Dariusz Kuczmera
Piłkarze Widzewa prowadzili z Wisłą Kraków 1:0, ale w meczu 1/8 finału Pucharu Polski przegrali 1:3, tracąc drugiego gola na 5 minut przed końcem meczu. Szkoda, bo Widzew był równorzędnym rywalem dla grającej w ekstraklasie Białej Gwiazdy.

Trener Janusz Niedźwiedź mówił, że Widzew przywiązuje dużą wagę do Pucharu Polski i rzeczywiście wystawił silny skład na Wisłę Kraków, choć byli tacy, których zawiódł brak Juliusza Letniowskiego i Przemysława Kity.
Na trybunach pełna miłość - Wisła jest obok Ruchu zaprzyjaźnionym klubem Widzewa i kibice, którzy wypełnili stadion przy al. Piłsudskiego raz skandowali: „Widzew”, by za chwilę krzyczeć „Wisła Kraków”.
Łodzianie dobrze weszli w mecz - w 7 minucie Fabio Nunes był faulowany w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę dla Widzewa. Jednak po konsultacji VAR zmienił zdanie.
Mecz był ciekawy - w 23 minucie w poprzeczkę trafił Felicio Brown-Forbes. Zanim minęło pół godziny gry stadion uniósł się wysoko, bo Widzew strzelił gola. Wypracowali go dwaj młodzieżowcy. Radosław Gołębiowski podał prostopadle do Bartosza Guzdka, a ten równolegle do bramki podał do Dominika Kuna. Pomocnik tylko przyłożył nogę i wpakował piłkę do siatki.
Niebezpiecznie zrobiło się sześć minut później, bo Daniel Tanżyna ucierpiał w walce, dokuczały mu zawroty głowy i musiał opuścić boisko. Zastąpił go Krystian Nowak.
Zaraz po przerwie Widzew miał dwie doskonałe sytuacje do zdobycia bramki, ale Bartosz Guzdek i Marek Hanousek nie potrafili pokonać Pawła Kieszka.
Niewykorzystane okazje zemściły się na gospodarzach. Po kolejnym dobrym dośrodkowaniu w pole karne Widzewa w 64 minucie piłkę przejął Kostarykańczyk Felicio Brown-Forbes i płaskim strzałem pokonał Jakuba Wrąbla. Odpowiedź Widzewa była błyskawiczna, ale Pawłowi Zielińskiemu brakło szczęścia. Piłkę po jego strzale zablokowali obrońcy.
Czas upływał, a żadnej z drużyn nie udawało się zdobyć gola. Kibice już szykowali się do dogrywki, niestety - w 86 minucie bardziej doświadczony zespół Wisły zadał ostateczny cios. Po wrzutce w pole karne Widzewa i zamieszaniu pod bramką Jakuba Wrąbla, celnym strzałem popisał się Czech Jan Kliment.
Na ostatnią minutę wszedł Juliusz Letniowski, Widzew atakował, ale Wisła strzeliła jeszcze trzeciego gola. W 6 minucie przedłużonego czasu gry trafił Jan Kliment po akcji od środkowej linii boiska. Strzelił do pustej bramki, bo Jakub Wrąbel powędrował w pole karne gości, by pomóc w zdobyciu wyrównania. Wisła to wykorzystała i po kontrze postawiła kropkę nad i.

Widzew Łódź - Wisła Kraków 1:3 (1:0)
1:0 Dominik Kun (29), 1:1 Felicio Brown Forbes (64), 1:2 Jan Kliment (86), 1:3 Jan Kliment (90+6)
Żółte kartki: Stępiński - Szot, Sadlok, Gruszkowski, Skvarka.
Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).
Widzów: 15 627.

Widzew: Jakub Wrąbel - Patryk Stępiński (89, Paweł Tomczyk), Tomasz Dejewski, Daniel Tanżyna (35, Krystian Nowak) - Paweł Zieliński, Marek Hanousek, Dominik Kun, Karol Danielak (76, Mateusz Michalski), Radosław Gołębiowski (75, Kacper Karasek), Fábio Nunes (89, Juliusz Letniowski) - Bartosz Guzdek. Trener: Janusz Niedźwiedź.

Wisła: Paweł Kieszek - Dawid Szot (84, Konrad Gruszkowski), Michal Frydrych, Maciej Sadlok, Matej Hanousek - Yaw Yeboah, Gieorgij Żukow, Aschraf El Mahdioui, Stefan Savić (58, Jan Kliment), Piotr Starzyński (58, Mateusz Młyński) - Felicio Brown Forbes (85, Michal Skvarka). Trener: Adrian Gula.

W ćwierćfinale Pucharu Polski grać będą:
Sześć drużyn ekstraklasy: Lech Poznań, Legia Warszawa, Górnik Łęczna, Raków Częstochowa, Wisła Kraków i zwycięzca meczu Piast Gliwice - Górnik Zabrze