Puszcza Niepołomice - Korona Kielce. "Żubry" dały show! Tyle goli!

Tomasz Bochenek
Erik Cikos strzelił dwa gole dla Puszczy
Erik Cikos strzelił dwa gole dla Puszczy Andrzej Banaś
Puszcza Niepołomice - Korona Kielce 5:2 w meczu 19. kolejki I ligi. Gospodarze kapitalnie zagrali zwłaszcza w pierwszej połowie, w której rozbili kielczan. Niepołomicki zespół ma teraz 19 punktów, tegoroczną część sezonu zamknie 4 grudnia wyjazdowym spotkaniem z ŁKS-em.

Ależ to było przełamanie! Puszcza, która nie wygrała pięciu poprzednich meczów, w pierwszej połowie zmiotła z niepołomickiego boiska walczącą o ekstraklasę Koronę. Gdy Hubert Tomalski w 37 minucie pięknie wypalił w "okienko" z 25 metrów, zrobiło się już 4:0 dla "Żubrów".

Gospodarze wiatr w żagle dostali po rzucie wolnym w 9 minucie. Zamknęli wtedy kielczan w ich polu karnym, strzały były ponawiane, blokowane, w końcu Tomasz Wojcinowicz uderzył tak, że interweniować musiał Konrad Forenc, a po dobitce Erika Cikosa piłka znalazła się w siatce.

Wisła Kraków. Żony i partnerki piłkarzy ZDJĘCIA

Potem obejrzeliśmy już Puszczę niesamowicie skuteczną, wykorzystującą błędy rywali. Marcel Pięczek wynik podwyższył po kontrze, Cikos po rzucie karnym. Między tymi golami coś próbowała po przeciwnej stronie boiska zdziałać Korona, ale centrostrzał Łukasza Sierpiny był niecelny, a z uderzeniem Adama Frączczaka poradził sobie Gabriel Kobylak. Dopiero na koniec pierwszej połowy, po rzucie rożnym, kielczanie dokonali korekty wyniku.

Gol Michała Koja dał im nadzieję, po przerwie ruszyli do ataku. No i po kwadransie było już 4:2 - kapitalną robotę w tej akcji wykonał Dawid Błanik, a Jakub Łukowski pokonał Kobylaka. Jednak niepołomiczanie nie pozwolili rywalom się rozpędzić, wykonali błyskawiczną ripostę. Po strzale Emile'a Thiakane kiepsko interweniował Forenc, nie złapał piłki, dopadł do niej Jakub Bartosz i strzelił piątą bramkę dla Puszczy.

Goście już się nie podnieśli.

Puszcza Niepołomice - Korona Kielce 5:2 (4:1)

Bramki: 1:0 Cikos 9, 2:0 Pięczek 19, 3:0 Cikos 31 karny, 4:0 Tomalski 37, 4:1 Koj 45, 4:2 Łukowski 59, 5:2 Bartosz 63.
Puszcza: Kobylak - Cikos, Wojcinowicz, Hladik, Pięczek - Bartosz (75 Kobusiński), Serafin, Hajda (90 Domagała), Cichoń (88 Włodarczyk), Tomalski (88 Aftyka) - Thiakane (90 Dziadosz).
Korona: Forenc - Szymusik, Malarczyk, Koj, Sierpina - Podgórski (55 Oliveira), Szpakowski (55 J. Górski), Petrović (73 Lewandowski), Zebić (29 Błanik), Łukowski - Frączczak.
Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław). Żółte kartki: Hladik, Tomalski, Cikos - Koj, Szpakowski, Petrović, Zebić, Szymusik.