Puchar Włoch. Juventus w półfinale, kolejnym rywalem Inter

OPRAC.:
Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/EPA/Alessandro Di Marco
Piłkarze Juventusu Turyn, bez kontuzjowanego Arkadiusza Milika i rezerwowego tym razem bramkarza Wojciecha Szczęsnego, pokonali u siebie Lazio Rzym 1:0 w ćwierćfinale rozgrywek o Puchar Włoch. W półfinale ich rywalem będzie broniący trofeum Inter Mediolan.

O awansie Juventusu zdecydował gol z 44. minuty brazylijskiego obrońcy Gleisona Bremera. W składzie "Starej Damy" nie było żadnego z reprezentantów Polski. Szczęsny, który w Serie A jest podstawowym golkiperem, tutaj siedział wśród zawodników rezerwowych (zagrał Mattia Perrin), natomiast Milik leczy kontuzję.

Spotkanie w Turynie zakończyło fazę ćwierćfinałów Pucharu Włoch.W kolejnej rundzie, gdzie już będzie mecz i rewanż, Juventus zmierzy się z Interem. Mediolańczycy wywalczyli awans już we wtorek, pokonując przed własną publicznością Atalantę Bergamo 1:0.

Drugą parę tworzą Fiorentina i niespodziewanie Cremonese; oba zespoły awansowały w środę. Fiorentina pokonała wówczas u siebie Torino 2:1. Do 62. minuty w ekipie gości grał Karol Linetty. Natomiast Cremonese sensacyjnie wygrało na wyjeździe z Romą 2:1. W rzymskiej ekipie od 46. minuty grał Nicola Zalewski.

Goście, którzy nie wygrali żadnego ligowego meczu w tym sezonie i zajmują ostatnie miejsce w tabeli, są rewelacją Coppa Italia. W poprzedniej rundzie wyeliminowali lidera Serie A - Napoli. (PAP)