Radomiak Radom

2

GKS Tychy

1

• Koniec meczu!! Radomiak wygrywa u siebie z GKS-em Tychy 2:1! Bramki dla gospodarzy zdobyli Damian Nowak i Meik Karwot. Z kolei goście odpowiedzieli trafieniem Łukasza Grzeszczyka z rzutu karnego. Radomiak przeważał w drugiej połowie i na przestrzeni całego spotkania zasłużenie wygrał inauguracyjny mecz w Fortuna 1. lidze.

• Łukasz Grzeszczyk napomniany przez arbitra żółtą kartką.

• Zmiana w Radomiaku. Banasiak zastępuje Leandro.

• Napomnienie dla Kallaste za faul na graczu Radomiaka.

• Arbiter dolicza 3 minuty do II części gry.

• Daniel fauluje Górskiego.

• Groźna sytuacja Radomiaka, jednak piłka zablokowana i rzut rożny dla Radomiaka.

• Ostatnia zmiana w zespole z Tychów. Sebastiana Stebleckiego zastępuje Dawid Kasprzyk.

• Górski wychodzi sam na sam z Jałochą, jednak gracz Radomiaka bez powodzenia.

• Biernat główkuje, jednak Haluch łapię piłkę.

• Kolejne uderzenie na bramkę Jałochy, jednak piłka wysoko nad poprzeczką.

• Zmiana w drużynie Radomiaka. Michalski schodzi, a na boisku wbiega Mikita.

• Kontra Radomiaka! Dośrodkowanie do Makowskiego blokuje obrońca Tychów i mamy rzut rożny dla Radomiaka.

• Szybka akcja tyszan! Piątek do Stebleckiego, jednak uniesiona chorągiewka liniowego. Na spalonym piłkarz gości.

• Leandro przedziera się w pole karne, jednak jego uderzenie broni Jałocha!

• GOL!! Karwot dobija źle wybitą piłkę przez Jałochę i mamy 2:1 dla gospodarzy!

• Steblecki strzela, jednak jego strzał blokuje obrońca Radomiaka.

• Żółta kartka dla trenera Dariusza Banasika.

• Wyrównanie w Radomiu! Gola wyrównującego strzela Łukasz Grzeszczyk!

• Rzut karny dla GKS-u! Faul Karwota na Grzeszczyku!

• Zmiana w Radomiaku. Maciej Górski wchodzi za strzelca gola - Damiana Nowaka.

• Zmiana w drużynie gości. Za Kowalczyka wchodzi Piątek.

• Stały fragment dla Radomiaka. Szansa na dośrodkowanie w pole karne, jednak piłkę wybijają tyszanie.

• Mocne wejście Kallaste, a faulowany Leandro.

• Ależ huknął Makowski! Jałocha z trudem wybija na rzut rożny!

• Żółty kartonik dla Biernata.

• Dobra akcja Radomiaka. Podanie Karwota do Makowskiego, jednak sędzia odgwizduje ofsajd.

• Zmiana w zespole gości. Za Dominika Połapa, na boisku melduje się Kacper Piątek.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Bohaterem Radomiaka, oprócz Nowaka, po pierwszej części był Artur Haluch. Gdyby nie kilka świetnych interwencji golkipera gospodarzy, to o czyste konto byłoby bardzo trudno. Jak na razie 1:0 dla zawodników Dariusza Banasika.

• Koniec pierwszej połowy. Radomiak prowadzi 1:0 po golu Damiana Nowaka.

• Sędzia dolicza 1. minutę do I połowy meczu.

• Świetne zagranie Stebleckiego do Mańki, jednak na posterunku Haluch!

• Makowski faulowany przez Biernata. Rzut wolny dla Radomiaka.

• Próba podania Piątkowskiego w pole karne, jednak mocno niedokładne.

• Gwizdek arbitra. Michalski na ewidentnym spalonym

• Leandro strzela z daleka, jednak bardzo niecelnie.

