Polonia Bytom

1

1 2 połowa

5 karne

• Trzecie rzuty karne okazały się pechowe dla Puszczy. Polonia Bytom wygrywa w serii 11 5:4 i awansuje do 1/8 Pucharu Polski. Bardzo dobrze w karnych bronił Kiełpin, który tylko raz nie wyczuł rywala! Obronił co prawda tylko 1 karnego, ale to wystarczyło.

• Spory rozbieg, gwizdy, ale trafił. Polonia awansuje!

• Tomczyk gotowy do strzału/

• Nowak na 4:4! W lewy róg, Kiełpin wyczuł, ale nie do obrony.

• Gotowy Nowak.

• Todorović na 4:3 dla Polonii!

• Cholewiak na 3:3. Zmylił Kiełpina

• Przygotowuje się Cholewiak.

• Mocno pod poprzeczkę i 3:2 dla Polonii!

• Będzie strzelał Świerczok.

• 1:0 KsiężycStrzelił w lewy róg ale bramkarz wyczuł. Mimo to gol.

• To już trzecie karne w meczu pucharowym Puszczy! Księzyc strzela pierwszy.

• Rzuty karne!

• Piłkarze obu zespołów nie mają już sił. Nie ma innej możliwości niż rzuty karne.

• Janik do Mizii, ale Kiełpin wyjściem uprzedza zawodników Puszczy.

• Cholewiak do Morawskiego, ten z 15 metrów uderzył na bramkę, ale trafił w Tanżynę.

• Todorović dostał piłką w głowę z bliska i upadł. Po chwili wstał i jest już w stanie grać dalej.

• W sporym zamieszaniu Cholewiak zdołał oddać strzał, ale Kiełpin odbił piłkę.

• Chomiuk poszedł wzdłuż końcowej linii, puścił piłkę wzdłuż bramki. ale nikt nie zamknął akcji.

• Dogrywka przypomina już chodzonego, mało jest gry, więcej podań w środku pola. Oba zespoły wyraźnie czekają już do rzutów karnych i opadły z sił.

• Polonia wyszła z akcją, ale Świerczok z 25 metrów trafił wprost w Księżyca.

• I gramy dalej.

• Koniec pierwszej połowy dogrywki. Zmiana stron i gramy zaraz dalej.

• Strzelał Zaczyński po ziemi, sparował Kwedyczenko. W końcówce pierwszej połowy więcej z gry ma Polonia.

• Poszedł prawą Zontek i strzelił wprost w ręce Kiełpina.

• Zawodnicy zaczynają odczuwać trudy tego spotkania. Kolejnych piłkarzy łapią skurcze. Tempo gry wyraźnie spadło.

• Lewiński poszedł z akcją, 1 na 1 wyszedł mu Kiełpin, zawodnik Puszczy próbował Lobować. W odpowiedzi poszła kontra Polonii, ale Kwedyczenko zażegnał niebezpieczeństwo.

• Na razie nie zanosi się na emocje w dogrywce. Jedna przypadkowa bramka może wszystko rozstrzygnąć, o ile ktoś zdoła ją strzelić.

• Początek dogrywki mało porywający. Gra toczy się w środku pola.

• Początek dogrywki.

• Koniec regulaminowego czasu gry. Będziemy mieć dogrywkę.

• Killar strzelał, ale Księżyc wybija na rzut rożny. Michalak wrzuca, przewrotka Tanżyny, ale wysoko nad bramką.

• Trzy minuty doliczone.

• Żółta kartka dla Chomiuka za faul na Mizi.

• Ściański odebrał piłkę Kowalskiego, zagrał do Tidorovicia, a ten niekryty skiksował na 16 metrze.

• Groźnie zapowiadającą się akcję Puszczy przerwał Killar. Zanosi się na dogrywkę.

• Ściański wchodzi za Mąkę.

• Solowa akcja Mizi z połowy boiska, wpadł w pole karne, ale uderzył w boczną siatkę.

• Ciągle przeważa Puszcza, jednak nie potrafi znaleźć drogi do bramki Polonii.

• Ponownie akcja Księżyca. Odbita piłka trafiła do Nowaka, ale ten uderzył prosto w ręce Kiełpina.

• Wrzutka Ksieżyca z rzutu wolnego, uderzył Morwaski, ale Kiełpin na raty broni.

• I trzecia zmiana w Puszczy. Za Żywczaka wchodzi Mizia.

• I zmiana w Polonii. Zaczyński za bezproduktywnego Paulistę.

• W odpowiedzi atak Puszczy. Uderzał Nowak, ale niecelnie.

• Kontra Polonii wyprowadzona przez Chomiuka. Piłkę dostał pod nogi Mąka, ale zdążył ją wybić Zontek

• Zmiana w Puszczy. Za Paula Nowak.

• Pokazał się po ponad 20 minutach całkowicie niewidoczny w drugiej połowie Paulista. Przyjął piłkę do nogi i próbował przeprowadzić indywidualną akcję, ale poradził z nim sobie Kowalski. Ogólnie, poza zdobytą bramką, Paulista dziś mało dynamiczny. Polonia spodziewała się chyba po nim więcej.

• Puszcza prowadzi grę, ale nic nie zmienia się w obrazie spotkania. Mało składnych akcji i okazji na bramce. Polonia całkowicie niewidoczna, i jeśli ktoś zdobędzie bramkę, to prędzej gospodarze. Choć nie wykluczamy rzutów karnych.

• Więcej z gry ma teraz Puszcza, która jest bliżej zdobycia bramki. Polonia ma problem z rozegraniem piłki.

• I znowu dobra akcja Puszczy. Ponownie Kałat, tym razem do Lewińskiego na lewo, ten uderzył, ale Kiełpin sparował piłkę na rzut rożny. Po kornerze nie było zagrożenia.

• Kolejna akcja Puszczy. Kalat do Cholewiaka, ale uciekła mu piłka w polu karnym, a mogło być groźnie.

• Z rzutu rożnego dośrodkowywał Paul, Kalat zdołał oddać strzał, ale trafił w Tomczyka stojącego przed bramką.

• Próba ataku Puszczy. Żywczak strzelał z około 25 metrów, ale dobre pięć metrów nad bramką. A to i tak najciekawsze, co działo się w ostatnich minutach.

• Częściej przy piłce jest Puszcza, a gra toczy się głównie na połowie Polonii, ale nic z tego nie wynika. Na razie bardzo szarpana i chaotyczna druga połowa.

• Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy dobra akcja Puszczy. Żywczak z lewej strony strzelał, ale Kiełpin pewnie złapał piłkę. To o tyle dziwne, że jak na razie bramkarz Polonii ma problemy z łapaniem nawet prostych dośrodkowań i często odbija albo wypuszcza piłkę.

• Todorović za Pokotyluka.

• W końcówce jeszcze pogubiła się obrona Polonii i końcówka należała do gospodarzy, jednak w przebiegu całej pierwszej połowy spotkanie było dosyć wyrównane. Trudno wskazać na chwilę obecną faworyta do awansu.

• Sędzia bez przedłużania kończy pierwszą połowę.

• Wymuszona zmiana w Puszczy. Janik za Radwańskiego, któremu teraz pomaga masażysta.

• Podobna akcja jak przy bramce. Lewińsku wypuścił Paula, ale tym razem Kiełpin uprzedził zawodnika Puszczy.

• Po wyrównującej bramce mecz się... wyrównał. Więcej walki niż gry, co też owocuje w faulach i przewinieniach. Mamy już oficjalną liczbę widzów. Spotkanie ogląda około 800 osób. To dużo jak na Niepołomice.

• Żółta kartka dla Tomczyka za faul na Zontku.

• Kałat świetnie zagrał piłkę między obrońców Polonii, wyszedł do niej Paul i w sytuacji sam na sam uderzył obok bramkarza! Będą emocje w Niepołomicach!

• 1:1 Wyrównanie! Strzelcem bramki Paul!

• Zontek z połowy zagrał piłkę w pole karne Polonii. Wyskoczyli do niej Paul i Kiełpin, ale sędzia uznał że zawodnik Puszczy faulował bramkarza.

• Ładny strzał Cholewiaka, jednak refleksem wykazał się Kiełpin i złapał piłkę tuż przy słupku.

• Żólta dla Paulisty za niesportowe zachowanie. Sędzia nakazał wykonać rzut wolny na gwizdek, Paulista się pospieszył i obejrzał kartonik.

• Ładna centra Żywczaka, jednak Paul nie doskoczył do piłki. Zamiast próbować się wybić, starał się sięgnąć jej stając na palcach.

• Faul Chomiuka na Paulu.

• Po bramce Polonia przeważa i próbuje konstruować kolejne ataki. Wyraźnie przejęła inicjatywę.

• Nienajlepsze, bierne zachowanie przy bramce obrony i bramkarza, którzy zachowali się dosyć biernie.

• Strzelał Mąka, doskoczył Paulista i z 10 metrów uderzył w lewy róg bramki.

• Świerczok uderzył lekko, obok bramkarza, ale piłka zatrzymała się na słupku!

• Przed spotkaniem nie zdążyliśmy podać ławek rezerwowych. Tak więc Puszcza: Trubasa, Janik, Mizia, Nowak, Kowalczyk, Jaromin i Kok. Polonia: Alancewicz, Gamla, Misiewicz, Tiodorović, Wojsyk, Zaczyński i Ściański.

• W odpowiedzi groźna akcja gospodarzy, najlepsza jak dotąd w spotkaniu. Aktywny od początku Paul wrzucił piłkę na środek pola karnego, tam znalazł się Żywczak który zdołał oddać strzał, jednak niecelny i nie ma bramki. Było na prawdę groźnie!

• Kolejny atak Polonii. Świerczok przerzucił piłkę na drugą stronę do Mąki, ten od razu uderzył, ale pewnie obronił Kwedyczenko.

• Świerczok wrzucił centre w pole karne, a Kowalski wybił pechowo i prawie zdobył prawie bramkę samobójczą.

• Na razie niewiele dzieje się na boisku. Puszcza dominuje, częściej jest na połowie Polonii. Mimo iż zespoły dzieli jeden poziom rozgrywkowy, zapowiada się na wyrównany mecz.

• Kowalski dośrodkował z rzutu rożnego, Kiełpin wypuścił piłkę z rąk, dopadł do piłki Paul, ale uderzył w gąszcz obrońców.

• Pierwszy strzał na bramkę. Uderzył Morawski, cztery metry obok słupka.

• Polonia rozgrywała akcję, ale Tomczyk niepotrzebnie wycofał piłkę i atak został przerwany.

• Michalak wychodził lewym skrzydłem jednak nic nie wyszło z tej akcji.

• Początek spotkania. Rozpoczęła Puszcza.

• Na razie na trybunach około 500. Przybyli nawet kibice z Bytomia. Jest ich około 50.

• Witamy w relacji z Niepołomic, gdzie miejscowa Puszcza podejmie Polonię Bytom. Obu zespołom niespecjalnie wiedzie się w rozgrywkach ligowych i raczej trudno liczyć, że będą skupiać się głównie na Pucharze. Niemniej liczymy na dobre widowisko.