Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów 0:1. Szczyt Fortuna 1. Ligi dla Niebieskich ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Kibice Ruchu Chorzów wspierali Niebieskich w meczu z Puszczą w Niepołomicach  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Kibice Ruchu Chorzów wspierali Niebieskich w meczu z Puszczą w Niepołomicach Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Oskar Nowak
W rozegranym 17 lutego najciekawszym meczu 20. kolejki Fortuna 1. Ligi Puszcza Niepołomice przegrała z Ruchem Chorzów 0:1. Gola na wagę zwycięstwa Niebieskich w piątej minucie doliczonego czasu gry zdobył Łukasz Janoszka. Drużyna z Niepołomic po raz pierwszy w tym sezonie przegrała na swoim boisku, a Niebiescy znów pokazali, że zawsze grają do końca. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Puszcza - Ruch.

Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów 0:1. Szczyt Fortuna 1. Ligi dla Niebieskich

Mecz na szczycie Fortuna 1. Ligi rozgrywany był w strugach padającego deszczu. Puszcza pierwszy raz w tym sezonie doznała porażki na własnym stadionie, a tym który zdobył twierdzę Niepołomice był zespół Ruchu Chorzów. Zwycięską bramkę Niebiescy znów zdobyli w doliczonym czasie gry.

Piątkowe spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, których pod nieobecność zawieszonego za czerwoną kartkę trenera Tomasza Tułacza prowadził z ławki jego asystent Jakub Kula. Aktywny był zwłaszcza Thiago. Brazylijczyk najpierw groźnie strzelał z ostrego kąta, a później był sam na sam z bramkarzem Jakubem Bieleckim. Każdorazowo skórę Niebieskim ratował jednak Konrad Kasolik.

Bramkarza chorzowian próbował do przerwy zaskoczyć również Emile Thiakane. Senegalczyk popisał się kąśliwym uderzeniem, lecz trafił w boczną siatkę. Piłkarze z Niepołomic nie potrafili też wykorzystać błędu Bieleckiego, który po jednym z dośrodkowań wypuścił piłkę z rąk, lecz nikt jej nie dobił do bramki.

Ruch w I połowie nie zagroził specjalnie bramce Puszczy, bo trudno za klarowną sytuację uznać strzał głową Michała Feliksa. Chorzowianie często za to przekraczali przepisy i już do przerwy zobaczyli trzy żółte kartki.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU PUSZCZA NIEPOŁOMICE - RUCH CHORZÓW

Zaraz po zmianie stron Niebiescy mieli najlepszą okazję do zdobycia bramki. Artur Pląskowski dostał piłkę w polu karnym i próbował strzelać z kilku metrów, ale został jedynie nabity przez rywala i bramkarz obronił to uderzenie.

Puszcza odpowiedziała okazję Artura Siemaszki, który był sam w polu karnym, lecz jego uderzenie obronił Bielecki. Bramkarz Ruchu jeszcze lepiej spisał w końcówce, gdy wyciągnął się jak długi po strzale głową Piotra Mrozińskiego i zdołał wybić piłkę na róg zachowując do końca spotkania czyste konto.

Niebiescy jak zwykle grali do końca, a o ich wygranej przesądziła akcja rezerwowych. W piątej minucie doliczonego czasu gry po dośrodkowaniu Przemysława Maja piłkę do siatki z bliska skierował lewą nogą doświadczony Łukasz Janoszka.

Chorzowian w Niepołomicach wspierała spora grupa kibiców, którzy mimo zakazu wyjazdów, pojawili się na stadionie Puszczy. Razem z nimi Niebieskich w podkrakowskim miasteczku pojawili się też zaprzyjaźnieni z nimi sympatycy Wisły. Trybuny kameralnego stadionu, mimo fatalnej pogody, wypełniło ponad półtora tysiąca widzów.

Puszcza - Ruch Chorzów 0:1 (0:0)