• Ostre przewinienie Połapa na rywalu. Żółta kartka dla gracza GKS-u Tychy!

• Niebezpieczna strata gospodarzy, jednak GKS bez strzału na bramkę.

• Żółta kartka dla Leandro na faulu na Kristo!

• Groźna sytuacja dla Tyszan! Haluch ratuje dwukrotnie Radomiaka przed stratą gola!

• Grzeszczyk faulowany tuż przed linią pola karnego. Dobra okazja dla gości.

• Abramowicz na pozycji spalonej.

• Strzał Piątkowskiego, jednak piłkę na rzut rożny wybija Haluch!

• Strzał na bramkę Radomiaka prawdopodobnie po nodze obrońcy gospodarzy, jednak od bramki rozpocznie Haluch.

• Rzut rożny dla GKS-u po groźnym wejściu zawodnika gości.

• GOL!! Bramka Nowaka po świetnym podaniu kolegi z drużyny!. 1:0 dla Radomiaka!

• Faul Nowaka na zawodniku gości na wysokości linii środkowej boiska.

• Uderzenie Leandro z dystansu, jednak bardzo niecelnie.

• Mocny strzał Rafała Makowskiego, jednak wysoko ponad bramką.

• Rzut rożny dla gospodarzy

• Faul Cichockiego na Piątkowskim. Rzut wolny dla gości z nieco ponad 25 metrów.

• Strzał Karwota zza pola karnego, jednak daleko od słupka bramki Jałochy.

• Próba wrzutu w pole karne gospodarzy, jednak nieskuteczna.

• Groźna sytuacja dla Tyszan. Bramkarz Radomiaka broni z dużym trudem

• Rzut wolny dla gości po faulu Karwota na zawodniku GKS-u Tychy

• Zaczynamy!

• Zawodnicy wychodzą już na murawę. Za chwilę losowanie i rozpoczęcie spotkania. Arbitrem dzisiejszego meczu jest Damian Sylwestrzak z Wrocławia.

• Oba zespoły w bezpośrednich pojedynkach spotkały się ostatnio jeszcze grając w II lidze. W dwóch spotkaniach górą był dzisiejszy gospodarz - Radomiak Radom. W październiku 2015 roku zespół z Radomia pokonał u siebie Tyszan 1:0 po bramce Leandro. W maju 2016 roku na stadionie w Tychach beniaminek I ligi wygrał po golu Mateusza Radeckiego w 88' minucie gry.

• Z kolei goście z Tychów są wymieniani wśród faworytów do awansu do PKO Ekstraklasy. Zespół Ryszarda Tarasiewicza w ostatnim meczu kontrolnym przed nowym sezonem, rozbił przed tygodniem Sandecję Nowy Sącz aż 3:0.

• Radomiak jest tegorocznym beniaminkiem Fortuna I ligi. Celem nadrzędnym dla klubu Sławomira Stempniewskiego będzie przede wszystkim utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy. W ostatniej próbie generalnej przed nowym sezonem, podopieczni Dariusza Banasika zremisowali bezbramkowo w sparingu z Górnikiem Łęczna.

• Dzień dobry! W sobotnim spotkaniu Fortuna I ligi, RKS Radomiak Radom podejmie na własnym terenie GKS Tychy. Zapraszamy na relację na żywo z tego meczu.

Bartosz Głąb

Radomiak Radom - GKS Tychy

Radomiak Radom - GKS Tychy ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Krzysztof Kapica

Radomiak Radom - GKS Tychy ONLINE. W meczu 1. kolejki Fortuna 1. Ligi Radomiak Radom podejmie na własnym stadionie GKS Tychy. Gospodarze chcą co najmniej powtórzyć wynik z zeszłego sezonu i zakończyć rozgrywki w górnej połówce tabeli, natomiast Radomiak po wygraniu 2. Ligi ma apetyt na sprawienie niespodzianki i zamieszaniu w czołówce. Gdzie oglądać mecz Radomiak - GKS Tychy?

