Radomiak Radom

3

Górnik Łęczna

1

• Radomiak wygrał w lidze po raz pierwszy od 20 sierpnia. Piłkarze Dariusza Banasiaka przed własną publicznością ograli ostatniego w tabeli Górnika Łęczna 3:1 (2:0). W Radomiu błysnął Brazylijczyk Maurides, który zdobył bramkę oraz zanotował asystę.

• Koniec meczu! Radomiak Radom w starciu beniaminków pokonała Górnika Łęczna 3:1!

• Było groźnie pod bramką gospodarzy. Zablokowany strzał Szramowskiego.

• Trzy minuty doliczył sędzia Kuźma do drugiej części spotkania.

• Dominik Sokół melduje się w miejsce Mauridesa.

• Próbują jeszcze goście. Główkował na dalszym słupku Rymaniak, ale obok bramki.

• Bartosz Rymaniak dokładnie zacentrował w pole karne do Damiana Gąski. Pomocnik Górnika popisał się precyzyjną główką, po której piłka wpadła do bramki tuż przy słupku.

• GOOOOOOOOL! Damian Gaska! Górnik Łęczna przegrywa 1:3!

• Ostatnia zmiana w Górniku. Przemysław Banaszak wszedł w miejsce Śpiączki.

• Bartosz Śpiączka został napomniany żółtą kartką.

• Łukasz Szramowski wszedł za Marcela Wędrychowskiego.

• Rhuan melduje się w miejsce Luisa Machado.

• Mario Rondon wszedł w miejsce Leandro.

• Machado uderzył technicznie w kierunku dalszego słupka! Gostomski efektownie sparował na rzut rożny.

• Mak zagrywał wzdłuż bramki. Nie przewidział tego podania Wędrychowski.

• Śpiączka strzelał z ostrego kąta. Ofiarnie zablokował piłkę Raphael Rossi.

• Maurides uderzał tuż zza pola karnego. Zablokowana próba napastnika Radomiaka.

• Maurides znakomicie zagrał górą ponad linią obrony do Luisa Machado. Pierwszy strzał Portugalczyka zatrzymał Maciej Gostomski, ale wobec dobitki był już bezradny.

• GOOOOOOOL! 3:0 DLA RADOMIAKA! LUIS MACHADO!

• Michał Mak wszedł w miejsce Krykuna.

• Krykun obejrzał żółtą kartkę za faul na Jakubiku.

• Kontratak Radomiaka. Nascimento dogrywał do Mauridesa, ale rozczytał to Midzierski.

• Atakował piłkę Śpiączka po dograniu Leandro. Niecelne zagranie napastnika gości.

• Machado płasko uderzył z pola karnego. Zablokował piłkę Pajnowski.

• Leandro dośrodkował z rzutu wolnego. Główkował Maurides, ale nie skierował piłki w światło bramki.

• Jakubik skutecznie przeszkadzał szarżującemu Krykunowi.

• Rozpoczęcie drugiej połowy!

• Szymon Drewniak zameldował się na boisku w miejsce Tymosiaka.

• Kamil Kiereś dokonał dwóch zmian. Damian Gąska wszedł za Serrano.

• Koniec pierwszej połowy! Radomiak schodzi do szatni z dwubramkową przewagą.

• Gostomski uprzedził Machado i interwencją poza polem karnym wyjaśnił sytuację.

• Nascimento próbował zagrywać w pole karne za linię obrony. Zabrakło precyzji.

• Kolejna okazja Radomiaka! Uderzał Tiago Matos, końcówkami palców na róg odbił Gostomski.

• Rado

• Maurides ostro główkował po rzucie rożnym bitym przez Leandro. Piłka mimo interwencji Gostomskiego całym obwodem przekroczyła linię bramkową. Arbiter chwilę wstrzymywał się z decyzją, ale w końcu uznał trafienie.

• GOOOOOOOL! 2:0 DLA RADOMIAKA! Maurides!

