Mecz Radomiak Radom - Widzew Łódź ONLINE. Start ligi na...

Mecz Radomiak Radom - Widzew Łódź ONLINE. Start ligi na stadionie w Pruszkowie. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Fortuna 1 Liga, 1. kolejka
2020-08-29 12:40

Radomiak Radom

4

Widzew Łódź

1

• Pierwszy mecz w Fortuna 1 Lidze okazał się dla Widzewa wyjątkowo zimnym prysznicem. Do przerwy goście prowadzili, lecz druga połowa należała do Radomiaka. Tuż po przerwie wymarzone wejście zaliczył Karol Angielski, po chwili wynik podwyższył Karol Podliński, uderzając z ostrego kąta. Kolejne dwie bramki padły po kontrach - najpierw trafił Leandro, a w ostatniej akcji meczu rezultat ustalił Miłosz Kozak. Wyjątkowo słaby mecz zaliczył Wojciech Pawłowski. Golkiper Widzewa powinien się zachować zdecydowanie lepiej przy trzech golach. Radomiak pokazał, że w tym sezonie znów może być w czołówce, kibice łodzian powodów do radości na pewno nie mają. To już wszystko, jeśli chodzi o to spotkanie, zapraszamy na kolejne mecze Fortuna 1 Ligi na łamach GOL24.pl!

• Koniec meczu! Radomiak pokonał Widzew aż 4:1!

• Radomiak dobił rywala! Adam Banasiak przejął piłkę, zagrał na prawą stronę do Miłosza Kozaka, a ten wszedł w "szesnastkę", uderzył w krótki róg i posłał futbolówkę między nogami Wojciecha Pawłowskiego.

• GOOOOOOOOOOOL DLA RADOMIAKA! MIŁOSZ KOZAK!

• Radomiak miał okazję na kontrę, lecz tym razem pogubił się Kozak.

• Cztery minuty doliczył do tego meczu arbiter.

• Czubak mógł znaleźć się w dobrej sytuacji, ale był spalony, i tak wybił mu zresztą piłkę spod nóg obrońca.

• Ostre dośrodkowanie Banasiaka z lewej strony. Nie było przed bramką żadnego z jego partnerów.

• Trzecia zmiana w Radomiaku. Kończy występ Leandro, wchodzi Adam Banasiak.

• dośrodkowanie w kierunku Angielskiego, Mikulić wybił futbolówkę na aut.

• Kvocera uderzał sprzed pola karnego, lecz posłał piłkę zbyt wysoko.

• Pierwsza akcja Kvocery, podał do Kozaka, lecz tego drugiego przyblokował Tanżyna. Będzie korner dla Radomiaka.

• Brawami żegnany Karol Podliński. Zmienił go właśnie Milan Kvocera.

• Kozak dośrodkował z lewej strony w kierunku Angielskiego, lecz napastnika uprzedził jeden z obrońców Widzewa.

• Zbyt mocne podanie do Podlińskiego. Napastnika ubiegł Pawłowski, łapiąc futbolówkę.

• Kolejna szansa dla Radomiaka! Pawłowski miał duże problemy z uderzeniem z ostrego kąta, przed dobitką i niechybną stratą bramki uratował gości Mikulić.

• Kosakiewicz faulował Kozaka na lewej stronie boiska. Po chwili Radomiak stracił jednak piłkę.

• Radomiak powiększa prowadzenie! Świetna kontra gospodarzy, mnóstwo miejsca miał na prawej stronie Leandro, wszedł w pole karne, zwiódł obrońcę i przymierzył w samo okienko!

• GOOOOOOOOOOOOL DLA RADOMIAKA! LEANDRO!

• Kozak dośrodkował w kierunku Angielskiego, ten wygrał pojedynek główkowy, lecz niecelnie zgrywał piłkę.

• Merveille Fundambu nie jest w stanie kontynuował gry. Zamiast niego na murawie pojawił się Patryk Mucha.

• Leandro zagrał piętą do Jakubika, ten wywalczył rzut rożny.

