Krzysztof Nowacki
Wojciech Szubartowski
- Po pierwszej połowie przegrywaliśmy 1:2 i dla nas najlepszy był właśnie wynik - ocenia trener Górnika, Ireneusz Mamrot. Podbeskidzie Bielsko-Biała trzy razy w Łęcznej wychodziło na prowadzenie, ale mecz zakończył się remisem 3:3. - Kolejny raz zdobyliśmy tylko jeden punkt i myślę, że na własne życzenie - uważa Dariusz Żuraw, szkoleniowiec gości.

Goście objęli prowadzenie już w 5. minucie, a po raz drugi na kilka minut przed przerwą. - Mieliśmy w tym meczu naprawdę dobre momenty. W pierwszej połowie mieliśmy kilka bardzo dobrych sytuacji, żeby może nie zamknąć meczu, ale podwyższyć wynik. Tego nie zrobiliśmy, a jak traci się bramki w taki juniorski sposób, to trudno myśleć o zwycięstwie - uważa Dariusz Żuraw.

Trenera Górnika po 45 minutach cieszył tylko wynik (1:2). - W pierwszej połowie pod względem taktycznym zagraliśmy bardzo źle. Zostawialiśmy przeciwnikowi dużo miejsca. Zbyt nisko grała nasza „dziesiątka”. Wchodził w linie pomocy, przeciwnik robił przewagę i mimo że po pierwszej połowie przegrywaliśmy, to wynik był dla nas najlepszy - twierdzi Ireneusz Mamrot.

Zaraz po wznowieniu gry po raz drugi do wyrównania doprowadził Egzon Kryeziu. - Druga połowa była zupełnie inna, szybko strzeliliśmy bramkę. Natomiast mam dużo pretensji przy bramce na 2:3. Zbyt łatwo ją straciliśmy. Ale to samo przeciwnik może powiedzieć o bramce 3:3 - dodaje Mamrot.

Niepocieszony z Łęcznej wyjeżdżał szkoleniowiec Podbeskidzia. - Strzeliliśmy trzy bramki zespołowi, który u siebie jest bardzo groźny. Ale kolejny raz mamy tylko jeden punkt i myślę, że na własne życzenie. Wydawało się, że jesteśmy dobrze przygotowani i dobrze nastawieni, a wyszło jak zawsze - przyznaje Żuraw.

Gospodarze cieszą się ze zdobyte punktu, chociaż pod koniec to oni byli bliżsi zgarnięcia całej puli. - Podbeskidzie w pierwszej połowie mogło ułożyć sobie to spotkanie, a po przerwie my zagraliśmy dużo lepiej taktycznie i przede wszystkim lepiej wolicjonalnie. Druga połowa była zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu. Szanujemy zdobyty punkt, ale tak naprawdę w końcówce spotkania to my stworzyliśmy sobie dwie bardzo dobre okazje po stałych fragmentach gry. I mogliśmy przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę - mówi Mamrot.

Szkoleniowiec Górnika docenia klasę rywala, ale myślami jest już przy następnym spotkaniu. - To bardzo ważny punkt zdobyty z silnym przeciwnikiem. Pod względem gry ofensywnej był to zespół, który od kiedy ja pracuję, to w Łęcznej zaprezentował się najlepiej. Swojej drużynie dziękuję za drugą połowę, ale z tyłu głowy muszą już mieć piątkowy mecz ze Skrą - podkreśla Ireneusz Mamrot.

12 maja zielono-czarni zagrają na boisku z walczącą o utrzymanie Skrą Częstochowa.

„Podbeskidzie takie z Łęczną” nie zawiodło. Sześć goli i rem...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0