Radomiak gromi na własnym stadionie Resovię

Marcin Trzyna
W meczu 21. kolejki 2. ligi Radomiak Radom pokonał Resovię 4:0
W meczu 21. kolejki 2. ligi Radomiak Radom pokonał Resovię 4:0 radomiak.com.pl
Spotkanie Radomiaka Radom z Resovią było jednym z niewielu meczów 21. kolejki drugiej ligi grupy wschodniej, które udało się rozegrać zgodnie z planem. W tym meczu lepsi okazali się zawodnicy z Radomia, którzy pokonali rzeszowian 4:0.

Ostatni raz oba zespoły zagrały ze sobą 25 sierpnia. W Rzeszowie lepsza okazała się drużyna "Pasiaków" ogrywając gości aż 5:0. Radomiak przed tą kolejką z dorobkiem 26 punktów w osiemnastu meczach zajmował ósme miejsce w tabeli. Natomiast Resovia miała na koncie 30 punktów i plasowała się tuż za podium. W dzisiejszym meczu Radomiak odegrał się za porażkę z jesieni i pokonał walczącą o awans Resovię 4:0. Tym samym po raz kolejny zawodnicy trenera Armina Tomali udowodnili, że grając jako gospodarz są nie do pokonania (7 zwycięstw, 3 remisy, żadnej porażki).

Boisko przy ul. Struga 63 było odśnieżane od rana, żeby mecz mógł się odbyć zgodnie z planem. Murawa na stadionie Radomiaka była grząska i było wiadome, że spotkanie będzie toczyć się w trudnych warunkach.

Mecz dobrze ułożył się dla Radomiaka, który już w 14. minucie objął prowadzenie po bramce Piotra Kornackiego. Złą sytuację Resovii pogorszył zawodnik "Pasów" Wiesław Kozubek, który w 37. minucie obejrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko.

Na dwie minuty przed końcem pierwszej części gry piękną akcją bramkową popisali się gospodarze. Strzelcem gola na 2:0 był Nigeryjczyk Samuelson Chukwuma Odunka.

Po zmianie stron wiele się nie zmieniło - z atakami znów ruszyli gospodarze. Kibice nie musieli długo czekać na kolejną bramkę. Już w 54. minucie Marcin Figiel zdobył gola na 3:0.

Radomiak w końcówce zadowolił swoich kibiców strzeleniem czwartej bramki. Autorem tego trafienia był wprowadzony dziesięć minut wcześniej Piotr Wlazło.

Radomiak Radom 4:0 Resovia
1:0 Kornacki 14'
2:0 Odunka 43'
3:0 Figiel 54'
4:0 Wlazło 88'

Radomiak: Budzyński – Cieciura, Dubina, Derbich, Świdzikowski – Odunka (Byszewski 70’), Pach (Wlazło 79’), Radecki (Puton 79’), Figiel, Kornacki – Prędota (Leandro 63’)

Resovia: Pietryka –Kozubek, Makowski, Słaby, Domoń – Frankiewicz, Drągiel (Czapa 76’), Ogrodnik (Hajduk 46’), Tunkiewicz (Jaroch 46’), Nikanowicz – Zaniewski (Świchowski 73’)