Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze Zagłębia Sosnowiec zremisowali z Niepołomicach z Puszczą  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze Zagłębia Sosnowiec zremisowali z Niepołomicach z Puszczą Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Zagłębie Sosnowiec/Twitter
W pierwszym meczu 8. kolejki Fortuna 1. Ligi Puszcza Niepołomice zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec 0:0. Sosnowiczanie przerwali passę dwóch porażek.

Puszcza - Zagłębie 0:0. Sosnowiczanie przerwali serię porażek

Po dwóch kolejnych porażkach trener Artur Skowronek dokonał rewolucji w składzie Zagłębia desygnując do gry w podstawowej jedenastce aż pięciu nowych piłkarzy w porównaniu do meczu z Chrobrym. Roszady pomogły, bo sosnowiczanie przerwali serię porażek.

Zagłębie nigdy jeszcze nie przegrało pierwszoligowego meczu w Niepołomicach i w piątkowe popołudnie goście podtrzymali tę passę. Sosnowiczanie mieli w tym spotkaniu sporą przewagę i byli bliżsi odniesienia zwycięstwa. ale nie zdołali zdobyć bramki.

Zaraz na początku pojedynki bliski szczęścia był Marek Fabry. Słowak po dośrodkowaniu Marka Ziółkowskiego strzelał głową i trafił w poprzeczkę. Później lobem bramkarza rywali chciał zaskoczyć Szymon Pawłowski, a kiedy w końcu po centrze z rogu Dawida Gojnego do siatki trafił Mateusz Bodzioch sędzia po analizie VAR anulował gola. Po przerwie Bodzioch po kornerze znów strzelał głową, ale tym razem futbolówka przeleciała nad poprzeczką.

Puszcza też miała swoje okazje, a szczególnie aktywny w rozgrywanym w upale meczu był Emile Thiakane. Senegalczyk kilka razy groźnie strzelał na bramkę Michała Gliwy. Najbliższy zdobycia gola dla gospodarzy był jednak Michał Koj. Po jego główce w 70 minucie Bodzioch uratował Zagłębie wybijając piłkę sprzed linii bramkowej. Drużyna z Niepołomic mimo straty dwóch punktów u siebie nadal plasuje się w czołówce tabeli Fortuna 1. Ligi.

Puszcza Niepołomice – Zagłębie Sosnowiec 0:0