Radomiak Radom wygrał ze Stalą Mielec. Trudne warunki pogodowe w Radomiu. Bramkarze grali w błocie

Jakub Maj
Jakub Maj
Radomiak Radom okazał się lepszy od Stali Mielec w meczu 19. kolejki Ekstraklasy. Warunki atmosferyczne nie były korzystne - w drugiej połowie zaczął padać śnieg, co znacznie utrudniło podawanie piłki po ziemi. Jakość boiska pozostawiała wiele do życzenia, gdyż bramkarze byli zmuszeni grać w błocie. Ostatecznie to Radomiak poradził sobie lepiej z tą trudną pogodą. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego wygrali 1:0!

Radomiak Radom - Stal Mielec 1:0 (1:0)

Początek meczu zdecydowanie należał do Stali Mielec. W 14. minucie Maciej Domański znalazł się w doskonałej sytuacji, ale nie zdołał umieścić piłki w siatce z kilku metrów!

Na pierwsze trafienie musieliśmy poczekać do 24 minuty. Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło wprost na głowę Raphaela Rossiego, który precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce. Duży błąd popełnił Bartosz Mrozek, który miał futbolówkę na rękawicy.

Cztery minuty później mogło być już 2:0. Pierwsze dośrodkowanie nie zagroziło bramce Stali, ale ponowienie trafiło na głowę Luisa Machado, jego uderzenie jednak znakomicie wybronił Bartosz Mrozek! Młody golkiper odkupił winy.

W 66. minucie potężnie zakotłowało się w polu karnym Stali, ale po strzale jednego z graczy Radomiaka świetnie interweniował Bartosz Mrozek! Gospodarze cały czas atakowali. Lisandro Semedo wpadł z piłką w pole karne Stali, minął obrońce i oddał strzał, który ponownie świetnie wybronił Bartosz Mrozek!

Więcej bramek w tym meczu nie zobaczyliśmy. Dzięki tej wygranej, Radomiak awansował na 9. miejsce w Ekstraklasie. Klub z Radomia traci do podium tylko cztery punkty!