Puchar Polski: Ruch Chorzów - Legia Warszawa na remis

Michał Wieczorek
W Pucharze Polski Ruch był ostatnio dla Legii przeszkodą nie do przejścia
W Pucharze Polski Ruch był ostatnio dla Legii przeszkodą nie do przejścia asinfo
Zarówno Waldemar Fornalik jak i Maciej Skorża chcieli już w pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Nie udało się, na Cichej padł remis 1:1.

Obie drużyny grały ze sobą w dwóch ostatnich edycjach pucharu i wtedy dwukrotnie górą byli "Niebiescy". Tym razem legioniści chcieli się wreszcie przełamać.

Ale od pierwszych minut do zdecydowanego natarcia ruszyli Niebiescy. Najpierw Wojciech Skaba z trudem obronił strzał Łukasza Janoszki w 6. minucie, a dziesięć minut później na niespodziewane prowadzenie wyprowadził gospodarzy Arkadiusz Piech. W kolejnych minutach pierwszej połowy legioniści szukali okazji do wyrównania, lecz za każdym razem na ich drodze stawał Matko Perdijić.

Ruch rozpoczął drugą połowę bez Rafała Grodzickiego, który rozciął nogę. To ten piłkarz trzymał w ryzach defensywą chorzowian przed przerwą. Po zmianie stron do remisu doprowadził w 54. minucie Michał Kucharczyk, który pewnie wykonał jedenastkę.

- Żałujemy straconej pierwszej bramki, ale wynik odzwierciedla poczynania na boisku - powiedział po meczu Fornalik. Legia w drugiej połowie była zespołem lepszym, ale przed rewanżem w Warszawie szanse obu drużyn są ciągle wyrównane.

15′ Arkadiusz Piech
54′ Marcin Komorowski