Radomiak Radom - GKS Tychy ONLINE

Zeszły sezon Radomiak Radom może zaliczyć do bardzo udanych. Po walce niemal do samego końca udało się wywalczyć do Fortuna 1. Ligi i to wygrywając rozgrywki 2. Ligi. Za plecami Radomiaka uplasowały się Olimpia Grudziądz i GKS Bełchatów, które także mogły cieszyć się z awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Co pokazał wczorajszy mecz Olimpii Grudziądz i zwycięstwo aż 5:0, w tym sezonie beniaminkowie mogą być niezwykle mocni i są w stanie zamieszać nawet w czołówce tabeli.

Jeśli chodzi o tyszan, liczą oni na minimum powtórzenie wyniku z zeszłego sezonu, czyli górną połówkę tabeli. Oczywiście apetyty tyskiego zespołu są dużo wyższe, jednak ostatnie lata pokazały, że ciężko im idzie rywalizacja w walce o awans do PKO Ekstraklasy. Niedawno był nawet sezon, kiedy tyszanie walczyli o utrzymanie w lidze. Teraz jednak GKS wydaje się być coraz bardziej poukładaną drużyną, która w efekcie może starać się rywalizować o najwyższe cele. Pierwsza weryfikacja nowego rozdania już dzisiaj w Radomiu.

Ostatni raz oba zespoły rywalizowały ze sobą w sezonie 2015/16 w rozgrywkach 2. Ligi. Wtedy oba spotkania w sezonie po 1:0 wygrał Radomiak Radom. Najpierw pod koniec października 2015 roku w Radomiu bramkę zdobył Leandro, natomiast w drugiej połowie maja 2016 roku w Tychach bramkę zanotował Mateusz Radecki. W tamtym sezonie GKS Tychy awansował do 1. Ligi wraz ze Stalą Mielec, Zniczem Pruszków i Wisłą Puławy, natomiast Radomiak Radom zakończył rozgrywki na ósmym miejscu.

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Radomiak Radom: Kochalski - Abramowicz, Pietrzyk, Cichocki, Jakubik - Leandro, Kaput, Karwot, Makowski, Michalski - Górski;

GKS Tychy: Jałocha - Mańka, Biernat, Kowalczyk, Kallaste - Piątek, Kristo, Daniel, Grzeszczyk, Steblecki - Piątkowski.

FORMA W OSTATNICH MECZACH

RADOMIAK RADOM
Radomiak Radom - Górnik Łęczna 0:0 (Mecz towarzyski)
Legia Warszawa - Radomiak Radom 5:0 (Mecz towarzyski)
Radomiak Radom - Wisła Sandomierz 4:0 (Mecz towarzyski)
Stal Mielec - Radomiak Radom 2:0 (Mecz towarzyski)
ŁKS Łódź - Radomiak Radom 2:2 (Mecz towarzyski)

GKS TYCHY
GKS Tychy - Sandecja Nowy Sącz 3:0 (Mecz towarzyski)
Wisła Płock - GKS Tychy 4:2 (Mecz towarzyski)
Lech Poznań - GKS Tychy 3:1 (Mecz towarzyski)
GKS Tychy - Korona Kielce 1:2 (Mecz towarzyski)
ŁKS Łódź - GKS Tychy 2:1 (Mecz towarzyski)

Radomiak Radom - GKS Tychy TRANSMISJA TV

Transmisję z meczu 1. kolejki Fortuna 1. Ligi Radomiak Radom - GKS Tychy od 17:55 przeprowadzi Polsat Sport Extra HD. Mecz prosto ze stadionu w Radomiu skomentują Mariusz Hawryszczuk i Tomasz Łapiński. Wstęp do meczu rozpocznie się o 17:45. Relacja LIVE w GOL24.