Puchar Polski: Raków zagra we wtorek z Sandecją w wyjątkowych koszulkach

Rafał Musioł
Piotr Tokarczyk
Stawką meczu Pucharu Polski Sandecja Nowy Sącz - Raków Częstochowa będzie awans do 1/16 tych rozgrywek. Spotkanie zostanie rozegrane we wtorek 25 sierpnia, bo w pierwotnym terminie zostało przełożone ze względu na zakażenie koronawirusem w zespole gospodarzy.

90' Sędzia znów co do sekundy kończy drugą połowę. Raków awansował do 1/16 Pucharu Polski.

85' Raków czeka już na ostatni gwizdek sędziego.

76' Podwójna zmiana w Rakowie. Malinowski i Musiolik zastępują Cebulę i Gutkovskisa.

72' Vladislavs Gutkovskis pewnie wykorzystuje jedenastkę, strzelając swojego pierwszego gola w barwach Rakowa.

71' Rzut karny dla Rakowa za zagranie ręką.

70' Wynik bez zmian, nie ma też okazji bramkowych.

60' Pierwsza zmiana w Rakowie. Ben Lederman zastępuje Igora Sapałę, którego Marek Papszun wyraźnie chcę zaoszczędzić na mecz ligowy.

55' Raków uspokoił grę. Oddał rywalom piłkę, ale umiejętnie blokuje ich akcje ofensywne.

48' Sandecja stawia wszystko na jedną kartę. Wykonuje kilka rzutów rożnych. Po jednym z nich piłka trafia w rękę upadającego Patryka Kuna, ale sędzia nie gwiżdże jedenastki.

46' Rozpoczyna się druga połowa.

45' Sędzia kończy pierwszą połowę niemal co do sekundy. Raków prowadzi z Sandecją 2:0.

38' Częstochowianie zwolnili tempo gry, a Sandecja jest bezradna.

30' Raków bezdyskusyjnie kontroluje mecz.

21' Rzut rożny dla Rakowa. Dośrodkowanie Igora Sapały wprost na głowę Kamila Piątkowskiego - 2:0!

10' Jakub Szumski popisał się refleksem przy uderzeniu Macieja Małkowskiego.

8' Igor Sapała wykorzystał zamieszanie w polu karnym, oddał strzał, a pika odbiła się jeszcze od Adriana Basty i wpadła do siatki.

TAK ZAPOWIADALIŚMY MECZ

Spotkanie 1/32 Pucharu Polski Sandecja Nowy Sącz - Raków Częstochowa miało się odbyć 14 sierpnia, ale w zespole gospodarzy stwierdzono zakażenie koronawirusem u dwóch zawodników. Mecz odbędzie się więc we wtorek 25 sierpnia o godzinie 20.30.

Zespół Marka Papszuna zagra w koszulkach z logo fundacji "Przyjaciele Rakowa".

- Swoimi działaniami chcemy dbać o osoby z lokalnej społeczności. Celem fundacji jest pomoc społeczna, w tym w szczególności pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej, wspieranie rodzin zastępczych, a także dbanie o edukację sportową młodzieży i rozwijanie jej zainteresowań w szlachetnym duchu rywalizacji sportowej. Ponadto "Przyjaciele Rakowa" będą działać na rzecz osób niepełnosprawnych, osób starszych i w wieku emerytalnym oraz będą wspierać działalność wspomagającą rozwój gospodarczy, techniczny i innowacyjny - zapowiada klub.

Po tym spotkaniu koszulki trafią na licytację.

Raków będzie faworytem starcia z Sandecją, chociaż sezon PKO Ekstraklasy rozpoczął od porażki z Legią Warszawa (1:2). Gospodarze z kolei ze względu na kwarantannę wznowili treningi później niż planowano.

Sędzią głównym meczu będzie Damian Sylwestrzak z Wrocławia.

Gdzie oglądać mecz Sandecja Nowy Sącz - Raków Częstochowa?
Transmisję na żywo z meczu przeprowadzi Polsat Sport od godziny 20. Relację live znajdziecie na dziennikzachodni.pl.