Puszcza - Jastrzębie. Zwycięstwo "Żubrów", dwie czerwone kartki

Tomasz Bochenek
Puszcza Niepołomice - GKS Jastrzębie
Puszcza Niepołomice - GKS Jastrzębie Andrzej Banas / Polska Press
Puszcza Niepołomice - GKS Jastrzębie 2:0 w meczu 20. kolejki piłkarskiej I ligi. Goście kończyli spotkanie w dziewiątkę, w tabeli oddali "Żubrom" piąte miejsce.

PUSZCZA - GKS JASTRZĘBIE. KIBICE NA MECZU [ZDJĘCIA]

W pierwszej połowie gole nie padły, ale nudna na pewno nie była. Puszcza już w pierwszej akcji mogła objąć prowadzenie - centrował Wiktor Żytek, Krzysztof Drzazga zagłówkował nad bramką. Później obie ekipy zdecydowały się na otwartą grę, przy czym więcej inicjatywy w ofensywie wykazywali niepołomiczanie.

W 14 min goście musieli zrobić dużo, by nie przegrywać. W zamieszaniu najpierw obrońca zablokował strzał Konrada Stępnia, a gdy Żytek uderzył jeszcze raz na bramkę, świetnie interweniował Grzegorz Drazik. To była naprawdę znakomita okazja dla Puszczy.

Trzeci kwadrans otworzyła akcja Dawida Ryndaka z Drzazgą, ale goście też pokazali, że dobrze czują się w szybkich akcjach. W 40 min po strzale Krzysztofa Gancarczyka z prawej strony udanie interweniował Miłosz Mleczko. Po chwili groźnie szarżował w polu karnym "Żubrów" Adam Żak, zagrożenie od bramki gospodarzy oddalił Michał Mikołajczyk.

Od 49 minuty goście grali w dziesiątkę, bo po drugim faulu na żółtą kartkę boisko musiał opuścić Maciej Spychała. Gdy się to stało, Drzazga kapitanie uderzył z wolnego z 20 m, lecz Drazik nie pozwolił wpaść piłce w "okienko", a po dobitce Mateusza Bartkowa futbolówka przeleciała nad celem.

"Żubry" jednak dopięły swego, w 60 min. Marcin Stefanik był wtedy 18 m od bramki, otrzymał tam piłkę i uderzył po ziemi. W bliższy róg, między obrońcami, a bramkarz Jastrzębia tym akurat strzałem był zaskoczony.

Wynik podwyższyć mógł Żytek. W 71 min, w solowej akcji, ograł Patryka Skóreckiego i w polu karnym strzelił - za wysoko. Chwilę wcześniej połowę boiska przekroczył... Mleczko, który postanowił wesprzeć kolegów naciskających rywali, którzy pozostali w pozycji obronnej po rzucie rożnym. Bramkarz Puszczy posłał piłkę w pole karne, po czym musiał szybko wracać na swój posterunek.

W końcówce dwie żółte kartki za faule dostał Bartosz Jaroszek - w efekcie na placu boju zostało tylko dziewięciu graczy z Jastrzębia. Dobił ich drugim golem Orłowski, po podaniu Łukasza Szczepaniaka.

Puszcza Niepołomice - GKS Jastrzębie 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Stefanik 60, 2:0 Orłowski 90.
Puszcza: Mleczko - Furtak, Stępień, Bartków, Mikołajczyk - Ryndak (81 Szczepaniak), Stefanik, Kotwica, Tomalski (66 Orłowski), Żytek - Drzazga (90+2 Kura).
Jastrzębie: Drazik - Mazurkiewicz, Spychała, Szymura, Gojny - Gancarczyk (65 Adamek), Jaroszek, Tront, Skórecki, Jadach (69 Weis) - Żak (78 Szczęch).
Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin). Żółte kartki: Stępień, Furtak - Spychała dwie, Żak, Jaroszek dwie. Czerwone kartki: Spychała (49), Jaroszek (89). Widzów: 522.

Sportowy24.pl w Małopolsce

DZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

Materiał oryginalny: Puszcza - Jastrzębie. Zwycięstwo "Żubrów", dwie czerwone kartki - Dziennik Polski