• Wędrychowski założył rywalowi "siatkę" i oddał piłkę Januszowi Golowi. Ten zza pola karnego uderzył ponad poprzeczką.

• Po rzucie wolnym piłka trafiła do Pajnowskiego. W niezłej pozycji zawodnik gości uderzył wyraźnie obok bramki.

• Przerwa w grze. Sztab medyczny Radomiaka udziela pomocy Abramowiczowi.

• Wędrychowski w polu karnym próbował minąć dwóch zawodników Radomiaka. Nieudany drybling.

• Nascimento dalekim podaniem uruchomił Karola Angielskiego. Napastnik Radomiaka w sytuacji sam na sam z Gostomskim uderzył w poprzeczkę. Piłka odbiła się jeszcze od murawy i z wsteczną rotacją wkręciła do bramki.

• GOOOOOOOL! 1:0 DLA RADOMIAKA! Karol Angielski!

• Rozpędzony Machado wpadł w pole karne. Uderzył lewą nogą, ale wysoko ponad bramką.

• Leandro wyraźnie przeciągnął dośrodkowanie z rzutu wolnego. Od bramki Gostomski.

• Angielski zagrał z prawej strony w pole karne. Zbyt wysoko i piłka minęła Mauridesa.

• Wrzutka Jakubika z prawej strony. Wybił poza pole karne Rymaniak.

• Odpowiedź Górnika. Tymosiak przymierzył z dystansu. Strzał słaby i poza światłem bramki.

• Jeszcze raz dośrodkował z prawego skrzydła Abramowicza. Udane piąstkowanie Majchrowicza.

• Abramowicz dogrywał z prawej flanki. Piłka w rękach Majchrowicza.

• Rymaniak pod presją dwóch zawodników. Nie pomylił się obrońca Górnika.

• Leandro zatrzymany niezgodnie z przepisami. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Początek spotkania!

• Górnik w Radomiu może postawić wszystko na jedną kartę. Zielono-czarnych czekają teraz dwa trudne mecze na własnym boisku. Do Łęcznej najpierw przyjadą liderzy z poznańskiego Lecha, a następnie Raków Częstochowa, który ma trzy punkty straty do pierwszego miejsca i jeden rozegrany mecz mniej.

• Piłkarze z Łęcznej w minionej kolejce przełamali serię trzech porażek z rzędu. Podopieczni Kamila Kieresia zremisowali 1:1 na własnym boisku z Piastem Gliwice. Znów bohaterem beniaminka z Lubelszczyzny był Bartosz Śpiączka, który w ostatniej minucie pierwszej połowy zdobył bramkę dającą jego drużynie punkt.

• Podopieczni Dariusza Banasika zaskoczyli całą piłkarską Polske, gdy rozpoczęli sezon od remisu z poznańskim Lechem i wygranej z Legią Warszawa. W minionych sześciu meczach ligowych jednak podopieczni Dariusza Banasika zdobyli zaledwie pięć punktów.

• Górnik Łęczna zagra w następującym składzie:

• Oto wyjściowa jedenastka Radomiaka Radom:

• W pojedynku beniaminków trzynasty Radomiak zmierzy się z najsłabszym w lidze Górnikiem Łęczna. Obie drużyny długo czekają na zwycięstwo. Radomianie po raz ostatni wygrali w sierpniu, gdy pokonali na własnym boisku Wartę Poznań. Górnicy z ostatniego kompletu punktów cieszyli się 13 września, kiedy to ograli Wisłę Płock. Witamy w relacji LIVE!

BLIT

radomiak górnik łęczna transmisja

Radomiak Radom - Górnik Łęczna ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©K_kapica_afk

Radomiak Radom - Górnik Łęczna ONLINE. Obie drużyny w ubiegłym sezonie wywalczyły awans i obie długo czekają już na ligowe zwycięstwo. Piłkarze z Łęcznej w minionej kolejce przełamali serię trzech porażek z rzędu. Piłkarze z Radomia są jednak zdecydowanie najlepiej radzącą sobie ekipą wśród zespołów, które w ubiegłym sezonie wywalczyły awans.

