Tomasz Kuczyński
Trener GKS Katowice Dariusz Dudek.
Trener GKS Katowice Dariusz Dudek. Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
W meczu 28. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Katowice wygrał w Niepołomicach z Puszczą 2:1 (2:1). Bramki dla GieKSy zdobyli Wojciech Lisowski (4), Adrian Błąd (19), a dla Puszczy – Łukasz Szczepaniak (18). GieKSa ma już 29 punktów, czyli tyle samo, co Wigry Suwałki, zajmujące bezpieczne miejsce.

GKS w ostatnich dwóch meczach zremisował u siebie po 2:2 z Chojniczanką i Chrobrym Głogów. Wcześniej jednak wygrał w Opolu z Odrą 4:0 i w Jastrzębiu-Zdroju z tamtejszym GKS-em 2:1. - Na wyjazdach jest nam dużo łatwiej. Zrobimy wszystko, by wygrać z Puszczą – zapowiadał trener katowiczan Dariusz Dudek.

Goście szybko otworzyli wyniki, gdy Wojciech Lisowski sfinalizował stały fragment gry. Puszcza odpowiedziała wyrównaniem – Łukasz Szczepaniak uderzył z dystansu i pokonał Mariusz Pawełka.

Zespół gospodarzy bardzo krótko cieszył się z odrobienia strat, bo po minucie z wolnego z 35 metrów huknął Adrian Błąd i GKS ponownie wyszedł na prowadzenie, które utrzymało się do przerwy.

W 53. minucie katowiczanie mieli okazję na trzeciego gola. Strzelił Bartosz Śpiączka, a strzegący bramki Puszczy Miłosz Mleczko sparował piłkę na poprzeczkę. W 67. minucie piłka wpadła do bramki GieKSy, ale gol nie został uznany – sędzia odgwizdał spalonego.

W 82. minucie GieKSa znów stanęła przed szansą na uniknięcie nerwówki w samej końcówce. Piłka po główce Arkadiusza Woźniaka przeleciała tuż koło słupka.

Sędzia doliczył cztery minuty, podczas których jeszcze było trochę emocji. Marcel Kotwica zobaczył czerwoną kartkę po drugiej żółtej. Doszło potem do przepychanki między piłkarzami obu drużyn. Woźniak dostał żółtą kartkę za opóźnianie gry, aż wreszcie sędzia zakończył spotkanie.

Puszcza Niepołomice - GKS Katowice 1:2 (1:2)

0:1 Wojciech Lisowski (4), 1:1 Łukasz Szczepaniak (18), 1:2 Adrian Błąd (19-wolny)

Puszcza: Mleczko - Zagórski, Stawarczyk, Stępień, Widejko - Bąk (78. Sajdak), Kotwica, Żytek (78. Bartków), Szczepaniak, Mikołajczyk (46. Nowak) - Orłowski

GKS Katowice: Pawełek - Lisowski, Jędrych, Remisz,Mączyński (46. Woźniak) - Błąd, Rzonca (90. Grychtolik), Poczobut, Anon (80.Habusta), Puchacz - Śpiączka

Żółte kartki: Mikołajczyk, Żytek, Kotwica, Bartków, Mleczko - Lisowski, Woźniak.

Czerwona kartka: Kotwica (90+3', Puszcza, za drugą żółtą).

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin)