Mecz Puszcza Niepołomice - Resovia ONLINE. Powrót na...

Mecz Puszcza Niepołomice - Resovia ONLINE. Powrót na zaplecze po 26 latach. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Fortuna 1 Liga, 1. kolejka
2020-08-29 19:00

Puszcza Niepołomice

0

Resovia Rzeszów

3

• Niespodzianką zakończyło się niewątpliwie starcie w Niepołomicach. Resovia wygrała na terenie rywala aż 3:0. Druga połowa zaczęła się dla beniaminka idealnie - wynik tuż po przerwie podwyższył Sebastian Zalepa. Już w doliczonym czasie gry rezultat na 3:0 ustalił natomiast Karol Twardowski. Czy w kolejnych meczach rzeszowianie będą sobie radzić równie dobrze? Zapraszamy na kolejne relacje LIVE na łamach GOL24.pl!

• Koniec meczu! Resovia Rzeszów wygrywa z Puszczą Niepołomice 3:0!

• Mamy jeszcze zmianę w zespole Puszczy. Schodzi Jewhen Radionow, wchodzi Karol Knap.

• Resovia pieczętuje zwycięstwo! Sprzed pola karnego ładnie uderzył Karol Twardowski, podwyższając prowadzenie beniaminka.

• GOOOOOOOOOOOOOL DLA RESOVII! KAROL TWARDOWSKI!

• Pięć minut dłużej potrwa jeszcze to spotkanie.

• Jeszcze jedna roszada w drużynie gości. Zamiast Szymona Fereta na murawie jest Dawid Rogalski.

• Jeszcze jedna zmiana w Resovii. W miejsce Przemysława Brychlika wchodzi Karol Twardowski.

• Kończy też występ Cezary Demianiuk. Za niego Jarosław Czernysz.

• Podwójna zmiana w Resovii. Schodzi Adrian Dziubiński, na murawie pojawia się Bartłomiej Wasiluk.

• Łukasz Spławski upomniany żółtą kartką.

• Blisko trzeciego gola dla Resovii! Po raz drugi w tym meczu minimalnie pomylił się Adrian Dziubiński!

• Puszcza przed sporą szansą na gola kontaktowego! Zabrakło gospodarzom zimnej krwi pod bramką Zapytowskiego.

• Nie ma też Michała Mikołajczyka. Wszedł Bartosz Żurek.

• Znów podwójna zmiana w Puszczy. Schodzi Hubert Tomalski, za niego Łukasz Spławski.

• Kolejny piłkarz Puszczy z żółtą kartką. Tym razem upomniany Marcin Stefanik.

• Ależ początek drugiej połowy! Nieco ponad minutę po wznowieniu gry do siatki trafia Sebastian Zalepa!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA RESOVII! SEBASTIAN ZALEPA!

• Na drugą połowę nie wyszedł też Konrad Stępień. Na boisku jest za to Mateusz Skrzypczak.

• Od razu reaguje na boiskowe wydarzenia trener Puszczy. W szatni został Longinus Uwakwe, zastąpił go Michał Czarny.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Beniaminek z Rzeszowa na razie prowadzi z Puszczą 1:0. Gola z rzutu karnego zdobył Dawid Kubowicz. Dobrą okazję na podwyższenie wyniku miał też Sebastian Zalepa, lecz uderzył obok bramki. Puszcza oddała do tej pory dwa celne strzały - na posterunku był Marceli Zapytowski.

• Koniec pierwszej połowy! Resovia prowadzi w Niepołomicach z Puszczą 1:0.

• Minutę doliczył arbiter do pierwszej połowy.

• Bliski podwyższenia rezultatu był Sebastian Zalepa! Piłkarz Resovii oddał strzał głową i posłał piłkę tuż obok słupka.

• Tomasz Tułacz ostro protestował po jednej z decyzji arbitra. W efekcie szkoleniowiec Puszczy zobaczył żółtą kartkę.

• Puszcza szybko mogła wyrównać! Marceli Zapytowski był jednak na posterunku i świetnie obronił lecący w jego stronę strzał!

• Żółtą kartką upomniany Hubert Tomalski.

• To Resovia częściej atakowała i teraz wyszła na prowadzenie. Dawid Kubowicz podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze i pewnie wykorzystał tę okazję!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA RESOVII! DAWID KUBOWICZ!

• RZUT KARNY DLA RESOVII!

• Niewiele działo się w pierwszym kwadransie meczu. Uderzenie Dziubińskiego wciąż było jedynym, jakie widzieliśmy w tym spotkaniu.

• Adrian Dziubiński uderzał z rzutu wolnego. Brakowało mu niewiele, lecz posłał piłkę obok słupka.

• Szybko żółtą kartkę łapie Longinus Uwakwe.

• Zaczynamy!

• W ostatniej chwili mamy zmianę w drużynie Resovii. Kontuzji na rozgrzewce doznał Kamil Radulj. Od pierwszej minuty zagra Adrian Dziubiński.

• W styczniu tego roku obie drużyny mierzyły się w sparingu, w którym padł remis 1:1. Ostatnie oficjalne spotkanie Puszczy z Resovią to 2015 rok i wygrana zawodników z Niepołomic 2:1 w Pucharze Polski.

• Resovia awansowała do Fortuna 1 Ligi po barażach. Miało to miejsce zaledwie cztery tygodnie temu, a teraz beniaminek startuje już w nowych rozgrywkach. Rzeszowianie wygrywali po 2:0 sparingi z Hutnikiem Kraków oraz Zagłębiem Sosnowiec. W Fortuna Pucharze Polski przyjęli natomiast cztery bramki od Piasta Gliwice.

• Puszcza Niepołomice w poprzednim sezonie była o krok od awansu do baraży o PKO Ekstraklasę. Drużyna Tomasza Tułacza w Fortuna Pucharze Polski pokonała 4:1 Jaguar Gdańsk. W sparingach mierzyła się między innymi z Piastem Gliwice, ulegając zawodnikom z PKO Ekstraklasy 1:2.

• Oto skład oraz ławka rezerwowych Resovii:

• Tak prezentuje się pierwsza jedenastka oraz ławka rezerwowych Puszczy Niepołomice:

• Przed nami kolejne spotkanie Fortuna 1 Ligi. W Niepołomicach Puszcza zagra z jednym z beniaminków - Resovią Rzeszów. Pierwszy gwizdek arbitra już o 19:00. Zachęcamy do śledzenia naszej relacji na żywo!

Puszcza - Resovia LIVE! Powrót na zaplecze po 26 latach

Puszcza - Resovia LIVE! Powrót na zaplecze po 26 latach ©Krzysztof Kapica

Mecz Puszcza Niepołomice - Resovia ONLINE. Goście to beniaminek, który na zapleczu ekstraklasy nie grał przez ostatnich 26 lat! Jak wypadną w pierwszym meczu? Relacja LIVE w GOL24 od godziny 19:00.

Mecz Puszcz Niepołomice - Resovia ONLINE

„Pasiaki” na zapleczu ekstraklasy w latach 1977-1994 przez 17 sezonów rozegrali 538 meczów, strzelili w nich 533 gole, a na 2-ligowym wówczas froncie zaprezentowało się 98 piłkarzy (wyliczenia serwisu resoviacy.pl).

To już jednak odległa historia, bo ostatni mecz wyjazdowy z Radomiakiem Resovia zagrała 15 czerwca 1994 r. Później tak daleko nigdy nie doszła, występując nawet w piłkarskim 4-ligowym „czyśćcu”.

Od niespełna miesiąca biało-czerwony Rzeszów cieszy się jednak z awansu, a zespół Szymona Grabowskiego przeszedł w tym czasie małą rewolucję kadrową. Odeszli ważni w 2 lidze piłkarze, jak Daniel Świderski (9 bramek i 4 asysty w poprzednim sezonie), Serhij Krykun (5 plus 6), czy kapitan Szymon Kaliniec. Przyszło kilku innych, choć chyba nie tak wartościowych.

Na dodatek ekipę z ul. Wyspiańskiego nękają problemy zdrowotne.

– Nie wiem, czym my zaskoczymy Puszczę. Bardzie ciekaw jestem czym piłkarze mnie zaskoczą, bo mamy kilka kontuzji w zespole – kwaśno uśmiecha się trener Szymon Grabowski.

Szczególnie „dziurawa” będzie pomoc, bo urazy raczej wykluczają z gry przeciwko Puszczy Kamila Radulja, Grzegorza Płatka i Adriana Dziubińskiego. Mimo tego „pasiaki” jadą na jeden z najkrótszych wyjazdów w 1 lidze z marzeniami o punktach.

– Wypowiadam się ostrożnie, ale chcemy pokazać na co nas stać – dodaje Grabowski. – Będziemy szukać swoich szans bo chcemy sprawić inauguracyjną niespodziankę.

Trenerem rywali w powiatu wielickiego jest Tomasz Tułacz, były piłkarz m.in. Stali Mielec, Stali Stalowa Wola czy Tłoków Gorzyce oraz trener – Tłoków, Siarki Tarnobrzeg czy Resovii. I to dwukrotnie, bo prowadził „pasiaki” w latach 2007-09 i 2012-13.

- Zawsze miło wspomina się miejsca, gdzie osiągało się dobre wyniki, bo takim był awans do 2 ligi i 4. miejsce w 2 lidze. Przypomnę, że awansowały wówczas (sezon 2012/13 – przyp. red.) Wisła Płock i właśnie Puszcza, a my zdobyliśmy wtedy 50 punktów, co w ówczesnej sytuacji, gdy czasem nie było pensji przez kilka miesięcy i pracowaliśmy w trudnych warunkach, było nie lada osiągnięciem. Później niestety nie dostaliśmy licencji i musiałem szukać nowej pracy – wspomina trener Tułacz, który podkreśla, że będzie to dla niego „trochę inny mecz niż inne”.

- Resovii kibicuje od dawna i mam ogląd na to, gdzie i jak gra. Zdarzyło mi się od tamtych czasów obejrzeć po meczu-dwóch w sezonie, a na ten moment mamy pełną wiedzę na temat sytuacji w rzeszowskim zespole – podkreśla.

– Wiem, że czeka nas trudny mecz, tu nie będę oryginalny. Resovia nie zatraciła żadnej z cech, które zawsze posiadała. To bardzo niewygodny rywal, gra twardo, agresywnie, a cechy wolicjonalne ma na najwyższym poziomie. Dodatkowym atutem są stałe fragmenty gry i dobre kontry - kończy.

Z obecnej kadry „pasiaków” Tułacz miał okazje pracować z trenerem Grabowskim (przez rundę), Konradem Domoniem i Wojciechem Danielem. Teraz historia zatoczyła koło.

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Puszcza - Resovia 1:1 (sparing, 18.01.2020)

Mecz Puszcza Niepołomice - Resovia TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo wyłącznie na stronie i w aplikacji IPLA TV. Dostęp bezpłatny, ale transmisja bez komentarza i z jednej kamery. Początek o godzinie 19:00. Na relację LIVE zapraszamy do GOL24.pl