Puszcza Niepołomice

0

Stomil Olsztyn

2

• Stomil Olsztyn wywozi komplet punktów z Niepołomic! Gospodarze zaczęli drugą połowę z dużym animuszem, świetnej sytuacji nie wykorzystał przede wszystkim Hubert Tomalski. Stomil dość niespodziewanie wyszedł na prowadzenie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego trafił Wiktor Biedrzycki. Później w poprzeczkę trafił jeszcze Damian Sierant. W końcówce Puszcza rzuciła się do ataku, przed dużą szansą stanął Erik Cikos, lecz wyrównania nie było. W samej końcówce Stomil skontrował rywali i po golu Kokiego Hinokio wygrał ostatecznie 2:0. Dziękujemy już za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje z Fortuna 1 Ligi!

• Koniec meczu! Stomil Olsztyn wygrywa w Niepołomicach z Puszczą 2:0!

• Stomil dobił rywali w samej końcówce! Po kontrze sam na sam z Mateuszem Górskim wyszedł Wojciech Łuczak, jego strzał wybronił Mateusz Górski, ale przy dobitce Kokiego Hinokio był już bezradny!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA STOMILU! KOKI HINOKIO!

• Puszcza miała rzut wolny, ale przy dośrodkowaniu jeden z gospodarzy złapany na spalonym.

• Hinokio uderzył sprzed pola karnego, ale znakomicie broni ten strzał Górski!

• Spotkanie zostało przedłużone o cztery minuty.

• Tomalski padł w polu karnym, gospodarze domagają się "jedenastki", ale milczy gwizdek arbitra.

• Kolejna próba Cikosa. Znów został jednak zablokowany.

• Hinokio ruszył z kontrą, lecz Japończyka łatwo zatrzymali obrońcy.

• To powinien być remis! Strzał Kleca obronił Kudravcevs, a po dobitce Erika Cikosa piłka przeszła tuż nad poprzeczką!

• Naciska Puszcza. Teraz gospodarze będą mieli rzut rożny.

• Kolejny rzut wolny dla Puszczy, lecz dośrodkowanie było zdecydowanie za niskie.

• Akcja Puszczy przerwana faulem przez Hinokio.

• A w miejsce Macieja Spychały pojawia się Hubert Sadowski.

• Zmiany także w drużynie Stomilu. Za Grzegorza Kuświka wchodzi Sebastian Jarosz.

• Kończy występ również Mateusz Bartków. Pojawia się Erik Cikos.

• Nie ma też Jakuba Bartosza. Wchodzi Michał Rakoczy.

• Reaguje na boiskowe wydarzenia Tomasz Tułacz i dokonuje aż trzech zmian. Schodzi Mateusz Skrzypczak, za niego Michał Klec.

• Mogło być 2:0! Damian Sierant zbiegł z lewej strony do środka boiska, oddał strzał, ale trafił tylko w poprzeczkę!

• Puszcza stara się szybko odpowiedzieć. Obrońcy gości wybili piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu.

• Niespodziewanie to Stomil wychodzi na prowadzenie! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową piłkę do siatki skierował Wiktor Biedrzycki!

• GOOOOOOOOOOOOL DLA STOMILU! WIKTOR BIEDRZYCKI!

• Roszada także w drużynie Puszczy. W miejsce Karola Knapa wchodzi Wiktor Żytek.

• Zmiana w zespole Stomilu. Zamiast Jakuba Staszaka na boisku pojawia się Damian Sierant.

• Ostre dośrodkowanie z lewej strony, Kudrajcevs zbił piłkę przed siebie. Po uderzeniu sprzed pola karnego i rykoszecie mamy jeszcze rzut rożny dla Puszczy.

• Pierwsza zmiana w zespole Stomilu. Kończy występ Hubert Szramka, zastępuje go Koki Hinokio.

• Strata Stomilu na własnej połowie, ale nie wykorzystał tego Knap. Niecelnie dogrywał w kierunku Spławskiego.

• Od początku drugiej połowy gospodarze mają sporą przewagę. Kolejna ich akcja była jednak nieudana - piłka w rękach Kudrjavcevsa.

