Puchar Polski: Zagłębie Sosnowiec w kolejnej rundzie

Łukasz Zub
Zagłębie Sosnowiec wywalczyło awans do kolejnej rundy Pucharu Polski
Zagłębie Sosnowiec wywalczyło awans do kolejnej rundy Pucharu Polski Marcin Musiał
Zagłębie Sosnowiec awansowało do kolejnej rundy Pucharu Polski po zwycięstwie 2:1 ze Stalą Rzeszów. Bramki dla sosnowiczan zdobyli Michał Grunt i Rafał Jankowski. Zagłębie zagra w następnej rundzie z Pelikanem Łowicz.

Zagłębie w pierwszej połowie wyglądało bardzo ospale. Obrońcy dawali się ogrywać raz po raz w polu karnym zawodnikom gości. Takie zachowanie zawodników gospodarzy zemściło się w 16. minucie spotkania, kiedy Koczon dostał prostopadłą piłkę w pole karne, ale jego strzał został zablokowany, a piłka spadła pod nogi Floriana, który bez problemu umieścił ją w siatce bramki strzeżonej przez Mateusza Wieczorka.

Zagłębie próbowało po stracie bramki odgryźć się Stali Rzeszów, ale jego ataki nie zagrażały bramkarzowi gości. Dobrze na lewym skrzydle spisywał się wracający do Zagłębia Adrian Pajączkowski, który dobrze dogrywał piłki oraz pokazywał się na pozycji.

Zupełnie inny przebieg miała druga połowa tego meczu. Trener Wyrobek zdecydował się na ofensywną zmianę - za środkowego obrońcę Adriana Marka na boisku pojawił się napastnik Tomasz Szatan. To ofensywne zestawienie dało efekt już w 50. minucie. Piłkę z pola karnego wybijali goście, ale ta zagrana przez jednego z zawodników Zagłębia wróciła w obręb szesnastki pod nogi Michała Grunta, który umieścił ją w bramce.

To nie był koniec popisów ofensywnych Zagłębia. Dziesięć minut po bramce gospodarze wyprowadzili świetny kontratak. Grunt podał na wolne pole do Jankowskiego, ten wpadł z piłką w pole karne i pewnie pokonał Wieteche.

Do końca Zagłębie kontrolowało spotkanie i nie dawało rywalom szans na zdobycie bramki. - Ten mecz był dobrym przetarciem przed ligą. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była trochę senna, mięliśmy założenie, że przyjmiemy Stal na własnej połowie, dlatego oddaliśmy rywalowi trochę miejsca i mogło się wydawać, że mają przewagę. Dobrze, że w drugiej połowie wyszliśmy trochę wyżej i szybko strzeliliśmy bramkę. Potem Jankes dołożył drugą i fajnie, że ten pierwszy mecz przed ligą wygraliśmy - powiedział po spotkaniu strzelec pierwszej bramki dla Zagłębia, Michał Grunt.

Następne spotkanie w Pucharze Polski zespół Zagłębie rozegra 25 lipca z Pelikanem Łowicz.

Zagłębie Sosnowiec- Stal Rzeszów 2:1

Bramki: 50’ Grunt, 61’ Jankowski-17’ Florian

Żółte kartki: 57’ Jankowski- 50’ Wietecha, 74’ Lisańczuk

Składy:

Zagłębie Sosnowiec: Wieczorek- Jarczyk, Marek(46’ Szatan), Białek, Ostroushko –Ryndak(79’Cyganek), Lachowski, Matusiak, Pajączkowski- Grunt(71’ Sierczyński) , Jankowski

Stal Rzeszów: Wietecha, Kapuściński(64’ Prokić), Nakrosius, Przybyszewski, Solecki, Baran, Jędrych, Florian(81’ Jędryas), Stachyra, Lisańczuk, Koczon