• Ambitnie walczył o piłkę Merveille Fundambu, ale przypłacił to urazem. Na razie piłkarz korzysta poza boiskiem z pomocy fizjoterapeutów.

• Kolejna zmiana w Widzewie. Schodzi Mateusz Możdżeń, pojawia się były zawodnik Radomiaka, Mateusz Michalski.

• W ostatnich minutach spadło nieco tempo spotkania. Faulowany w środku pola Angielski.

• Nie ma też Henrika Ojamy. Pojawił się za to Karol Czubak.

• Podwójna zmiana w zespole Widzewa. Zszedł Michael Ameyaw, którego zastąpił Dominik Kun.

• Kozak dośrodkował w pole karne, ale Rudol był tam faulowany przez Angielskiego.

• Henrik Ojamaa nie mógł się pogodzić z decyzją arbitra o braku rzutu rożnego. Estończyk zarobił żółtą kartkę.

• Cztery celne strzały mieliśmy jak dotąd w tym meczu - po dwa z każdej ze stron. To nie jest najlepszy dzień bramkarzy.

• Na spalonym złapany Mikulić.

• Blisko szczęścia był Fundambu! Ładnie przymierzył z dystansu, piłka skozłowała przed bramkarzem, lecz przeszła tuż obok słupka!

• Robak nie zdołał minąć Sidzikowskiego - wyszedł z piłką poza boisko.

• Fundambu ładnie zagrał do Robaka, lecz ten drugi znajdował się na spalonym.

• Odpowiada Widzew, ale Cichocki znakomicie zachował się w defensywie, w ostatniej chwili wybijając piłkę spod nóg Robaka.

• Niewiarygodne, jak odwróciły się losy meczu! Miłosz Kozak dośrodkował z prawej strony w pole karne, Karol Podliński główkował z ostrego kąta i wydawało się, że Wojciech Pawłowski musi to obronić, lecz wpuścił piłkę, która leciała prosto w niego!

• GOOOOOOOOOOOOOL DLA RADOMIAKA! KAROL PODLIŃSKI!

• Kozak dośrodkował tuż przed bramkę, próbował uderzać Podliński, lecz Widzewowi udało się zażegnać niebezpieczeństwo.

• Druga strata Tanżyny blisko własnej bramki w tej drugiej połowie. Naprawił błąd Rudol, wybijając piłkę na rzut rożny.

• Kozak zagrał z rzutu wolnego w kierunku Leandro, brakło mu jednak nieco precyzji.

• Idealnie rozpoczyna się ta druga połowa dla gospodarzy! Strata Widzewa blisko pola karnego, Karol Angielski zwiódł Sebastiana Rudola i uderzył na bramkę, a Wojciech Pawłowski nie zdołał odbić strzału, choć piłka leciała niemal prosto w niego!

• GOOOOOOOOOOOOOL DLA RADOMIAKA! CO ZA WEJŚCIE ANGIELSKIEGO!

• Nie wyszedł na drugą połowę Dominik Sokół, zastąpił go Karol Angielski.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają na boisko. Za moment początek drugiej połowy.

• Naprawdę ciekawy mecz oglądamy do tej pory w Pruszkowie. Widzew prowadzi już od czwartej minuty po trafieniu Marcina Robaka, choć wydaje się, że napastnik był na minimalnym spalonym. Gospodarze częściej utrzymują się przy piłce, lecz nie oddali nawet celnego strzału. Najbliżej szczęścia był Karol Podliński, który trafił w słupek. Łodzianie groźnie kontrują. Mogli prowadzić wyżej, lecz mylili się Daniel Tanżyna oraz Michael Ameyaw. Druga połowa zapowiada się więc bardzo interesująco - wracamy za niespełna kwadrans.

• Karwot wywalczył rzut rożny, ale sędzia zakończył pierwszą połowę.

• Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa.

• Na spalonym złapany Podliński.

• Widzew dłużej utrzymywał się teraz przy piłce, ale w końcu stracił ją Fundambu.

• Świetna kontra Widzewa! Robak zagrał prostopadle do Ameyawa, ten próbował przelobował bramkarza, uderzył jednak nieco za wysoko!

• Wślizg Marcina Robaka w nogi rywala. Żółta kartka dla piłkarza Widzewa.

• Dośrodkowanie w pole karne, uderzał Tanżyna, lecz ta próba była bardzo niecelna.

• Faulowany na 40. metrze Poczobut. Przekroczył przepisy Kaput.

• Niecelne dośrodkowanie Kozaka z lewej strony. Od bramki zacznie Pawłowski.

• Błyskawiczna odpowiedź Radomiaka, Tanżyna wybił piłkę na rzut rożny.

• Kontra Widzewa, Robak mógł wyjść sam na sam z Kochalskim, lecz świetnie interweniował Cichocki, blokując napastnika gości.

• Leandro miał sporo miejsca na prawej stronie, lecz nie opanował piłki. Widzew zacznie od autu.

• Strata Mikulicia przed własną bramką - podał w pole karne do piłkarza Radomiaka. Ten błąd naprawił Tanżyna, blokując uderzenie Leandro.

• Niepewnie w obronie teraz Bogusz. Niewiele brakowało, aby Ameyaw zabrał mu piłkę i popędził sam na sam z Kochalskim.

• Z dystansu uderzał Karwot, ta próba była bardzo niecelna.

• Najlepsza szansa dla Radomiaka jak do tej pory - Kozak dośrodkował z lewej strony do Podlińskiego, ten przepchnął obrońcę, oddał strzał, lecz trafił w słupek!

• Widzew miał okazję do kontry, lecz Kaput poradził sobie z Fundambu.

• Robak zagrał na prawą stronę do Ameyawa, ten ładnie dośrodkował w kierunku Ojamy, ale Estończyk źle przyjął sobie futbolówkę i ta wylądowała w rękach bramkarza.

• Stracił piłkę na własnej połowie Fundambu, ale nie miało to żadnych konsekwencji. Po zagraniu w pole karne dobrze zachował się Możdżeń, blokując Kozaka.

• Powalczył o piłkę Robak, ale faulował przy tym rywala.

• Mogło być 2:0! Kosakiewicz znakomicie dośrodkował w pole karne, obrońcy urwał się Tanżyna, ale nie trafił w świetnej sytuacji!

• Leandro domaga się rzutu karnego ze względu na zagranie ręką Mikulicia. Milczy gwizdek arbitra, choć powtórka pokazała, że piłka trafiła w jego łokieć.

• Sporo pracy ma w ostatnich minutach arbiter. Kolejny raz doszło do przepychanki między graczami obu drużyn.

• Mocno zaostrzyła się gra. Żółtą kartką ukarany Bartłomiej Poczobut, który faulował Leandro.

• 65% posiadania piłki ma na razie Radomiak. Co z tego, skoro na razie nie oddał nawet celnego strzału i przegrywa 0:1.

• Fatalnie zrobił to zawodnik Radomiaka. Posłał futbolówkę kompletnie do nikogo - ta wyszła poza linię końcową.

• Perar Mikulić faulował rywala na prawej stronie boiska. Będzie dobra okazja na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• Leandro miał sporo miejsca na prawej stronie pola karnego, zszedł z piłką do środka, ale uderzył wysoko nad poprzeczką.

• Fundamby znakomicie zagrał na prawą stronę do Ameyawa, ale drugi z graczy Widzewa źle podawał w stronę Robaka.

• Dośrodkowanie w pole karne Widzewa z prawej strony, główkował Podliński, lecz uderzył obok bramki.

• Uderzenie Sokoła przewrotką było niecelne. Napastnik Radomiaka i tak przekroczył jednak przepisy.

• Radomiak stara się odpowiedzieć, Rudol faulował Podlińskiego w środku pola.

• Ależ początek gości! Widzew grał od pierwszego gwizdka wysokim pressingiem i przyniosło to skutek. Mateusz Możdżeń po przejęciu piłki posłał znakomite dośrodkowanie do Marcina Robaka, a doświadczony napastnik strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza.