• Indywidualna akcja Bartosza zakończona niecelnym strzałem na wślizgu.

• Teraz walka toczy się głównie w środku boiska. Sporo niedokładności w szeregach obu drużyn.

• Znakomita okazja dla Puszczy! Knap urwał się prawą stroną i wyłożył piłkę do Tomalskiego, ale ten spudłował!

• Wiktor Biedrzycki ostro potraktował rywala i zasłużył na żółtą kartkę.

• Bartków miał dobrą okazję po dośrodkowaniu z lewej strony, ale trafił w bramkarza. Po wszystkim tylko złapał się za głowę.

• Od środka wznowiła mecz Puszcza. Oba zespoły na razie bez zmian.

• Znów gramy!

• Mecz w Niepołomicach na razie wygląda niestety tak, jak starcia obu drużyn z poprzedniego sezonu - wciąż jest 0:0. Stomil miał jedną dobrą okazję, gdy w podbramkowym zamieszaniu jeden z gości uderzył tuż obok słupka. Puszcza tak naprawdę największe zagrożenie sprawiła po prezencie od rywali, lecz Vjaceslavs Kudrjavcevs uratował drużynę z Olsztyna, zatrzymując Jakuba Bartosza. Mamy nadzieję, że w drugiej części spotkania doczekamy się goli. Wracamy za około 10 minut.

• Koniec pierwszej połowy! Na razie bez goli w Niepołomicach.

• Dośrodkowanie w pole karne Stomilu, ale wprost w ręce bramkarza.

• Stomil miał okazję na kontrę, lecz nieudanym zagraniem zaprzepaścił ją Szramka.

• Niezła akcja Puszczy, strzał Knapa został jednak zablokowany.

• Mateusz Bartków faulował przeciwnika w środku pola. Arbiter wyciągnął z kieszeni żółty kartonik.

• Szramka dośrodkowywał w kierunku Spychały, efektem był kolejny rzut rożny dla Stomilu. Nie przyniósł on jednak żadnego zagrożenia.

• Teraz groźnie pod bramką Puszczy, uderzenie Spychały przeszło jednak nad poprzeczką.

• Groźnie pod bramką Stomilu! Fatalnie zachował się Serafin Szota, który podał za lekko do własnego bramkarza. Błąd kolegi naprawił jednak Kudrjavcevs, wygrywając pojedynek z Bartoszem!

• Z rzutu wolnego szczęścia próbował Grzegorz Kuświak.. Futbolówka poszybowała jednak nad poprzeczką, Górski tylko odprowadził ją wzrokiem.

• Jakub Serafin faulował rywala przed polem karnym. Zasłużył na żółtą kartkę.

• Stomil był bliski objęcia prowadzenia! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym Puszczy zapanowało spore zamieszanie, lecz strzał jednego z gości z kilku metrów był niecelny!

• Michał Czarny wybija piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu z prawej strony boiska.

• Uderzenie gospodarzy z rzutu wolnego z 30 metrów, ale strzał był zdecydowanie za lekki, aby zaskoczyć Vjaceslavsa Kudrjavcevsa.

• Ostra wrzutka z kornera na czwarty metr, faulowany był jednak jeden z obrońców gospodarzy.

• Zablokowane uderzenie Macieja Spychały przyniosło gościom rzut rożny.

• Naciska w ostatnich minutach Puszcza. Strzał Tomalskiego zablokowany, będzie jeszcze korner dla gospodarzy.

• Niezła kontra Puszczy zakończona strzałem Jakuba Bartosza. Obrońca gospodarzy uderzył obok słupka.

• Nieudane zagranie Karola Knapa. Próbował obsłużyć Spławskiego z pierwszej piłki, zupełnie mu to jednak nie wyszło.

• Puszcza przez dłuższy czas była teraz w ofensywie, lecz Tomalski nie odnalazł podaniem żadnego z partnerów w polu karnym.

• Hubert Szramka dostał piłkę w polu karnym, ale nie zdołał się z nią odwrócić i oddać strzału.

• Pierwsze celne uderzenie w tym meczu, ale strzał gości był lekki i piłka leciała prosto w dobrze ustawionego Górskiego.

