Puchar Polski. Sandecja Nowy Sącz - Miedź Legnica 0:3. Miedzianka zgodnie z planem melduje się w 1/16 finału [WYNIK, RELACJA]

Piotr Janas
Wojciech Łobodziński
Tegoroczny beniaminek LOTTO Ekstraklasy Miedź Legnica pokonał tegorocznego spadkowicza Sandecję Nowy Sącz 3:0 na wyjeździe i zameldował się II rundzie Pucharu Polski.

O tym że w Legnicy bardzo poważnie potraktowano rozgrywki pucharowe najlepiej świadczył wyjściowy skład. Co prawda pojawiło się w nim kilku dublerów jak choćby bramkarz Łukasz Sapela, Mateusz Szczepaniak czy Fran Cruz, a szansę debiutu otrzymał sprowadzony z Legii Warszawa stoper Mateusz Żyro, ale obok nich grali tacy wyjadacze jak Petteri Forsell, Wojciech Łobodziński i Mateusz Piątkowski.

Od początku było widać, że ekipę prowadzoną przez trenera Dominika Nowaka interesuje tylko awans. Goście od początku rzucili się do ataku, narzucili swój styl gry i na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 5 minucie wynik otworzył niezawodny Petteri Forsell. Reprezentant Finlandii zaskoczył stojącego w bramce Sandecji Pawła Kapsę, który jeszcze do niedawna był piłkarzem Miedzi, uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego.

„Miedzianka” poszła za ciosem i od 13 minuty prowadziła już 2:0. Tym razem na strzał zza pola karnego zdecydował się Wojciech Łobodziński, a piłka po odbiciu od poprzeczki zatrzepotała w siatce. To wyjątkowej urody trafienie dało przyjezdnym spokój i do przerwy więcej goli nie zobaczyliśmy.

Po zmianie stron szansę debiutu otrzymał sprowadzony z FC Barcelona Juan Camara. Hiszpan pojawił się na placu gry w 69 min, a już trzy minuty później cieszył się z asysty, po tym jak jego zagranie na gola zamienił Łobodziński. Ostatecznie sędziowie uznali jednak, że było to trafienie samobójcze Adriana Basty.

Miedź wygrała zasłużenie, ani przez chwilę jej zwycięstwo nie było zagrożone. Teraz piłkarze trenera Nowaka koncentrują się na niedzielnym meczu ligowym z Lechem Poznań.

Sandecja Nowy Sącz - Miedź Legnica 0:3 (0:2)
Bramki: Forsell 5, Łobodziński 13, Basta 72-sam.

Sandecja: Kapsa - Basta, Piter-Bućkol, Szufryn, Flis - Kanach, Flaszka (62. Gabrych), Małkowski, Kasprzak, Dudzic (72. Chmiel) - Klichowicz (81. Nowak).
Miedź: Sapela - Adu Kwame, Cruz, Żyro, Bartczak - Purzycki, Fernandez (77. Marquitos), Łobodziński (80. Piasecki) - Forsell (69. Camara), Piątkowski, Szczepaniak.