Radomiak - Górnik Łęczna ONLINE

Starcie z gliwiczanami było dopiero czwartym meczem zielono-czarnych, w którym nie zaliczyli porażki. Wygrane spotkanie z Wisłą Płock z 13 września pozostaje jedynym zwycięstwem ekipy z "Grodu Dzika".

Radomiak - Górnik Łęczna STREAM. Kolejną szansą na ucieczkę z ostatniego miejsca w ekstraklasowej tabeli będzie dla łęcznian wyjazdowa konfrontacja z radomskim Radomiakiem. "Zieloni" podobnie jak "Górnicy" są beniaminkami w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju. Są jednak zdecydowanie najlepiej radzącą sobie ekipą wśród zespołów, które w ubiegłym sezonie wywalczyły awans. Zespół z Łęcznej zamyka stawkę z sześcioma punktami na koncie. Termalica Bruk-Bet Nieciecza legitymuje się dorobkiem jedynie o jedno oczko wyższym i także znajduje się w strefie spadkowej. Radomianie z kolei w jedenastu kolejkach nazbierali 13 punktów i wyprzedzają w tabeli nie tylko pozostałych beniaminków, ale i Wartę Poznań, Górnika Zabrze i warszawską Legię.

Podopieczni Dariusza Banasika zaskoczyli całą piłkarską Polske, gdy rozpoczęli sezon od remisu z poznańskim Lechem i wygranej z Legią Warszawa. W minionych sześciu meczach ligowych jednak podopieczni Dariusza Banasika zdobyli zaledwie pięć punktów. Ostatnie zwycięstwo zanotowali jeszcze w sierpniu, gdy pokonali na własnym boisku Wartę Poznań. Obie ekipy zatem mają nadzieję na przełamanie w najbliższym starciu. Faworytami będą jednak gospodarze, którzy przed własną publicznością jeszcze nie przegrali.

Radomiak - Górnik Łęczna NA ŻYWO. Górnik również musi postawić wszystko na jedną kartę. Po najbliższym wyjeździe zielono-czarnych czekają dwa trudne mecze na własnym boisku. Do Łęcznej najpierw przyjadą liderzy z poznańskiego Lecha, a następnie Raków Częstochowa, który ma trzy punkty straty do pierwszego miejsca i jeden rozegrany mecz mniej. W tych spotkaniach o przełamanie serii bez wygranej będzie zdecydowanie trudniej. Warto dodać, że Radomiak zdołał obu wymienionym rywalom urwać w bieżącym sezonie punkty.

NIE ZAGRAJĄ:

W meczu beniaminków gospodarze bez Michała Kaputa (pauza za żółte kartki), Miłosza Kozaka (rezerwy), Goncalo Silvy czy Mateusza Radeckiego (urazy). Nie wiadomo czy do kadry zostanie włączony Artur Bogusz. Nie ma informacji o problemach gości.

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Radomiak: Majchrowicz - Jakubik, Rossi, Cichocki, Abramowicz - Leandro, Karwot, Nascimento, Machado - Radecki, Maurides

Górnik Łęczna: Gostomski - Rymaniak, Midzierski, Pajnowski, Leandro - Gol, Tymosiak - Wędrychowski, Serrano, Krykun - Śpiączka

OSTATNIE MECZE:

Radomiak Radom - Górnik Łęczna 3:0 (27.03.2021, 1 Liga)
Górnik Łęczna - Radomiak Radom 2:1 (26.09.2020, 1 Liga)
Radomiak Radom - Górnik Łęczna 0:0 (20.07.2019, towarzyski)

Radomiak - Górnik Łęczna TRANSMISJA i STREAM

Spotkanie Radomiak Radom - Górnik Łęczna zaplanowane jest na piątek, 12 października na godzinę 18:00. Transmisja w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3 (komentarz audiodeskrybcyjny). Internetowy stream online dostępny jest pod adresem ncplusgo.pl i canalplus.com, a także w player.pl.

Tekstowa relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.