Michał Nowak
Fragment sparingu Radomiak Radom - Wisła Kraków.
Fragment sparingu Radomiak Radom - Wisła Kraków. Joanna Gołąbek
W pierwszym sparingowym meczu podczas przygotowań do sezonu 2019/2020 piłkarze Radomiaka Radom przegrali w Warce z ekstraklasową Wisłą Kraków 1:2.

Radomiak Radom - Wisła Kraków 1:2 (1:1)
Bramki: Makowski 11 - Drzazga 37, Boguski 89.
Radomiak I połowa: Kochalski - zawodnik testowany, Grudniewski, Cichocki, Banasiak, Karwot, Kluska, Makowski, Leandro, Michalski, Nowak.
Wisła I połowa: Buchalik - Burliga, Wasilewski, Klemenz, Grabowski, Basha, Plewka - Drzazga, Savicević, Kumah, Brożek.

Radomiak II połowa: Haluch - Lewandowski, Kucharski, Klabnik, Jakubik, Kaput, Filipowicz (81 Winsztal), Mikita, Winsztal (70 zawodnik testowany II), Luz, Nowak (59 Sokół).
Wisła II połowa: Chorążka - Niepsuj, Janicki, Hoyo, Pietrzak, Wojtkowski, Szot, Boguski, Mak, Stasik, Bałaniuk.

Radomiak Radom w środę, 26 czerwca, rozegrał mecz sparingowy z Wisłą Kraków. W pojedynku, który odbył się na terenie ośrodka Sielanka w Warce ekipa z ekstraklasy wygrała 2:1. Zobaczcie naszą galerię zdjęć z tego meczu!

Radomiak Radom - Wisła Kraków. Sparing w Warce [ZDJĘCIA]

Radomiak rozpoczął treningi w sobotę, 22 czerwca, kiedy to odbył zajęcia na bocznym boisku przy ulicy Struga. W poniedziałek piłkarze przeszli badania medyczne i testy wydolnościowe, a już w środę, 26 czerwca, podopieczni trenera Dariusza Banasika rozegrali pierwszy sparing z ekstraklasową Wisłą Kraków.

Dość niespodziewanie pojedynek rozpoczął się od przewagi zielonych, którzy dyktowali warunki gry w pierwszym kwadransie. Ozdobą tej części gry był przepiękny gol Rafała Makowskiego, który przymierzył w okienko bramki w 11 minucie.

W wyjściowym zestawieniu radomian znalazło się aż trzech testowanych graczy. To Marcin Kluska z Polonii Warszawa i Damian Nowak ze Skry Częstochowa. Trzeci to zawodnik testowany z zagranicy. Trener Banasik w pierwszym składzie wystawił też dwóch nowych graczy, którzy niedawno podpisali kontrakty z klubem - Mateusza Michalskiego i Mateusza Cichockiego.

Wisła w kolejnych minutach przejęła nieco inicjatywę w środku pola, ale to Makowski wypracował sobie kolejną dogodną sytuację w 18 minucie spotkania. Tym razem jednak górą był Buchalik. Kilka chwil później z dystansu próbował Kluska, ale uderzenie było niecelne. Krakowianie natomiast do tej pory nie stworzyli sobie żadnej dogodnej sytuacji do zdobycia gola. Pierwsza z nich była dopiero w 26 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nieznacznie po strzale głową chybił Burliga. Potem sprzed pola karnego próbował Savicević, ale ta próba też była niecelna.

Pierwsze celne uderzenie Wisła zanotowała w 34 minucie, kiedy to strzał Bashy obronił Kochalski. Chwilę później odpowiedział Radomiak, ale strzał Michalskiego został zablokowany, a dobitkę Nowaka obronił Buchalik. W 37 minucie ekipa z Krakowa doprowadziła do wyrównania. Z lewej strony centrował mocno Kumach, a akcję ładnym strzałem zamknął Drzazga. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, choć swoje szanse miał jeszcze Basha, a po drugiej stronie Leandro.

Po przerwie trener Banasik posłał do boju niemal zupełnie inną jedenastkę. Został tylko testowany Nowak, a na boisku pojawił się m.in. inny nowy nabytek, Mateusz Lewandowski. Również w Wiśle sztab szkoleniowy posłał do boju całkowicie zmieniony skład.

Kilka chwil po przerwie piłkę w środku stracił Kaput, a w dobrej sytuacji nie trafił Stasik. Za moment strzałem z dystansu odpowiedział Mikita, ale obronił Chorążka. W 57 minucie z rzutu wolnego dośrodkował Filipowicz wprost na głowę Kucharskiego, ale strzał tego drugiego był minimalnie niecelny. Z dystansu próbował Kaput, ale też piłka minęła słupek bramki Wisły.

W 75 minucie ładną akcję przeprowadził Radomiak. Sokół z okolic linii końcowej dograł do Luza, ale strzał po ziemi Portugalczyka był nieznacznie chybiony. W 85 minucie z głębi pola Sokół podał do Winsztala. Po raz kolejny jednak zieloni byli nieskuteczni. Młody zawodnik Radomiaka próbował po ziemi pokonać golkipera rywali. Chwilę przed końcem regulaminowego czasu gry lewym skrzydłem pognał Luz, ale zamiast podać do lepiej ustawionych kolegów, próbował sam trafić do siatki. Skończyło się jednak tak, jak przy paru poprzednich próbach radomian.

Skuteczniejszy był po drugiej stronie Boguski, który w samej końcówce pięknym strzałem z dystansu pokonał Halucha i Wisła wygrała w Warce z Radomiakiem 2:1, choć szansę na wyrównanie miał jeszcze Kucharski.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0