech załatwił Olimpię Elbląg, Śląsk Wrocław w kolejnej rundzie

JCZ
To pierwszy mecz Piecha od 1 września
To pierwszy mecz Piecha od 1 września Fot. Tomasz Holod / Polska Press
Puchar Polski. Bez zaskoczenia w Elblągu. Drugoligowa Olimpia nie dała rady ekstraklasowemu Śląskowi Wrocław i przegrała 0:3. Dwie bramki dla przyjezdnych zdobył przed przerwą Arkadiusz Piech - ten sam zawodnik, który jeszcze chwilę temu był w rezerwach z uwagi na naganne zachowanie podczas treningu.

Drużyna zamykająca stawkę w 2 lidze była tłem dla przedstawiciela Lotto Ekstraklasy. Różnicę możliwości zauważyliśmy już po pierwszej połowie. Śląsk kontrolował jej przebieg i do szatni schodził z prowadzeniem 2:0.

Kibiców z Wrocławia ucieszył na pewno fakt, że to akurat Arkadiusz Piech strzelił oba gole. Napastnik nie był ostatnio w najlepszych relacjach z trenerem Tadeuszem Pawłowskim. Za odmowę udziału w zajęciach został karnie przesunięty do rezerw. Zagrał w nich jedno spotkanie (zdobył bramkę) i za zgodą szkoleniowca powrócił do pierwszej drużyny.

Dzisiejszy występ Piecha definitywnie kończy jednak sprawę. 33-latek dał Śląskowi prowadzenie w 10 minucie. W polu karnym zmylił dwóch rywali i uderzył z lewej nogi przy słupku. Drugie trafienie dołożył z rzutu karnego. Wynik w doliczonym czasie - właśnie po asyście Piecha - ustalił Mateusz Radecki.

- Nie ukrywam, że przyjechaliśmy tu po awans. Osiągnęliśmy to, a dodatkowo daliśmy odpocząć kilku zawodnikom. Celeban, Robak i Słowik zostali we Wrocławiu, Chrapek był na ławce, Pich wszedł w końcówce. Cieszę się, że zdobyliśmy dwie bramki w pierwszej połowie, kontrolowaliśmy spotkanie. Mieliśmy sporo sytuacji do kolejnych goli, wiele nie wykorzystaliśmy - powiedział po spotkaniu trener Pawłowski cytowany przez oficjalną stronę Śląska.

Piłkarz meczu: Arkadiusz Piech