• GOOOOOOOOOOOOOL DLA WIDZEWA! MARCIN ROBAK!

• Kolejna akcja Widzewa i strzał z dystansu Ojamy. Dobrze interweniował Kochalski, przenosząc futbolówkę nad poprzeczką.

• Jest pierwszy celny strzał na bramkę Radomiaka. Ojamaa dośrodkował z lewej strony, główkował Ameyaw, lecz uderzył za lekko i złapał piłkę bramkarz.

• Pierwsza akcja gospodarzy przyniosła rzut z autu z prawej strony. Z ataku Radomiaka ostatecznie nic jednak nie wyszło.

• Zaczynamy! Od środka Widzew.

• Radomiak na biało-zielono, Widzew na czerwono.

• W opisie wpisaliśmy trenera Banasika, ale Radomiak dzisiaj bez niego na ławce. To kara dyskwalifikacji za zachowanie podczas baraży o ekstraklasę z Wartą.

• Widzew jest beniaminkiem. Beniaminkiem, w który zaszły spore zmiany. Nowy trener przybył z Górnika Polkowice, nowi piłkarze z klubów ekstraklasy czy 1 ligi.

• Tak naprawdę oba zespoły miały porównywalną trasę na stadion. W obu przypadkach to bowiem około 100 kilometrów drogi.

• Radomiak zeszły sezon występował na stadionie Broni, nowy miał rozpocząć gościnnie w Puławach, a tak naprawdę zagra... w Pruszkowie.

Radomiak - Widzew LIVE! Start ligi na stadionie w Pruszkowie

Radomiak - Widzew LIVE! Start ligi na stadionie w Pruszkowie ©Fot.Grzegorz Galasinski

Mecz Radomiak Radom - Widzew Łódź ONLINE. Sobotę z 1. kolejką Fortuna 1 Ligi zaczynamy na stadionie w Pruszkowie. Nie, nie zagra tu miejscowy Znicz, tylko gościnnie Radomiak, który odpadł w barażach o ekstraklasę. Jego rywalem beniaminek będący zarazem jednym z faworytów do awansu. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 12:40.

Mecz Radomiak Radom - Widzew Łódź ONLINE

Widzew buduje się na nowo. Przed sezonem w 1 lidze jego trenerem został Enkeleid Dobi z Górnika Polkowice. Spore zmiany nastąpiły również w kadrze zespołu. Kibice sporo obiecują sobie po powrocie Mateusza Michalskiego, ostatnio gracza właśnie Radomiaka. Z obozu rywala przeszedł też Merveille Fundambu.

Pierwsze przetarcie już za Widzewem. W Pucharze Polski łódzki zespół wyeliminował niżej notowaną Unię Skierniewice (4:0). W tej samej rundzie Radomiak rozbił z kolei Miedź Legnica (4:0). W Radomiu nie ma już Rafała Makowskiego ani Cezarego Miszty, a kontuzja trapi Patryka Mikitę. Nowe twarze? Choćby napastnik Karol Angielski, obrońca Artur Bogusz czy skrzydłowy Miłosz Kozak.

Widzew wraca do 1 ligi po pięciu latach. Przez ten czas tułał się po czwartej, trzeciej i drugiej lidze. Cel na ten sezon jest jasny - to walka o ekstraklasę. - Będziemy robić wszystko, by móc schodzić z boiska z podniesioną głową. Naszym celem jest wygrywać każdy mecz. Tego wymaga się ode mnie i przede wszystkim od Widzewa. Bądźmy szczerzy, jesteśmy beniaminkiem, ale ambicje w tym klubie są wielkie - mówi trener Dobi.

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Widzew - Radomiak 0:0 (2 liga, 24.04.2019)
Radomiak - Widzew 0:1 (2 liga, 06.10.2018)

Mecz Radomiak Radom - Widzew Łódź TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Polsacie Sport. W internecie mecz w płatnej aplikacji IPLA TV. Koszt dostępu do meczu to 5 złotych. Początek o godzinie 12:40. Na relację LIVE zapraszamy do GOL24.pl