• Dośrodkowanie Puszczy z rzutu rożnego zdecydowanie zbyt lekkie. Piłka zatrzymała się na pierwszym z olsztyńskich obrońców.

• Pierwsze dośrodkowanie w pole karne Puszczy z rzutu wolnego. Jeden z gości złapany jednak na spalonym.

• Zaczynamy!

• Oto statystyki obu drużyn:

• W zeszłym sezonie bezpośrednie mecze obu drużyn rozczarowywały. Oba kończyły się bowiem wynikiem 0:0. Mamy nadzieję, że dziś goli i emocji będzie zdecydowanie więcej.

• W minioną sobotę Stomil doznał bolesnej porażki u siebie, przegrywając 0:1 z przedostatnim GKS-em Jastrzębie. Wcześniej olsztynianie pokonali za to Koronę Kielce, ale musieli też uznać wyższość Chrobrego Głogów oraz Radomiaka Radom. Ogółem z 13 meczów "Duma Warmii" wygrała tylko trzy i zajmuje 14. miejsce w tabeli. Ma jednak sporą przewagę nad drużynami, które znajdują się niżej.

• Puszcza notuje obecnie passę pięciu ligowych meczów bez porażki. Gospodarze dzisiejszego meczu w ciągu ostatniego tygodnia grali z dwiema najlepszymi drużynami ligi - zremisowali 4:4 z ŁKS-em Łódź i 0:0 z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Wcześniej wygrywali natomiast jedną bramką z innymi zespołami z czołówki - Odrą Opoleoraz Górnikiem Łęczna.

• Oto pierwsza jedenastka oraz ławka rezerwowych Stomilu Olsztyn:

• Tak prezentuje się wyjściowy skład i ławka rezerwowych Puszczy Niepołomice:

• Czas na jeden z pierwszych sobotnich meczów Fortuna 1 Ligi! W Niepołomicach Puszcza, która ostatnio urywała punkty najlepszym drużynom w całej lidze, zmierzy się z niżej notowanym Stomilem Olsztyn. Początek spotkania o 12:30 - zapraszamy na relację LIVE!

DW

puszcza stomil stream

Puszcza Niepołomice - Stomil Olsztyn ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA I STREAM NA ŻYWO ©Andrzej Wisniewski / Polskapresse

Puszcza - Stomil ONLINE. W 14. kolejce Fortuna 1 Ligi Stomil wyjedzie do Niepołomic, by odbić się nieco od dolnej części tabeli. To nie będzie łatwe, bo Puszcza w ostatnim czasie radzi sobie bardzo dobrze, notując serię pięciu meczów bez porażki. Mecz Puszcza - Stomil odbędzie się w sobotę o godz. 12:30.

Puszcza - Stomil ONLINE

Puszcza Niepołomice gra w tym sezonie niezwykle równo. W swoim dorobku piłkarze z Niepołomic mają już na koncie pięć wygranych, pięć remisów i trzy porażki z bilansem bramek 15:15. W ostatnich tygodniach niepołomiczanie zanotowali trzy remisy i dwa zwycięstwa, co znacznie pomogło im utrzymać się w górnej części tabeli.

Tego komfortu nie mają zawodnicy z Olsztyna, którzy mają pięć punktów przewagi nad absolutnym dołem ligowej stawki. Stomil w ostatnich pięciu meczach wygrał tylko raz - w Kielcach z Koroną. Poza tym trzy razy przegrał i raz zremisował.

W ostatnich bezpośrednich meczach tych drużyn nie działo się zbyt wiele. W poprzednim sezonie oba spotkania zakończyły się... bezbramkowym remisem. Ostatnie gole to maj 2019 roku, kiedy to Stomil wygrał w Niepołomicach 2:1, wcześniej remisując jesienią 2:2 na własnym obiekcie.

Puszcza - Stomil TRANSMISJA I STREAM

Mecz Puszcza - Stomil odbędzie się w sobotę 28 listopada o godz. 12:30. Nie zaplanowano transmisji telewizyjnej z tego spotkania. Internetowy stream online dostępny jest na Ipla.tv (transmisja bezpłatna, bez komentarza).

Tekstowa relacja LIVE z meczu Puszcza - Stomil w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.