Race pod nogami bramkarza. Przerwano mecz Gryfa Wejherowo z Lechią Gdańsk

red
Zlatan Alomerović znalazł się pod ostrzałem rac
Zlatan Alomerović znalazł się pod ostrzałem rac Tomasz Smuga / Polska Press
Gryf Wejherowo i Lechia Gdańsk mierzyły się we wtorek w meczu 1/32 finału Pucharu Polski. W pierwszej połowie sędzia był zmuszony przerwać spotkanie. Powodem były race wystrzelone z rakietnic na boisko. Jedna z nich spadła pod nogi bramkarza Lechii Zlatana Alomerovicia.

Mecz w Wejherowie odbywa się bez udział kibiców Lechii. Kilka dni temu konsultacjach z przedstawicielami miasta i policji zdecydowano, że fani biało-zielonych nie wejdą na trybuny. Wcześniej rozważano nawet przeniesieniu meczu do Gdańska, na stadion przy ulicy Traugutta. Tam łatwiej byłoby zabezpieczyć mecz. Policja obawiała się przede wszystkim konfrontacji fanów Lechii i gdyńskiej Arki.

Spotkanie rozpoczęło się od trzęsienia ziemi. Już w piątej minucie Lechia przegrywała z Gryfem 0:2. W 30. minucie arbiter był zmuszony przerwać mecz. Na boisku wylądowały race wystrzelone z rakietnic. Jedna z nich spadła tuż obok golkipera Lechii Zlatana Alomerovicia.

Na skutek tego zdarzenia mecz został przerwany, ale po konsultacji sędziów z kapitanami drużyn i trenerami zdecydowano się kontynuować pojedynek. Z kolei spiker przekazał informację od delegata PZPN, że jeszcze jeden taki wybryk i spotkanie od razu zostanie przerwane i zakończy się porażką Gryfa walkowerem.

Po przerwie Lechia rzuciła się do odrabiania strat. Za sprawą dwóch trafień Macieja Gajosa goście doprowadzili do wyrównania, a w przedostatniej minucie zwycięstwo zapewnił biało-zielonym Flavio Paixao.

Relacja na żywo z meczu Gryf Wejherowo - Lechia Gdańsk!

Ładne i nowoczesne stadiony nie są domeną wyłącznie klubów Ekstraklasy i jej bezpośredniego zaplecza. W niższych ligach także spotkamy komfortowe i eleganckie obiekty. Oto niektóre z nich!