JLAS
Piłkarze Olimpii Zambrów doznali klęski 1:5 w meczu Pucharu Polski ze Stilonem Gorzów Wielkopolski Anatol Chomicz
Piłkarze Olimpii Zambrów przegrali aż 1:5 na wyjeździe ze Stilonem Gorzów Wielkopolski i odpadli z rozgrywek Totolotek Pucharu Polski.

Porażka na boisku czwartoligowca pogłębi dołek, w którym Biało-Niebiescy tkwią od miesiąca. Tyle bowiem czasu zambrowscy kibice czekają na zwycięstwo swojego zespołu. Trener Tomasz Kulhawik przed wyprawą do województwa lubuskiego przyznał, że tak złego okresu w karierze trenerskiej w Zambrowie jeszcze nie miał. Po wtorkowej porażce te słowa są wciąż aktualne.

O niepowodzeniu Olimpii zdecydowała pierwsza połowa, w której Stilon trzykrotnie zaskoczył defensywę gości. W 14. minucie na prowadzenie wyprowadził gospodarzy Adrian Nowak. Później miejscowi kibice oglądali popis Kamila Ograbka, który tuż przed przerwą dwukrotnie trafił do siatki. W międzyczasie nadzieję na odwrócenie losów rywalizacji dał - skutecznie finalizując rzut karny - Łukasz Grzybowski.

Jak się później okazało, był to honorowy gol dla podlaskiego zespołu. W drugiej połowie Stilon pogrążył Olimpię, strzelając kolejne dwa gole, po akcjach Łukasza Zakrzewskiego i Miroslava Taranenki.

Wynik

Stilon Gorzów Wielkopolski - Olimpia Zambrów 5:1 (3:1). Bramka: 1:0 - Nowak (14), 2:0 - Ograbek ( 43), 2:1 - Grzybowski (45-karny), 3:1 - Ograbek (45), 4:1 - Zakrzewski (49), 5:1 - Taranenko (79).

Olimpia: Szulc - Dawidowicz, Radecki (46. Kaczmarczyk, 68. Jackiewicz), Grzybowski, Głowicki, Paczkowski, Malinowski (46. Łupiński), Jastrzębski, Steć (46. Bortniczuk), Ostaszewski, Zalewski.

Stilon: Bukowski - Taranenko, Nidecki, Kaczmarczyk, Ogrodowski (67 Łaźniowski) - Błajewski, Maliszewski (63 Świerczyński), Ograbek (74 Kaniewski), Wiśniewski, Nowak - Zakrzewski.